7 šílených teorií ze světa Harryho Pottera

Jen těžko byste našli sérii knížek populárnější, než tu o brýlatém kouzelníkovi. Její fanouškovská základna je obrovská a pravděpodobně ještě poroste díky novému filmu „Fantastická zvířata a kde je najít“. A stejně jako v každém jiném fandomu, i zde se začaly vymýšlet teorie ve velkém. Některé se sice dají označit za výplody pacienta psychiatrické léčebny, ale jiné vám mohou radikálně změnit pohled na celou ságu. Podívejte se s námi na 7 šílených teorií ze světa Harryho Pottera.

7Quirrell se pokusil zabít Nevilla v Kameni mudrců

Všichni si pamatujeme scénu, kdy se Neville Longbottom přizabil poté, co poprvé usedl na koště. Sice bychom to mohli lehce přičíst jeho nešikovnosti, která je poté v příběhu několikrát zmiňována, ale zároveň je tu fakt, že se profesor Quirrell přiznal, že se pokusil Harryho zabít tím, že mu očaroval koště během famfrpálu. Také víme, že kvůli nejednoznačnosti věštby mohl být Vyvoleným stejně tak Neville jako Harry. Je tedy možné, že se Quirrell snažil nejprve zabít Nevilla stejným trikem jako později Harryho?

6Hagrid dostal Aragoga od Mloka Scamandera

Tato teorie nabízí propojení původní ságy o Harry Potterovi s novým filmem „Fantastická zvířata a kde je najít“. Je možné že Newton „Mlok“ Scamander ovlivnil kouzelnický svět ještě před svým vlastním filmem? Hagrid dostal Aragoga běhěm 40. let, od jednoho kouzelníka, který ho prý vytáhl z kapsy. A kolik je kouzelníků, kteří nosí draky po kapsách?

5Harry, Ron i Hermiona chtěli být v Nebelvíru

Protože víme, že Moudrý klobouk bere v potaz i přání rozřazovaného, není trochu zvláštní, že všichni tři skončili v Nebelvíru, i když k tomu nesedí jejich povahy? U Harryho víme, že si klobouk myslel, že by měl patřit do Zmijozelu kvůli kousku Voldemortovi duše uvnitř jeho, ale nakonec přihlédl k jeho přání být v Nebelvíru. Je možné, že si totéž přáli i Ron s Hermionou? Podle jejich povah by totiž měl být Ron v Mrzimoru a Hermiona v Havraspáru. Jediný důvod pro jejich zařazení do zlato-červené koleje je fakt, že se zeptali, čímž prokázali odvahu, jeden z hlavních nebelvírských atributů.

4Arthur Weasley byl pod kletbou Imperius

Jestli bychom u někoho nečekali, že provede něco špatného, byl by to Arthur Weasley. Ale je možné, že na něj byla použita kletba Imperius během prvního pokusu Voldemorta o převzetí moci? Tehdy byl Arthur jedním z mladých úředníků na Ministerstvu Kouzel, což by z něj udělalo ideální cíl pro ovládání celého Ministerstva silou davu. Nezapomeňme ani, že nenáviděl Luciuse Malfoye, který tvrdil, že páchal zlo jen kvůli této kletbě, což byla lež. A kdyby to nestačilo, když se Ron ve čtvrtém díle zeptá na tuto kletbu, Pošuk Moody mu odvětí, že jeho otec by mu o ní řekl víc…

3Vše to byl jenom sen

Klasická teorie, který byla použita na každý druhý fantasy film. Tvrdí, že se Harry díky týrání své pěstounské rodiny Dursleyů zbláznil, a ve snaze uniknout svému utrpení si vysnil celý kouzelnický svět. Podložena je i tím, že v závěru celé ságy, v Relikviích smrti se Harry ptá Brumbála, jestli to co vidí se odehrává pouze v jeho hlavě. Brumbál mu odpoví, že se to samozřejmě odehrává v jeho hlavě, ale proč by to proboha mělo znamenat, že to není realita? Je možné, že je to nápověda od samotné J.K. Rowlingové?

2Neville měl špatnou hůlku

Jak je možné, že kluk, který měl problém i s odzbrojovacím kouzlem v Fénixově řádu dokázal porazit a zabít pravou ruku Voldemorta- hada Naginiho? Někteří fanoušci věří, že je to díky hůlce, kterou v té době měl. Na počest svého otce, který téměř zemřel na kletbu Cruciatus si nechal jeho hůlku, namísto toho, aby jako každý jiný kouzelník šel do Olivanderova krámku a nechal hůlku, aby si vybrala jeho. Vztah hůlky a jejího pána je v tomto světě velmi důležitý a pokud zde není ono pouto, má to velký vliv na kouzelníkovi schopnosti. Přece ani Voldemort nebyl schopen kouzlit s hůlkou, která nebyla jeho…

1Brumbál měl viteál

Vezměme si na chvíli definici viteálu. Je to předmět, do kterého kouzelník schová část své duše a aby to kouzelník mohl provést a svoji duši rozdělit, musí spáchat vraždu. Je to pojistka vlastního života, neboť daný kouzelník nemůže být zabit, dokud není zničen i jeho viteál. Je naznačováno, že Brumbál omylem vytvořil viteál ze svého fénixe a že se tak stalo během souboje mezi ním, jeho bratrem Aberforthem a Gellertem Grindelwadem. Při tomto souboji totiž byla náhodou zabita jeho sestra Ariana, a i když se neví, ze které hůlky vzešla ona smrtící rána, často je za ní viněn právě Albus Brumbál…

 

LKol.

whatculture.com

Předchozí článekMikulášská soutěž o knižní bestseller Hausfrau
Další článekTop 5 nezapomenutelných zrádců ve filmu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

9 − 8 =