Ant-Man: Film versus seriál

ANT-MAN - 2015 FILM STILL - Photo Credit: Marvel © Marvel 2014 ©Marvel 2015

Ve zkratce nástin děje. Podvodníček Scott Lang (Paul Rudd) dostane neobvyklou nabídku. Je požádán doktorem Hankem Pymem (Michael Douglas), aby se stal novým Ant-Manem. Získává od doktora Pyma oblek, jenž je schopen minimalizovat či maximalizovat fyzické rozměry nositele a současně znásobuje jeho sílu. Tak se Lang stává učedníkem a Pym jeho mentorem. Úkolem hlavních postav je zorganizovat loupež, která má ochránit tajemství Ant-Manova obleku. Samozřejmě nejde o nic víc než o záchranu světa při padnutí této technologie do nesprávných rukou. Ne všechno funguje tak jak má. Hlavní hrdina se bude muset postavit svému úhlavnímu nepříteli Yellowjacketovi (Corey Stoll). Ve filmu si zahrají i Evangeline Lilly, Michael Peňa, Judy Greer, John Slattery či Hayley Atwell.

Ptáte se, proč titulek zní film versus seriál? Hned vysvětlím. Ze všech současných marvelovských superhrdinů seYellow-Jacket-Ant-Man-600x300 seriálový Ant-Man nejvíce liší od svého protějšku. Pro upřesnění, seriálového Ant-Mana přejímám ze seriálu Avengers: Nejmocnější hrdinové světa z roku 2010. Život superhrdinů Marvelu ze stříbrného plátna si jde svou vlastní cestou. To je pochopitelné. Seriál jsem zhlédl, takže vím, o čem mluvím. Každý super hrdina, který již má svou filmovou verzi, se té seriálové ve větší či menší míře podobá. Zkrátka, ta základní osobnost postavy tam je dobře vidět. Kupříkladu vždy vtipkující Iron-Man nebo voják z minulého století Kapitán Amerika. Ale Ant-Man se liší naprosto ve všem.

KOUKNI SE  Trailer: Mission: Impossible Odplata - První část

Hlavní změnou oproti televiznímu seriálu je postava Scotta Langa jako Ant-Mana a nikoliv Hanka Pyma. Spojení učedník-mentor převzal režisér Peyton Reed z pozdějších komiksů Stana Leeho a knihy Jacka Kirbyho. Tím se mění celá osobnost hlavního hrdiny. Seriálový Ant-Man Hank Pym je místy až donebevolající pacifista, který by se nebránil ani v sebeobraně. Filmový Ant-Man je pravý opak. Postava Scotta Langa se živí podvody a krádežemi. Tudíž pro ránu nepůjde daleko. Skutečnost, že Ultrona stvořil Iron Man a ne Ant-Man s přispěním Reeda Richardse (Fantastická čtyřka), je nám již známa z filmu Avengers: Age of Ultron. Dalším výrazným rozdílem je Yellowjacket. Ve filmovém zpracování bude hlavním záporákem a protivníkem Ant-Mana se stejnými schopnostmi. Seriál stvořil Yellowjacket odlišným způsobem. Při jednom z Pymových pokusů dojde k nehodě v jeho laboratoři. Není přesně vysvětleno jak, ale v daný moment se něco uvnitř Hanka zvrtne. Tak se z Ant-Mana stane Yellowjacket, i když to bude stále Hank Pym. I jako nový hrdina se časem k Avengers připojí. Napořant-man-600x300ád bude Yellowjacketem, svérázným hrdinou, jenž nejdříve jedná a pak přemýšlí.

Když nad tím tak přemýšlím, Ant-Man není jediný, který se liší od svého seriálového bratříčka. Nepatrný rozdíl je i u Strážců Galaxie. Ve filmu představují nesourodou skupinku hláškujících odpadlíků, v seriálu vystupují jako „Vesmírní Avengers“. Objeví se jen krátce, ale i tak je patrná jejich serióznost a „vyspělost“.

KOUKNI SE  John Wick: Chapter 4 – našlapaný první trailer je tady

Zpět k Ant-Manovi. Přes všechny rozdíly se na snímek velice těším a určitě na něj zajdu do kina. Originalita je v dnešní době zkrátka k nezaplacení. Přestože, předlohou je výše zmíněný komiks a kniha. Mimochodem, premiéra je stanovena na 16. července 2015.

 

Ondřej Blahut

 

www.collider.com

Předchozí článekRECENZE: Kniha o mužích a pro muže
Následující článekRicky and the Flash: Meryl Streep nám ukáže pořádný rock

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 + four =