8 důvodů, proč je Brooklyn 99 lepší než jiné detektivní seriály

Detektivních seriálů jsou plné obrazovky, proto si asi řeknete, proč bych se měl dívat zrovna na Brooklyn 99. My jsme připravili hned 8 důvodů, proč jsou detektivové z newyorského okrsku, alias NYPD, lepší než jiní poldové.

1Nejvtipnější policejní parta široko daleko

Jasně, každý seriál o sobě tvrdí, že je ten nejlepší. Brooklyn 99 má ale důkaz. Už rok od premiéry byl oceněný Zlatým glóbem za nejlepší komediální seriál. Mezi další důkazy lze zařadit stovky fanoušků po celém světě i značně vysoké hodnocení v největší online databázi. Proto nepřekvapí ani naše české žebříčky, kde si Brooklyn 99 drží závratných 80 %.

2Brooklyn v Kalifornii?

Andy Samberg, představitel nejvtipnějšího a nejlehkovážnějšího policisty Jakea Peraulta, si natáčení opravdu užíval. Když se ho novináři ptali, jak se mu líbilo natáčení v Brooklynu, musel je opravit. Seriál se totiž natáčel ve slunné Kalifornii. Nebezpečné uličky osobité newyorské čtvrti jsou tak ve skutečnosti částí Los Angeles.

3Skutečný policejní výcvik

Herci netvoří tým jen na filmovém place, ale i mimo něj. Představitelé hlavních rolí podstoupili ostrý policejní výcvik. Do zbroje musel třeba i 66 letý Joel McKinnon Miller, který v seriálu hraje obtloustlého a nepříliš inteligentního poldu Normana Scullyho. Jediná věc, která tak nemotorného a líného člověka drží u okrsku řadu let je, že dělá dobré kafe.

4Nová hra v mobilu kvůli seriálu

Nejdřív se natočí úspěšný film nebo seriál, pak se udělá hra, tohle je běžný postup. Tvůrci Brooklyn 99 chtěli do seriálu použít hru Candy Crush Saga. Jenže… licence na použití byla tak drahá, že se jim vyplatilo radši vytvořit novou appku. Voilá! A tak spatřila světlo světa hra Kwazy Cupcakes! Její návykovost zakusil i neoblomný kapitán Holt. A to je co říct.

KOUKNI SE  Hra o trůny: přehled nejlepších epizod

5Kámoši z dětství i na scéně

Jake Perault, hlavní postava seriálu, má sice nekonvenční metody a moc nedodržuje pravidla, ale i přesto je to jeden z nejúspěšnějších policistů v Brooklynském okrsku. Baví ho totiž zatýkat lidi. Jeho pravým opakem je kolegyně Gina, která vymýšlí nejrůznější způsoby, jak se ulít od nudné administrativní práce a dotěrných kolegů. Její vtipné hlášky ale všichni milují. Tedy, alespoň co se diváků týče. Zajímavostí je, že představitelé těchto postav, Andy Samberg a Chelsea Peretti, se znají už odmala – chodili do stejné základní školy. Situaci přenesl na plátno i scénář a jejich přátelské pouto potvrzuje pomoc Giny v momentě, kdy se z Jakea málem stane bezdomovec.

6Režisérská hvězda jako herec?

Známý stand-up komik Craig Robinson, herečka Kyra Sedgwick, která hrála společně s Tomem Cruisem ve filmu Narozen 4. července, nebo Marc Evan Jackon, který se objevil v novém Jumanji. Takové hvězdné hosty seriál Brooklyn 99 uvítal. Herec Andy Samberg má ale ještě hvězdnější přání. Vyslovil se, že by v jednom díle rád účinkoval vedle legendárního režiséra Martina Scorseseho. Objeví se hollywoodská legenda v některém díle? Nechme se překvapit.

7A teď se bude improvizovat!

Kvůli autentičnosti dostávali během natáčení seriálu herci pokyny k improvizaci. Některé vtípky a dialogy tak vůbec nenajdete ve scénáři. Je ale pravdou, že spousta herců se improvizaci raději vyvaruje, jako třeba představitel seržanta Terryho. Po 13 hodinách na place jsou herci často rádi, že odejdou domů „po svých“ a scénář je tak dobrou oporou.  Myslíte si, že poznáte chvilky improvizace? Otestujte se na Prima Comedy Central, kde Brooklyn 99 vysílají.

KOUKNI SE  Co plánují herci a herečky ze seriálu Hra o trůny dále

8Svalovec z reklamy na deodorant

Terryho Crewse známe všichni moc dobře z televizních obrazovek díky reklamě na deodorant. Mnozí z vás ho znají i z ikonického filmu Postradatelní, kde si Crews zahrál po boku Sylvestera Stallona, Arnolda Schwarzenegera nebo Bruce Willise. Už ale jen hrstka z vás tuší, že Crews byl před svoji hereckou dráhou profesionálním hráčem amerického fotbalu. V nejsledovanější lize planety NFL odehrál šest sezon. V seriálu Brooklyn 99 ho můžete vídat jako seržanta Terryho Jeffordse, který se kvůli obavám o svůj život a budoucnost svých malých dcer rád zdržuje za kancelářským stolem. Koukněte na Prima Comedy Central a zkuste porovnat, kde je Terry vtipnější – v reklamě, nebo na policejní stanici?

 

Endžl

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × 5 =