Je to již deset let, co se na mobilních telefonech objevila hra v hlavních rolích s naštvanými ptáky. Za tu dobu se stalo Angry Birds kultovní hrou a kromě mobilních zařízení a herních strojů se dostala i na plátna kin.
Trpělivost přináší růže

Je to již deset let, co světlo světa spatřila mobilní hra Angry Birds. Na svědomí ji má finská společnost Rovio Mobile, která před vydáním tohoto titulu měla za sebou již 51 her, které většinou naprosto zapadly, a až Angry Birds se setkali s úspěchem. Tady máme názorný příklad toho, že ten kdo se nevzdává, se nakonec dočká úspěchu. Hra nejprve vyšla na zařízeních od Applu s operačním systémem iOs. Následně byla vydána pro systémy Symbian a Android.

Titul hned od počátku dostával velmi kladná hodnocení, proto lehce po vydání přesáhl hranici sta milionů stažení. Velký úspěch znamenal, že se hra podívala i na herní koznole a počítače. Jen pro jistotu dodám o co ve hře šlo. Vaším úkolem bylo za pomoci praku sestřelovat nepřátelské prasata, která vám ukradla vejce. Netřeba asi dodávat, že municí byli samotní ptáci. Každý z nich měl speciální schopnosti. Primitivní, a přitom geniální nápad, který hře, potažmo celé sérii předurčil stát se kultovní.

Naštvaní ptáci všude kde se podíváš

Fanoušci se samozřejmě dočkali i plyšových hraček, krytů mobilních telefonů a dalších věcí na motivy slavné hry. Angry Birds se dokonce dostali i na plátna kin. Vcelku průměrný film se na podzim dočkal pokračování. Když jsme u těch pokračování, těch se dočkala i hra. A že jich bylo požehnaně. Kromě regulérního druhého dílu zde bylo i spousta přídavku, jako například Rio, Star Wars nebo Space. Podle mého názoru byla Angry Birds jedna z prvních her, která zažehla mobilní hraní, tak jak ho známe dnes. Ke hře se váže i jedna údajná kontroverze. Podle Edwarda Snowdena získavaly tajné služby, konkrétně americká NSA a britská GCHQ, ze hry osobní data uživatelů. Společnost Rovio tato tvrzení popřela. Každopádně, ať to bylo jakkoliv, hra slaví v těchto dnech desáté výročí a nutno říct, že se ji daří stále dobře.

KOUKNI SE  Nejočekávanější hry roku 2021

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × 5 =