7 zajímavostí o Leonardu DiCapriovi

US actor Leonardo DiCaprio poses after presenting an award at the BAFTA British Academy Film Awards at the Royal Opera House in London on February 16, 2014. AFP PHOTO / CARL COURT (Photo credit should read CARL COURT/AFP/Getty Images)

Kdo by neznal tohoto charismatického čtyřicátníka, který se každému vryl do paměti jako Jack Dawson z kasovního trháku Titanic od Jamese Camerona . Tato role mu perfektně nastartovala kariéru a on vplul do světa filmu jak obří nepotopitelná loď. Pojďme se společně podívat do jeho života plného zajímavostí. Přináším 7  interesantních faktů, které Vám ukážou Lea, jak ho ještě neznáte.

1. Zrození hvězdy

Narodil se 11.11.1974 Irmelin Inderbinken a Georgovi DiCapriovi. Jeho matka je Němka. Otec napůl Němec, šmrcnutý Italem.  Rozvedli se, když byl ještě batole. Byl vychováván především matkou. Jeho první role v celovečerním filmu parents Leo byla v letech 1993, když mu bylo 14 let. Film se jmenoval Dospívání po Americku od britského režiséra Michaela Caton-Jonese.  Jméno Leonardo dostal shodou okolností, když se jeho těhotná matka procházela v galerii ve Florencii. Leo se poprvé projevil a kopl ji do břicha u obrazu Leonarda da Vinciho. Řekla si, že je to znamení a pojmenovala ho tak.

 

 

 

2. Ocenění

Leo má na kontě celkem 206 ocenění a nominací. Ke dni 4.2.2016 si zahrál ve 27 celovečerních filmech (nabídek měl samozřejmě více, ale je dost vybíravý…). I když byl 5x nominován na Oscara, ještě se mu nepodařilo jej získat. Letos to ale vypadá, že si za snímek  REVENANTleo wins Zmrtvýchvstání zlatou sošku odnese. V lednu 2016 již za roli Hugha Glasse získal Zlatý Glóbus v anketě nejlepší herec dramatu v hlavní roli. Tudíž mu do sbírky přibyl hned 3. Zlatý glóbus.  První glóbus dostal v roce 2005 za film Letec od Oscarového režiséra Martina Scorseseho (Gangy v NY, Prokletý ostrov…). V pořadí druhý Zlatý glóbus si vysloužil za roli burzovního makléře Jordana Belforta ve Vlkovi z Wall Street (režíroval také Martin Scorsese, který je shodou okolností Leův dobrý přítel…).

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

 

 

 

 3. Posel míru

Leo je velký příznivec ochrany životního prostředí. Od roku 1998 usiluje o zachování naší planety tím, že finančně přispívá různým korporacím. Nedávno přispěl částkou 15 milionů dolarů na zavedení nové inovativní společnosti, která působí po celém světě na ochranu životního prostředí. Díky celosvětovým organizacím se Leo zajímá o projekty, které chrání volně žijící zvířata na pokraji vyhynutí a snaží se napravit rovnováhu ohrožených ekosystémů. Také se zaměřuje na dlouhodobé zdraví obyvatel a jejich blahobyt, díky čemuž byl v roce 2014 jmenován Poslem míru OSN. O své práci pronesl jedno krásné moudro, které mě chytlo za srdce.

,, Máme odpovědnost inovovat budoucnost, kde obyvatelnost naší planety není na úkor těch, kteří ji obývají.“  L. DiCaprio.

leo change

 4. Jak chutná filmová smrt?!

Představte si, že dostanete od skvělého režiséra scénář, ve kterém se ukrývá velmi dobře vypadající film, kde máte hrát hlavní postavu. Děj vás velice zaujme a chcete se stát součástí snímku. Má to ale jeden háček, na konci filmu zemřete. Někteří herci ze zásady neberou role, kde jejich postava zemře. To se ale netýká našeho Lea. Ten se podle jedné statistiky týkající četnosti úmrtí herců ve filmu dostal mezi první dvacítku. Ve filmech zemřel 9x. A tak se pomalu blíží k herci, který drží první místo -Seanu Beanovi (počet smrtí ve filmu – 20).

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

 

5. Nejbližší přátelé

Do jeho okruhu nejbližších přátel patří hned několik známých celebrit, se kterými se většinou seznámil během natáčení. Mezi jeho blízké přátele patří herec Tobey Maguire (Spiderman, Bratři…), se kterým se seznámil během natáčení filmu This boy’s life v roce 1993. Od té doby jsou nerozlučná dvojka a jejich poslední společný film byl Velký Gatsby z roku 2013 od australského režiséra Baze Luhrmanna. Dalším věrným společníkem mu je Mark Wahlberg, se kterým se seznámil při natáčení filmu The Basketball Diares v roce 1995.  Samozřejmě nesmím opomenout jeho filmovou partnerku Rose DeWitt Bukaterovou z velkolepého Titanicu, Kate Winslet. Od roku 1997, kdy se seznámili při natáčení velkofilmu od Jamese Camerona ( Terminátor, Avatar…), jsou si velmi blízcí. Jejich přátelství trvá až do současnosti. Navzájem se podporují a pomáhají. Jejich další filmový střet byl v roce 2008 při natáčení snímku Nouzový východ od Sama Mendese ( Americká krása, Spectre…), kde si zahráli mladý manželský pár. Kate ho má velice ráda, což také ukázala na předávání cen Zlatého glóbusu. Při vyhlášení ceny nejlepšího herce dramatu v hlavní roli, kterou Leo získal, k němu přispěchala a svou neskutečnou radost projevila obrovským objetím. Leo se poté na pódiu při děkovné řeči zmínil, že je pokořen a to vše pochází právě od jeho hereckých kolegů a nejbližších přátel.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

 

 

Leonardo-DiCaprio-Hugs-Kate-Winslet-After-First-SAG-Awards-Win-Revenant

Leo se svou nejvěrnější přítelkyní Kate Winslet.

 

6. Svůdník Leo

Vztahy sympatického herce jsou jak na houpačce. Má slabost pro modelky a že jich na seznamu má opravdu dost. Přináším Vám tedy nepatrný přehled jeho partnerek od počátku 90.let, kdy nastartoval svou hvězdnou kariéru.

Naomi Campbelle (1995)

Helena Christensen (1997)

Bijou Philips (1998)

Amber Valetta (1998)

Eva Herzigová (1998)

Bar Refaeli (2005- 2009, 2010- 2011)

Anne Vyalitsyna (2009)

Madalina Ghenea (2011)

Erin Heartherton (2011- 2012)

Toni Garrn (2013- 2015)

Kelly Rohrbach (2015- 2016)

 

7. Prolhaný příběh Romeo a Julie

V roce 1996 Baz Luhermann ( Velký Gatsby, Austrálie…) zrežíroval filmovou adaptaci Romea a Julie od Williama Shakespeara. Tento příběh o nešťastné lásce byl v zákulisí opravdovou tragédií. Roli Julie hrála Claire Danes (Bídníci, Hvězdný prach…) a Romea si zahrál Leo. Claire ho ale nemohla ani vystát. Nenáviděla na něm vše a postupem natáčení to bylo intenzivnější. Prosazovala si názor, že Leo neumí hrát. Ten ji naopak vyčítal, že je velice seriózní a upjatá. A tak to před kamerou vskutku jiskřilo, ale ne tak, jak by si Luhermann představoval. I když jim lásku ve filmu věříte, ve skutečnosti se opravdu rádi nemají. Měli možnost si spolu zahrát ve filmu J.E. Edgar, kde hrál Leo hlavní roli, ale poté co se to Claire dozvěděla, odmítla.

(L-R) Claire Danes and Leonrdo DiCaprio

 

Michaela Bernardová

cinemablend.com, bombsbeat.com, popsugar.com, ranker.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

14 + fourteen =