8 filmů, které inspirují k cestování

Znáte ten pocit, kdy po zhlédnutí dobrodružného filmu máte chuť se na všechno vykašlat, vzít batoh a vydat se na čundr?! Přiznám se, že já ho mám neustále. Ať už se jedná o smyšlený film, kde účinkují neexistující stvoření v krásné zemi. Nebo jde o film podle skutečné události, kde hlavní postava bez financí ale s vírou v srdci, že to dokáže, se vydá do pustiny. Všechny tyto filmy v nás mají vyvolat pocit naděje. Pokud jste již naplnili pokladničku a nevíte, kam se vydat, můžete se nechat inspirovat v mém seznamu filmů. Jedná se o dobrodružné filmy, ve kterých se různě cestuje, poznává se krajina a hlavně se v nich žije!

 

1. Easy rider (režie: Dennis Hopper – 1969)

Road movie o dvou hippiesácích, kteří se po získání peněz z drog rozhodnou vydat na svých motorkách z prosluněného Los Angeles do New Orleansu na karneval. Během jejich spontánní bezstarostné jízdy zažívají různá dobrodružství, která se odehrávají napříč Amerikou.

Onen bezstarostný příběh je plný drog, skvělých songů od Jimmyho Hendrixe a dvou motorkářů, kteří si jen tak plují po světe. Tento film je takřka definicí svobody. Hymnou dobrodružného snímku z 60.let se stal song od kapely Steppenwolf – Born to be wild.

 

EASYRIDER-SPTI-14.tif

 

 

2. Pláž (režie: Danny Boyle – 2000)

Milovník cestování a zážitků Američan Richard (Leonardo DiCaprio) se jednoho dne rozhodne vydat za přítomnosti své batožiny na cestu do Thajska. V Bangkoku se seznámí s mladým francouzským párem a se zmateným feťákem, který mu odvypráví příběh o tajuplném ostrově, kde je ráj na Zemi. Richard další den objeví mapku se záhadným ostrovem a tak dobrodružství začíná.

Boylova Pláž je skvělý snímek s ještě lepším soundtrackem. Ve filmu se Leo snaží ukojit svou nenaplnitelnou touhu po cestovaní, díky čemuž pozná nové přátelé, zvyky i to, že život není vždy milosrdný, přesto, že máte pocit, že jste se ocitli v ráji. Nádherný film s krásnou thajskou krajinou v čele s dnes už turisty vyhledávanou pláží Ao Maya na ostrově Phi Phi.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

 

720x405-The_Beach_2000_15_

 

3. Pán prstenů (režie: Peter Jackson – 2001)

Příběh o hobitovi jménem Frodo Pytlík, který se na tajné Elrondově radě rozhodne odnést prsten moci do Hory osudu, kde jej má zničit. Během rady se Frodovi přislíbí 8 různých společníků, kteří mu pomohou nést břemeno. A tak začíná velmi nebezpečná cesta do Mordoru (Černá země zla), během níž je společenstvo pronásledováno Mordorskými špehy, skřety a dalšími démony, kteří byli vysláni ze samotného pekla.

Pán prstenů je pro mě srdcovka. Takový ten film, který můžete sledovat neustále, aniž by se Vám zprotivil. Na začátku filmu se mi velmi líbí zpracování Kraje. To je fiktivní území, které obývají hobiti. Žijí v nádherných norách, které jsou pokryty sytě zelenající se trávou, jenž uchvátí každého. Tyto scenérie se natáčely na Novém Zélandu. Některé fascinující záběry jsou samozřejmě natáčené v ateliéru, ovšem většina scén s pozadím krásných odlehlých hor nebo krajiny plné podzimně zabarvených stromů bylo natáčeno přímo na Zélandu. Tento skvělý snímek Vás jistě donutí zapřemýšlet, zda by stálo za to se na Nový Zéland podívat.

 

c6d6f419-36a6-4414-bead-becd7268e8cc

 

 

4. Divočáci (režie: Walt Becker – 2007)

Novodobější Road movie ve stylu ,,Easy Rider“ s neotřelými vtípky, zajímavou zápletkou a skvělým obsazením. To jsou Divočáci.

Děj se odehrává na motorkách napříč  Amerikou. Parta čtyř kamarádů (Travolta, Allen, Lawrence a H. Macy) se rozhodne podniknout výlet a uniknout tak z každodenní rutiny svého současného života. Během jejich osvobozující cesty se jim však do cesty připlete skutečný motorkářský gang, se kterým budou mít problémy a také na povrch vyplují tajemství, která měla zůstat utajena.

Film mě velmi bavil nejen díky hereckému obsazení, ale hlavně kvůli té skvělé přírodě. Na chvilku jsem si představila, že žiji v Americe a s partou kamarádů se rozhodnu osedlat motorku a pořádně si užiji vítr ve vlasech.

 

dive-svine-divocaci-5

 

 

5. Útěk do divočiny (režie: Sean Penn – 2007)

Christopher McAndless se po své promoci, znechucen z okolního života, rozhodne vydat bez finančních prostředků a auta pouze se spacákem a vírou, že bez těchto věcí se dokáže obživit – na Aljašku. Chce poznat krásu přírody, dokázat si, že má na to přežít v kruté divočině bez zásob a potřebných věcí, ale v první řadě chce svobodu.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

Naprosto geniální film, inspirován skutečnými událostmi. Natočen podle předlohy od Jona Krakaeura – Into the wild. Sean Penn (režisér a scénárista) se rozhodl natočit film ihned po přečtení této knihy.

Když jsem poprvé viděla Útěk do divočiny, byla jsem  fascinovaná. Jak vůbec někdo dokáže tak skvěle vykreslit onen dojemný příběh jako se to povedlo Seanovi Pennovi. Samozřejmě velká poklona patří i Emilovi Hirschovi, který ztvárnil Christophera. Emile je skvělý herec a dokáže překvapit. Nicméně abych se vrátila k filmu, byl to pro mě úžasný zážitek a nejlepší film s bezkonkurenčním soundtrackem od Eddieho Veddera (působí v kapele Pearl Jam), který jsem kdy viděla. A nutno podotknout, jediný film, díky kterému jsem se zvedla z gauče a vydala do přírody (Sice to nebyla Aljaška, ale pro mé účely postačil Český ráj :-)).

 

tumblr_lhuy6i57Eo1qhl9nho1_500

 

6. Mamma Mia! (režie: Phyllida Lloyd – 2008)

Tento romantický muzikál, který se natáčel na poklidném Řeckém ostrově si zamiluje každý obdivovatel moře.

Děj se odehrává na ostrově Kalokairi v Řecku, kde žije Sophie (Amanda Seyfried) se svou matkou Donnou (Meryl Streep). Sophie se bude vdávat a řeší jeden zásadní problém. Kdo ji odvede k oltáři? Potencionální otcové jsou totiž hned tři (Firth, Dkarsgard a Brosnan), takže se dcera rozhodne udělat menší extempore a pozve je na svou svatbu, aby zjistila, kdo je její skutečný otec.
Film mě nebavil ani tak příběhem, jako úžasnou podívanou. Krásné skály s rozkvetlými stromy, průzračná voda a nádherná řecká architektura, to vše můžete vidět ve filmu Mamma Mia!

 

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

tumblr_mp4oktI1TE1r864z3o1_500

 

 

7. Yes man (režie: Peyton Reed – 2008)

Skvělá komedie o skomírajícím chlápkovi jménem Carl (Jim Carrey), který se po rozvodu uzavře do sebe, přestane se vídat s kamarády a jeho život ztratí smysl. Karta se však obrátí, když potká svého dávného přítele, který ho pozve na seminář, kde lidé vyznávají slůvko ANO. Carl zde uzavře úmluvu, po které musí na vše odpovídat slovem ano, jinak se mu stane něco špatného. Když zjistí, že vážně musí říkat ano, jelikož slovo ne se mu vymstí, začne si život parádně užívat. Od hraní na kytaru přes záchranu smutného Mexičana se dostane až k létání, pozná novou ženu a opět najde cestu ke svým starým přátelům.

Yes Man je jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Líbí se mi ta bezprostřednost postavy, a i když je pod vlivem úmluvy, dokázal zjistit, že život není jen o sezení na gauči za přítomnosti filmu Saw a výčitkami ,,Co by, kdyby“.

 

yes-man-51a1d204b5d1b

 

8. Walter Mitty a jeho tajný život (režie: Ben Stiller – 2013)

Snílek Walter Mitty (Ben Stiller) pracuje jako foto-editor v časopisu LIFE. Je velmi uzavřený a raději si představuje v mysli, co by udělal, než aby se toho zhostil. Baví ho žít svůj virtuální svět ve své hlavě a v opravdovém světě funguje jako robot. Denně se utápí v hromadě fotografií a archivů, které ho živí a ze strachu z vyhazovu musí najít fotografa Seana (Sean Penn), který pořídil fotku, jenž má být na titulní stránce časopisu a nyní je ztracená. Vydává se tím pádem po stopách Seana na dobrodružství plné krásné krajiny a pusté divočiny.

Film byl naprosto perfektní. Tady se velmi předvedl Ben Stiller a to nejen jako herec, ale i režisér. Z kina jsem odcházela plná příjemných pocitů a touhou cestovat přesně jako Walter. Mohu jen doufat, že v rámci svého zaměstnání dostanu podobnou možnost podívat se po světě a zažít nějaké to dobrodružství.

 

giphy
www.imdb.com

Michaela Bernardová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × 3 =