Americká společnost Atari, která vévodila hernímu světu především v 80.letech, se rozhodla uspět ve zcela odlišném odvětví.

Firma Atari v současnosti neprožívá zrovna dobré časy. Zlaté časy, kdy společnost patřila k předním výrobcům herních technologii, jsou asi už nenávratně fuč. Každému pravověrnému hráči srdce jistě zaplesá při vzpomínce na Atari 2600. V duchu této legendární mašiny se vyvíjí zcela nová konzole, která by se k hráčům měla dostat během letošního roku. Firma Atari se však rozhodla uspět na zcela jiném trhu, než je ten herní.

Americká společnost se rozhodla působit na poli turistického ruchu. Během několika let hodlá vybudovat síť hotelů. První z nich by měl vzniknout do dvou let a stát by měl ve Phoenixu. Nepůjde však o typické hotely, na které jsme zvyklí. Atari slibuje, že pokud do jejích ubytovacích zařízení jednou vstoupíte, už nebudete chtít nikdy odejít. Podle společnosti se budou lidé moct „najíst, vyspat a hrát”. V podstatě půjde o specifické hotely zaměřené především na herní fanoušky. Tomu by měl být například i přizpůsoben vzhled jednotlivých pokojů. Ty by měly být vyvedeny ve stylu legendárních videoher. Hotely se budou pyšnit i velkým množstvím interaktivních prvků. Samozřejmě nebude chybět ani rozšířená nebo virtuální realita. Opravdu jsem zvědavý, jak tento docela ambiciózní plán nakonec dopadne. Stavět by se mělo začít na konci tohoto roku a jak jsem již psal, hotovo by mělo být za dva roky. Tedy alespoň ve Phoenixu. Kromě něj by měly další hotely stát například v Las Vegas, Seattlu nebo San Francisku.

KOUKNI SE  Youtuber se rozbrečel přímo ve videu po tom, co mu zakázali hrát Fortnite

Zdroj: cracked.com

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

ten + 13 =