9 věcí, které byste měli vědět o Padesáti odstínech šedi

Není člověka, který by dnes neslyšel o erotickém bestselleru od americké autorky E. L. James. Právě teď už skalní fanoušci (nebo spíše fanynky) odpočítávají dny do filmové premiéry, která se uskuteční 13. února 2015. A i když je celá produkce zahalena tajemnem, můžeme bezpečně říct, že o tomhle filmu se bude diskutovat celý únor, bez ohledu na to, jestli za to vůbec bude stát. Přinášíme vám přehled 9 věcí, které byste měli vědět o Padesáti odstínech šedi.

9. Žádná pořádná nahotaFifty-Shades

V nedávném rozhovoru samotnému Christianovi Grayovi (kterého ztvární Jamie Dornan) uklouzlo, že ve filmu se vlastně vůbec nedočkáme celo-pánské nahoty zepředu. Jak řekl: „Cílem je oslovit co nejširší publikum, aniž bychom ho znechutili.“ Není snad ale celá kniha o sexu a nahotě? A proč by nahé lidské tělo mělo být znechucující? To se snad lidé plánují nekontrolovatelně hihňat při každé scéně s obnaženým penisem či vagínou? Pravdou ale je, že pokud tvůrci ukážou víc než jen prso, zadek a ohanbí, tak lidé nemusejí utrácet za kino, ale mohou si v teple domova otevřít RedTube a pobavit se explicitním obsahem zadarmo.

8. Počátek trilogie

PFifty-Shades-of-Greyokud se z Padesáti odstínů šedi stane kino hit, je jasné, že půjde ve stopách dalších dvou knižních dílů. Ale nějaké „pokud“ tu prakticky žádnou roli nehraje. Stačí se podívat na celosvětový výdělek pouze psané verze (prodáno více než 100 milionů výtisků) a je jasné, že slečnám na kasách v kinech polezou stovky ušima. I když se zdá, že převážná část publika budou ženy-matky, které si chtějí užít trochu vzrůša, chybět nebudou ani otrávení přítelové a manžílci, dovlečeni téměř násilím (ti si příjdou na své s obnaženou Dakotou Johnson, takže to nebude až tak hrozné).

7. Předělávání scén kvůli „jiskře“Fifty-Shades-Kiss

Před pouhým měsícem vyšlo najevo, že vybrané sexuální scény musely být znovu natočeny. Tvůrci totiž nebyli spokojeni s vášní mezi Dornanem a Johnsonovou. Každý filmař by vám řekl, že důležité věci, jako je v tomto případě vášeň (nebo chcete-li jiskra) mezi hlavními herci, by měly být vyřešeny hned na začátku (cca před rokem). Zda film bude tak žhavý, jak si tvůrci představují, se teprve ukáže. Přesto není dobrým znamením, dělat zásadní změny 4 měsíce před premiérou.

6. Online nenávistná kampaň proti Dakotě Johnson

KdokIMDBoliv byl obsazen do filmu, ten se setkal s odporem fanoušků, byť se sebemenším. Nikdy nemohou být spokojeni všichni, ale u Dakoty se objevila překvapivě velká vlna nenávisti. Dokonce se vytvářely petice, které se snažily přesvědčit Universe, aby obsadili někoho jiného (jedna z nich měla až 80.000 podpisů). Fanouškům vadí hlavně to, že Dakota vypadá příliš staře, přestože je jí v průběhu natáčení pouhých 24 let. Další stížnost se vztahovala na její vzhled, který prý neodpovídá popisu v knize. Co je na tom pravdy, posuďte sami, ale rozhodně je obdivuhodná Dakotina odvaha vzít si na triko ztvárnění tolik milované Anastasie.

5. Objeví se Rita OraRita-Ora-Fast-and-Furious-6

Britská zpěvačka Rita Ora si poprvé zahrála v Rychle a zběsile 6 (rok 2013) roli nějaké fuchtle, co mává vlaječkou, aby odstartovala závod. V odstínech šedi ztvární Christianovu mladší adoptovanou sestru Miu. Říká se, že Ora byla při natáčení tak nervózní, že jí do ucha museli dát sluchátko, kdyby náhodou zapomněla, co dělat. Vzhledem k tomu, že postava Mii se v dalších dílech vyvíjí, je pozoruhodné, že vybrali pro tuto roli někoho, u něhož hrozí, že časem může odpadnout úplně a přidělat tak spoustu problémů celé trilogii.

4. Proč Charlie Hunnam skončil

Potcharlie-hunnamé, co byl Hunnam vybrán pro roli Christiana Graye, se rozjela obří online diskuze o jeho obsazení. I Hunnam si nejspíš myslel, že Padesát odstínů šedi není ideální film pro kariérní posun, a tak z role sám vycouval. Samozřejmě si vymyslel nějakou báchorku o tom, jak se mu kříží plány, pronesl srdcervoucí řeč a následně vzal roha.

3. BDSM komunita film nenávidí už teď 

Fifty-Shades-of-Grey (1)

Filmem pohrdá i komunita, které se týkají popisované sexuální praktiky. Ptáte se proč? Mnoho příznivců BDSM popírá knižní představu o tom, co BDSM vlastně je a jak je prezentováno (konkrétně jako něco lákavého pro mladé nezkušené ženy, kterým to následně přeroste přes hlavu). Navíc praktiky nejsou popsány tak, jak se ve skutečnosti dějí, a případné napodobování by nemuselo být bezpečné.

2. Volné pokračování Twilight (Stmívání)

Věřttwilight1e tomu nebo ne, ale E. L. James se inspirovala ságou Stmívání a Padesát odstínů šedi původně publikovala online pod názvem „Master of Universe“. I postavy se zpočátku jmenovaly Bella a Edward. Nicméně několik fanoušků ságy po přečtení její verze pozvedlo nejedno obočí. Jamesová svůj výtvor tedy upravila a přejmenovala. Pokud jste však někdy četli Stmívání, najdete stále mnoho společných rysů mezi hlavními postavami.

1. Dakota Johnson shledala svou roli „nudnou“

dakota-johnson

Obsazení herci se zatím prezentovali jako „když si nevidí do huby“ a většinou prohlásili něco, čeho později litovali. Nevyhnula se tomu ani Dakota, která o roli Anastasie prohlásila: „Ona je vysokoškolačka, takže docela nuda.“ Samozřejmě během chvilky byla tato osudná věta na všech zpravodajských a zábavních serverech. Není to typ komentáře, který by měl herec vypustit z úst, obzvlášť, když je ve hře tolik očekávaný zisk.

Angelika Raisová

www.whatculture.com

Předchozí článekRECENZE: Volné pokračování kultovního Sběratele kostí rozhodně nezklamalo
Další článekRECENZE: Vzácné setkání literárních hrdinů tváří v tvář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

19 − 3 =