Arrow – největší zvraty a překvapení v seriálu

V článku jsem se zaměřil na největší zvraty a překvapení, jaká seriál Arrow dosud nabídnul. Upozornění! Článek se bohužel nevyhne SPOILERŮM (prozrazení částí děje jednotlivých sérií). Takže ti, kteří ještě neměli možnost seriál zhlédnout a chtějí, doporučuji přečíst si článek až po zhlédnutí všech dosavadních epizod. Těm, kterým to nevadí a ti, kteří už předchozí série viděli, můžou s klidným svědomím číst dál. Pro skalní fanoušky půjde o takové shrnutí a připomenutí toho, co se již za poslední 3 série a blížící se konec čtvrté událo.

1. série

Začátky nepřinesly mnoho zvratů a překvapení. Tvůrci se snažili nejprve představit univerzum okolo Arrowa pro méně znalé, kteří nečetli žádný Arrowův komiks. To ale neznamená, že diváci nevykulili překvapením oči tumbaabierta_Stephen-Amell-Arrow-CWani jednou. Rozhodně prvním překvapením bylo odhalení postavy, která v kruzích diváků nesla přezdívku Dark Arrow. K odhalení identity došlo na samotném konci deváté epizody s názvem Konec roku. Tehdy by málokdo předpokládal, že si na chladnokrevného vraha s ďábelským pláne hraje Malcolm Merlyn (John Barrowman).

Jak se blížil konec první série, bylo zřejmé, co má Merlyn s Glades (část města Starling City) v plánu. Někteří již neArrow-Season-1-Episode-9-6-ed0djspíš tušili, že se začátku další sérii nedožijí všichni protagonisté. Ostatní si nejspíš netroufli ani hádat. Nicméně v poslední třiadvacáté epizodě s příhodným názvem Oběť umírá jedna z hlavních postav. Jde o Tommyho Merlyna (Malcolmův syn), který umírá pod sutinami domu těsně poté, co z nich zahrání Laurel Lance. Na to můžete vzít jed, že určitě nejednomu divákovi ukápla nejedna slzička.

2. série

Druhá série přinesla větší porci zvratů a milých i nemilých překvapení. Samotný Arrow se rozhodne změnit přístup k chytání padouchů. Celá série se tedy nese v duchu z úcty k Tommymu, který tragicky zemřel při ZúčtovánArrow -- "The Promise" -- Image AR215a_0356b -- Pictured (L-R): Stephen Amell as Oliver Queen, Manu Bennett as Slade Wilson, Susanna Thompson as Moira Queen and Willa Holland as Thea Queen -- Photo: Cate Cameron/The CW -- © 2014 The CW Network, LLC. All Rights Reserved.í. Tady se na nic nečeká. Během třetího a čtvrtého dílu se objevuje záhadná postava, která si říká Canary. V průběhu čtvrtého dílu je nám odhalena identita záhadné ženy v černém. Jde o Saru Lance, která byla s Oliverem na jachtě při potopení. Později se ukázala jako živá na ostrově. Ale při jedné misi v ponorce umírá. Až do tehdejších dnů je oficiálně považována za mrtvou. Někteří toto zmrtvýchvstání očekávali, jiní v to doufali a ti zbylí byli překvapeni.

Nešlo o zdaleka jediné překvapení druhé série. V patnáctém díle s názvem Slib se naplno objeví nový hlavní záporák 2. řady. Jde o další postavu, kterou všichni považovali za mrtvou. Slade Wilson (Deathstroke) se vrátil, aby vzal Manu-Benett-as-Slade-Wilson-and-Emily-Bett-Rickards-as-Felicity-Smoak-in-Arrow-Season-2-Episode-23Oliverovi vše co je mu drahé, jak Oliverovi slíbil na ostrově. Přežil tedy nejen potopení ponorky a hlavně ránu šípem do oka. (Proto nosí v seriálu pásku přes oko.) Zaskočeni jsou pochopitelně všichni včetně Olivera samotného. To ale ještě není vše. Konec dvacátého dílu se může honosit jedním z největších dosavadních zvratů v celém seriálu vůbec. Veřejná poprava Moiry Queen přímo před očima Olivera a jeho sestry Sladem Wilsonem. Upřímně takový zvrat jsem nečekal ani já.

3. série

Třetí řada na nic nečeká a tvůrci servírují zvrat hned na začátku. Hned druhý díl s příznačným název Sara dává tušit, co se stalo. Sara Lance (Canary) je zabita třemi šípy do břicha a dopadá ze střechy mrtvá. Přímo k nohám nic netušící sestře Laurel. Tímto aktem se do popředí dostává Liga asasínů v čele s Ra´s Al Ghulem. Oliver dostává ultiIs-Another-Arrow-Character-Going-to-Diemátum od ligy, aby zjistil, kdo za zabitím jednoho z jejich lidí stojí. Nemilým překvapením se stává fakt, že Thea je ta, která zabila Saru. Ovšem ve zdrogovaném stavu. Oliver se vypraví za Ra´s Al Ghulem aby mu oznámil, že nemůže říct, kdo za tím stojí a požaduje rozsouzení soubojem. Devátý díl s názvem Výstup (The Climb) se zaměřuje na nadcházející souboj Olivera s Ra´sem. Díl se pyšní nejbrutálnější „midseason finale“ v celé historii seriálu. K úděsu všech fanoušků je Oliver probodnut Ra´s Al Ghulovým mečem a shozen ze skály. O dva díly později je Oliver jako zázrakem přiveden zpět k životu.

DevateArrow-season-3-episode-23-airs-tonight-888x456náctý díl s nese název Broken Arrow. Všechny nabídky Ra´se aby se Oliver stal jeho nástupcem, přišly vniveč. Proto se uchýlí k razantnímu kroku. Smrtelně zraní Theu jen proto, aby Oliver přijal jeho nabídku. Nic jiného mu také nakonec nezbývá, pokud chce své sestře zachránit život. Pro mě jde o dost brutální způsob nabídky nástupnictví. „Staneš se mým následovníkem a já přivedou tvou sestru zpět k životu.“

Drobným překvapením je fakt, že novým Ra´s Al Ghulem se stává Malcolm Merlyn, díky dohodě kterou uzavřel s Oliverem.

4. série

4. série nasazuje divákům a fanouškům seriálu brouka do hlavy na závěr prvního dílu s názvem Green Arrow. Rázem se neřeší nic jiného než to, kdo leží v hrobě, u kterého stojí zdrcený Oliver. Jedno je jisté. Za šest měsíců zemře někdo z jeho blízkého okolí. Dozajista rukou nového hlavního padoucha – Damiena Darkha (velitel organizace HIVE). Překvapením, i když ne velkým, byla drobná spolupráce policisty Quentina Lance (otec Laurel) s DamienefJIcdG2m Darkhem.

Třetí díl (Restoration) oživuje, k překvapení všech, dlouho mrtvou postavu. Laurel a Thea odjíždí i s tělem Sary do Nanda Parbat, kde ji nakonec oživí.

7 díl (Brotherhood) seriálu odhaluje fingovanou smrt Digglova bratra Andyho a jeho práci pro Darkhovu organizaci HIVE. Nejvíce v šoku je samozřejmě John Diggle, který svého bratra už dávno pochoval. Také mě tento zvrat překvapil. O Andym se hovořilo nemálo a obecně. Když ho zastřelil Floyd Lawton (Deadshot), tak jsem myslel, že je skutečně mrtvý.

Hned poté epizoda číslo 9 (Dark Waters) přinesla další šokující závěr. V momentě kdy Oliver s Felicity odjíždějí limuzínou pryč, je přepadnou duchové. Díl končí ve chvíli, kdy Oliver vytahuje téměř bezvládné tělo Felicity ze zadního sedadla ven. Okamžitě začali všichni fanoušci křičet, že to není fér. To přece hlavní mužské postavě tvůrci nemohli udělat. Zabít mu čerstvou snoubenku. Pro mnoho diváků to bylo rozhodně další nemile překvapující mezi finále.

A.W.O.L. neboli epizoda číslo 11 přinesla jedno malé překvapení, kterého si mám pocit málo lidí všimlo. Konkrétně smrt Amandy Waarrow-season-4ller – ředitelky ARGUSu. Byla zabita vůdcem polovojenské organizace jménem Shadowspire.

O další dva díly později (13. Sins of the Father) učiní Nyssa Al Ghul, dcera Ra´se vedlejší přesto zásadní krok. Zničením prstenu symbolizující nejvyššího vůdce oficiálně Ligu asasínů rozpouští. Liga zaniká.

Další zvrat si tvůrci seriálu ponechali do osmnácté epizody s názvem Eleven-Fifty-Nine. Tento díl odpověděl na zásadní otázku: Kdo je v hrobě? Ti, kteří již díl viděli, ví, kdo zemřel. Laurel Lance. Zprvu právnička, později se přidala jako Black Canary k týmu Arrow. Jak se budou vyvíjet poslední díly čtvrté série? To je zatím ve hvězdách a na finále si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat. Chladného nikoho nenechala ani očividná zrada Andyho vůči týmu Arrow. Jak se se smrtí Laurel (Katie Cassidy) naši hrdinové vyrovnají, se uvidí v následujících dílech. Jak skončí 4. série a co má v plánu Darkh s Star City (Starling City) se teprve dozvíme.

 

 

Ondřej Blahut

Předchozí článek10 sexuálních her, které vám v posteli zaručeně zvednou náladu
Následující článek3 filmy slavného Prince

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 + eighteen =