Avatar 2, 3 a 4: Čekají nás celé nové světy

Už delší dobu je všeobecně známo, že film Avatar, hit roku 2009 s největšími tržbami z celosvětové návštěvnosti všech dob, bude mít pokračování. Poté, co jeho režisér a scénárista James Cameron strávil roky a roky vymýšlením a vylepšováním původního Avatara, vrací se nejen s Avatarem 2, ale i 3 a 4.

Původní premiéra Avatara 2 byla plánovaná na prosinMV5BMTg5ODIxNDc0Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwOTU0ODg3Mg@@._V1__SX1303_SY548_ec 2016, před časem ale The Associated Press oznámily, že se premiéra prvního pokračování o rok odkládá. Tím byly posunuty i příchody následujících filmů. Stále ale zůstalo platné prohlášení, že se filmy objeví v kinech s ročními rozestupy, Avatara 3 tedy můžeme očekávat v prosinci 2018 a čtvrtý díl rok nato. Jedním z důvodů je podle režisérových slov obtížná tvorba scénáře. „Je složité zpracovat příběh jako ságu přes tři filmy. Nejde to udělat tak, jako u samostatného filmu.“

U prvního Avatara si sám připsal na účet scénář i režii, na další tři pokračování si sehnal celý tým spolupracovníků, aby mu pomohli rozebrat a zanalyzovat všechny detaily scénářů a příběhu. Filmy totiž nebudou točeny postupně, ale všechny zároveň, stejně jako všechny scénáře jsou tvořeny tak, aby plynuly napříč třemi snímky.

MV5BMTk4NTM3OTI1M15BMl5BanBnXkFtZTcwNjk0NDUwMw@@._V1__SX1303_SY591_„Píšeme je současně. Udělali jsme to tak, že všechno jde skrz tři filmy. Nebudeme dělat jeden a potom tvořit další a další, my děláme celý koncept – vytvořili jsme všechny bytosti a přírodní prostředí.“Sám tvůrce se vyjádřil o troufalosti psát všechny filmy najednou. „Možná jsme ohledně nich (filmů) trošku ambiciózní. První mi trvalo napsat šest měsíců a teď píšeme tři vcelku.“ Cameron se mimo jiné zmínil i o práci týmu scénáristů, který se skládá z  Josche Friedmana (televizní seriál Terminátor: Příběh Sáry Connorové), Ricka Jaffy, Amandy Silver, Shane Salerno a jeho samotného.

KOUKNI SE  Film Amerikánka Viktora Tauše představuje první ukázku

 „Nezadal jsem každému spisovateli konkrétní snímek. Myslel jsem, že kdybych to dopředu udělal, přestali by vnímat všechno, o čem jsme mluvili u ostatních filmů.“

Žádné podrobnosti příběhu zatím ještě nebyly odkryty, ale režisér odhalil, že pokračování přinese „celé nové světy, obyvatele a kultury“. Je tedy skoro jisté, že se v dalších Avatarech setkáme s nějakými odlišnými inteligentními formami mimozemského života.

Pokračování nám přinese návrat hereckého obsazení, jak ho známe. Sam Worthington (JakMV5BMTc5NTMyMjIwMV5BMl5BanBnXkFtZTcwNTMyNjYwMw@@._V1__SX1303_SY548_e Sully), který od své přelomové role v Avatarovi stihl zazářit ještě např. v Souboji Titánů, Muž na hraně nebo filmu Sabotáž, souhlasil s účastí ve všech pokračováních Avatara. Dále se můžeme těšit na Zoe Saldana (Neytiri), Stephena Langa a Sigourney Weaver. Ta se při nedávném rozhovoru o jejím akčním bijáku Chappie zmínila i o probíhající práci na pokračování Avatara. Na otázku, zda je pro ni blížící se natáčení znepokojivé, nebo spíš vzrušující, odvětila, že směs obojího.

 „Myslím oboje (směje se). Nemůžu se dočkat, mám úžasnou roli, co byla napsaná pro mě, a je to role, která projde mnoha změnami.“ Nadšená je i z práce samotného režiséra. „Budu zvědavá, jak může jen logisticky zvládnout natočit tři filmy najednou. Z výtvarné stránky, co mi ukázal, je to prostě ohromující. A upřímně, čím víc času s těmi scénáři stráví, tím bude film pravděpodobně lepší.“

Zdá se tedy, že pokračování bude velkolepé. Cameron slíbil: „Zůstanete s pusou široce otevřenou.“

KOUKNI SE  IFFKV 2023: festivalová přehlídka ve Varech právě začíná

 

Jitka Vorálková

www.comingsoonnet.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

12 + ten =