7 filmových tipů, jak přežít apokalypsu

Filmy nás již naučily mnohému. A dalším věcem nás stále učí. Proto vám dnes předkládám 7 základních tipů vypozorovaných z filmů, jak nejlépe přežít apokalypsu všeho druhu.

1Nejdřív jednat, pak se ptát

Nejdřív vezměte nohy na ramena. Na otázky bude dost času potom. Mnoho filmů nám ukázalo, že „nevěřící Tomášové“ skapou jako první. Hlavně, když hrozí zombie apokalypsa nebo invaze mimozemšťanů. V takových případech se počítá každá vteřina. Kdo uteče jako první, bude déle žít.

V dnešní době mají nejrůznější zpravodajské relace tendenci přehánět. A na Youtube kanálu lze najít bezpočet profesionálně propracovaných aprílových žertíků. Ať už jde o pád meteoritu a následnou tlakovou vlnu nebo o útok hordy živých mrtvých či samotných „zelených mužíčků“. Také u těchto věrohodně vypadajících vtípků vypozorujete jeden konkrétní fakt. Ti, kteří otáleli a zdržovali se řevem, byli sežraní mezi prvními. Osoby, které se okamžitě daly na útěk, si prodloužily životnost minimálně o několik týdnů až měsíců. A to stojí za úvahu.

2Offroad je nade vše

Útěk je dobrý na kratší vzdálenosti. Nejlepší je utéct ke svému automobilu. V bezpečí interiéru se můžete uklidnit a vydýchat. Ale pozor! Filmy varují před dopravními zácpami. Proto by bylo příhodné pořídit si offroada. Protože pokud chcete ujet co nejdál, budete to muset vzít tím nejtěžším terénem. Tam vám nejlépe poslouží 4×4 s vysokým podvozkem a obdobně stavěná auta. Majitelé, kteří budou věřit oktávce, spláčou nad vejdělkem.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

3Venkov = větší bezpečí

Jak nás několik nedávných teroristických útoků naučilo, útočníci prahnou po největších ztrátách na životech a majetku. Také nepřátelské mimozemské rasy (jako například Den nezávislosti, Válka světů) s oblibou likvidují především města a velkoměsta.

Má rada je prostá. Odstěhujte se na venkov. Nejlépe na samotu u lesa. A nezaškodí se opevnit před náhodnými vetřelci. Ať už to budou lidé, nebo ne.

4Udělejte si kamarády na vysokých postech

Pro některé z nás půjde o velké přemáhání. Ale opravdu zkuste jednomu i více vysoce postaveným osobám lézt do zadku. Není to příjemné, ani důstojné.

Jakmile se začne svět řítit do kopru, jako první se budou schovávat přední politické špičky a profíci ve svých oborech. Na tzv. „obyčejné lidi“ nezbyde místo. Pokud se vůbec budou jednotlivé vlády světa obtěžovat s oznámením, že se blíží konec.

I sebemenší protekce vám může zajistit přežití. Kupříkladu se váš nový vysoce postavený kamarád rozhodne, že vám pomůže. Tak vás může propašovat do protiatomového bunkru nebo zajistit odlet pryč z postižené oblasti. Samozřejmě musíte si dávat pozor, komu svěříte svůj budoucí život. Aby vám nakonec neukázal zada.

5Kondička je důležitá

Jak již správně poukázala hororová komedie Zombieland. Dobrá fyzická zdatnost je velmi důležitá. Štíhlí jsou rychlejší než tlustí. Ale všeho moc škodí. Takže hubení jako atleti být nemusíte. Podle doktorů je ideální hmotnost lidského těla 5 kg nad normou. A proč? Když bežíte, tak spalujete tuky. Pokud žádné zásoby v těle mít nebudete, časem se úplně vyčerpáte a zkolabujete. Takže u kondičky platí zlatá střední cesta.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

6Rodinné zásoby

Lidé, kteří rádi jezdí na víkendy za babičkou a dědou to budou mít podstatně jednodušší. Staří lidé si totiž moc dobře pamatují, kdo je navštěvoval a pomáhal jim.

Když propukne válka o základní potraviny, ještě budete rádi, když vás babička přivítá s otevřenou náručí a plnou spíží.

7Nehrajte si na hrdinu

Je to trochu kruté, ale je to tak. Hra na hrdiny se striktně nedoporučuje! Protože každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán. V případě apokalyptických okolností přichází trest v podobě smrti.

Výchova nám radí ochraňovat své nejbližší, v případě filmů i všechny ostatní. Jen si vzpomeňte, jak dopadají hrdinové v katastrofických filmech. Často skončí v rakvi. Pokud tedy nejste sympaťák, muskulatura ala Dwayne Johnson nebo zatraceně důležitá postava/osoba patříte do kategorie vedlejších postav. A v takovém případě hrdinství nefunguje. Nejen, že zařvete vy. Ale také osoby, které jste chtěli ochránit.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.imdb.com, www.g.cz

Předchozí článekTrailer na film All the Money in the World
Další článekRecenze: Chuligán

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

3 × 3 =