8 herců, kteří za svou velkou roli nedostali skoro nic

S841405_02.tif

8Jonah Hill – Vlk z Wall Street

Jonah Hill prodělal závratnou hereckou transformaci. I díky roli ve filmu Vlk z Wall street se stal uznávaným hercem s nominací na Oscara. Není se tak čemu divit, že roli vzal za plat pohých 60 000 dolarů. Leonardo DiCaprio dostal za roli ve stejném filmu 10 milionů dolarů.

7Jeff Daniels – Blbý a blbější

Film Blbý a blbější je dobrý díky ústřední dvojici. Jim Carrey jako parťák jeffe Danielse ovšem byl zaplacen za roli zcela nepartnersky. Vydělal si 7 milionů dolarů, Daniels jen 50 000 dolarů. proč takový rozdíl, přesto že už v té době byl Daniels respektovaným hercem? Studio si ho nepřálo v hlavní roli, režisér ano. Tak studio nabídlo Danielsovi jen tuto symbolickou sumu, v naději, že herec odmítne. Ale ten roli přesto vzal.

6Harrison Ford – Hvězdné Války

Zní to dnes směšně, ale na počátku Hvězdných válek neměla produkce vůbec takové štědré rozpočty, jako má dnes. Všichni na prvních Hvězdných válkách pracovali za hubičku. Han Solo si vydělal 10 000 dolarů. To by se dnes nestalo.

5Bill Murray – Jak jsem balil učitelku

Bill Murray už byl tehdy známý z filmů Na hromnice o den více nebo Ghostbusters, přesto ve filmu Wese Andersona hrál za minimální plat 9000 dolarů. Dostal dle asociace minimální plat. To ho neodradilo, aby s Wesem spolupracoval v budoucnu ještě na několika filmech.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

4Jamie Lee Curtis – Helloween

Tahle Carpenterova hororová klasika z roku 1978 si vysloužila v roce 2018 remake opět v hlavní roli s Jamie Lee Curtis. Zatímco teď si vydělala za film několik milionů dolarů, tehdy dostala plat 8000 dolarů za měsíc natáčení. Toť vše, přesto že film už tenkrát vydělal přes 40 milionů dolarů.

3Brad Pitt – Thelma a Louisa

S841405_02.tif

V roce 1991, kdy Ridley Scott natočil Thelmu a Louisu, byl Pitt ještě neznámým hercem. Za vedlejší roli dostal jen 6000 dolarů, právě proto, že byl neznámý a byla to proněj příležitost se ukázat. Díky filmu získal role ve filmu jako je Sedm, takže to stálo za to.

2Hilary Swank – Kluci nepláčou

Za film Kluci nepláčou získala Hilary Swank Oscara za hlavní roli. Filmové drama získalo v příjmech přes 10 milionů dolarů. Hilary si přišla ovšem jen na 5000 dolarů, což později okomentovala, že neměla ani na zaplacení zdravotního pojištění.

1Jon Voight – Půlnoční kovboj

Jon Voight nastartoval hereckou kariéru právě tímto filmem, v kterém si zahrál po boku Dustina Hoffmana mužského prostituta. O roli stál natolik, že řekl svému agentu, že se mu scénář líbí tak, že v něm bude hrát klidně zadarmo. No, a studio ho vzalo za slovo a nedostal žádný honorář, museli mu vyplatit zpětně jen minimální mzdu.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

Charlie Brown

Zdroj: whatculture.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fourteen + 20 =