6 nejzajímavějších filmů a seriálů o homosexuálech

Homosexualita – dříve ve společnosti nevyslovitelné tabu. Dnes již normální a přirozená věc. Tatam jsou časy, kdy museli homosexuálové, lesbičky a bisexuálové svou orientaci skrývat. O postupném zisku tolerance v rámci společnosti svědčí nejen každoroční pochody pod symbolem duhové vlajky a schválení registrovaného partnerství, ale i veřejné coming outy slavných herců a zpěváků. Není proto divu, že se homosexuálové čím dál častěji objevují v různých filmech a seriálech – ať už v menších, či podstatnějších rolích.

Will a Grace

Asi těžko by se hledal někdo, kdo nezná tento americký komediální sitcom o homosexuálním právníkovi Willovi a bláznivé návrhářce designu interiérů Grace. Jejich příběhy byly vysílány na televizních obrazovkách v letech 1998 – 2005.

zdroj: http://www.whats-on-netflix.com/wp-content/uploads/2016/02/will-grace-netflix-streaming.jpg

Láska je Láska

Kanadský seriál Láska je Láska vypráví příběhy skupiny lesbiček a homosexuálů žijících v americkém Los Angeles. Scénář i výkony hereček a herců podávají skvělý obraz o tom, jak vztahy v takové komunitě vypadají. Zajímavostí je, že z herců, kteří hrají hlavní postavy, jsou pouze tři heterosexuální.

zdroj http://store.sho.com/imgcache/product/resized/000/105/301/catl/00105301-680079_1000.jpg?k=c8044287&pid=105301&s=catl&sn=showtime

Single man

Single man je psychologické drama natočené podle předlohy britského homosexuálního spisovatele Christophera Isherwooda. Hlavní roli – vysokoškolského profesora, jemuž zemřel životní partner, si zde zahrál angličan Colin Firth. Výraznou složkou je zde hudba, která jen umocňuje emotivnost a dramatičnost příběhu. Skvěle je zde také vyobrazen vztah mezi hlavním hrdinou a jeho heterosexuální kamarádkou.

zdroj: http://www.liberty.co.uk/blog/wp-content/uploads/2010/02/a_singlequad_ref1402.jpg

Sbohem Berlíne

Zfilmované autobiografické dílo výše zmíněného spisovatele Christophera Isherwooda, přináší obraz o životě homosexuálů v žijících v Berlíně v době nacistického Německa.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou
zdroj: https://image.tmdb.org/t/p/w1280/nsD81PFd4TS1jOoU6MMBrBLTktD.jpg

Život Adele

Příběh tohoto francouzského dramatu začíná v době kdy hlavní hrdinka – Adele navštěvuje střední školu, postupně objevuje svou sexualitu a bojuje s přijetím nejen ve své rodině, ale i v okolí přátel. Děj točící se kolem jejího vztahu s dívkou Emmou je skutečně emotivní, obsahuje spoustu odvážných erotických scén a reálných emocí. Snímek je natočen podle komiksové předlohy.

zdroj: http://fourthreefilm.com/wp-content/uploads/2014/04/photo-La-Vie-d-Adele-Chapitre-1-et-2-2013-6.jpg

Faking it

Seriál z roku 2014, jehož děj se odehrává na střední škole. Ne však jen tak ledajaké, Hesterská střední je určena pro lidi, kteří jsou něčím zvláštní. Není proto divu, že zde vysoké postavení zaujímají právě gayové a lesbičky. Faking it je plné humorných situací, vztahových zápletek, ale i emocí a napětí. Přináší reálný obraz ze života teen homosexuálů.

zdroj: http://cdn3.thr.com/sites/default/files/2014/06/faking_it_liam_karma_amy_a_l.jpg

Barbora Koďousková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

17 + 9 =