Jeden z nejzásadnějších titulů naší bohaté herní historie v těchto dnech slaví významné jubileum. Je to již čtyřicet let, co se na automatech objevila vesmírná střílečka Asteroids.

V listopadu roku 1979 se na herních automatech objevila jedna z nejzásadnějších her historie. Na svědomí ji měla legendární společnost Atari, která v té době za sebou měla již takové herní skvosty jako například Pong nebo Breakout. Legendární Asteroids.

Asteroids byla vesmírná střílečka. Hráč v ní ovládal vesmírnou loď, která se pohybovala napříč celou herní plochou a jejím úkolem bylo likvidovat asteroidy a létající talíře, které na loď podnikaly nálety. Jako u většiny tehdejších her šlo o to vydržet co nejdéle a nahrát co nejvyšší skóre. Přiznávám, že na dnešní dobu zní popis hry velice primitivně, ale v době vydáni šlo o naprostý skvost. Zamysleme se nad tím, že za čtyřicet let přijdou lidem primitivní dnes tolik vyzdvihované tituly jako Death Stranding nebo Red Dead Redemption 2. Pokrok zkrátka nezastavíme. Asteroids tehdy vyšlo na herní automaty, v dalších letech na Atari 2600, respektive Atari 7800. Nyní již tyto hry většinu lidí již nijak neohromí. Ve zlaté éře automatů však šlo o technické skvosty a hráči se předháněli, kdo zanechá větší počet bodů.

Asteroids si můžete vyzkoušet zde.

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × four =