5 věcí, ve kterých Christopher Nolan udělal Batmana úplně špatně

Verze Batmana od Christophera Nolana si díky filmové trilogii Temný rytíř získala spoustu fanoušků po celém světě a odstartovala jednu velkou batmanovskou mánii. Přesto je tento Batman jen téměř ten hrdina, jakého si Gotham zasluhuje.

5. Nedostatek detektivní práce

Batman je v komiksech znázorněn jako nejlepší detektiv na světě. Je velmi inteligentní a je schopný vyřešit nejrůznější kriminální záhady s efektivitou Sherlocka Holmese. Nad to všechno je schopný rozluštit i nejtěžší hádanky Riddlera, když všichni ostatní selžou.

Tento aspekt osobnosti Batmana byl v trilogii Temný rytíř jen málokdy vidět. Většinou totiž spoléhá na svou sílu a bojuje se zločinem svými pěstmi. Navíc Ra’s i Talia Al Ghul byli schopní Batmana obalamutit a Batman nikdy nepřišel na to, kdo doopravdy jsou, než mu to odhalili. Dokonce i Bane přechytračil Batmana, když přišel na to skutečnou identitu Batmana dříve než on.

4. Alfred opustí Batmana

Během emocemi nabité scény ve filmu Temný rytíř povstal se věrný sluha Bruce Wayna Alfred Pennyworth rozhodne, že už nebude stát po jeho boku během jeho bojích s Banem a jeho armádou. Alfred si je jistý, že toto je pro Batmana sebevražedná mise a nechce pohřbívat svého milovaného pána. Je to velmi silná scéna, ale rozhodně není věrná komiksům a tomu, kým je Alfred ve skutečnosti.

Alfred, kterého fanoušci milují a znají z komiksů, by Bruce nikdy neopustil. Dokonce v komiksech často bojuje po jeho boku a je odhodlán stát po boku svého pána navzdory všemu. Alfred měl v komiksech vždy víru v to, že Batman překoná, cokoli stojí před ním.

KOUKNI SE  Kultovní detektivky s nezapomenutelnými parťáky

3. Batmanův hlas

Když dojde na prvky, které Batman používá k zakrytí jeho identity, tak stejně jako jeho kápě a maska je důležitý i jeho hlas. Batman používá různá technologická zařízení, které dovolují jeho hlasu mít nejrůznější polohy. Před jeho hlasem zločinci utíkají strachy.

Různí herci, kteří hráli Batmana, měli k tomuto prvku různé přístupy. Christian Bale zvolil hluboký chraplák, který se stal terčem posměchu už v době, kdy šel do kin Batman začíná. Je těžké ho brát vážně, když mu nejde pořádně rozumět, a navíc existuje nekonečně mnoho vtipů a videí paordující Baleův Batmanovský hlas.

Nolan měl Baleovi říct, ať použije stejný hlas, kterým seřval technika na natáčení filmu Terminator Salvation. To je hlas, před kterým by se zločinci v Gothamu třásli strachy.

2. Batmanova ne příliš tajná identita

V komiksech je jen velmi úzký kruh lidí, který zná tajemství Batmanovy pravé identity. A to většina z těchto lidí jsou superhrdinové z Justice League. Nicméně v trilogii Christophera Nolana ví pomalu polovina Gothamu, že Batman je ve skutečnosti Bruce Wayne.

Ve filmu Batman začíná se Batman zdá být v pohodě s tím, že řekne Rachel svou tajnou identitu, nehledě na to, že tím je vážně ohrožen její život. Vypadá to, že Batman je velmi neohleduplný, protože každého člověka, komu prozradí svou identitu, ohrožuje na životě. Navíc Ra’s Al Ghul, Talia Al Ghul, Bane, Catwoman i John Blake přijdou na jeho identitu prakticky bez obtíží. Batman v trilogii Temný rytíř má vážné problémy s tím udržet svůj dvojí život pod pokličkou.

KOUKNI SE  TOP seriály ze středoškolského prostředí

1. Batmanova kariéra bojování se zločinem

Události ve filmu Temný rytíř se odehrávají zhruba půl roku po filmu Batman začíná. Už tehdy ale zvažuje, že masku Batmana pověsí na hřebík a bude se věnovat svému osobnímu životu.

To nedává žádný smysl, protože Batmanova motivace je očistit město od zločinců, kvůli kterým skončil jako sirotek. Taky chce inspirovat občany, aby oni sami byli schopni se postavit zločincům, kteří parazitují jejich město. Zkrátka není možné, aby Batman tohoto dosáhl za pouhých 12 měsíců, co je Batman. V komiksech Batman nosí masku daleko déle a nezáleží na tom, po jaké verzi Batmana sáhnete.

Když se vrátí jako Batman ve filmu Temný rytíř povstal, zjistíme, že jeho pauza trvala osm let. Tedy o sedm let více, než byl Batmanem. Když ostatní postavy o něm mluví jako o symbolu naděje a odporu, tak se to nejeví jako reálné, když vezmeme v úvahu fakt, že byl Batmanem tak krátkou dobu. Zkrátka tato časová osa rozhodně není nic, čím by se Christopher Nolan inspiroval komiksy.

Pavel Melotík

Zdroj: http://whatculture.com/film/10-things-christopher-nolan-got-wrong-about-batman?page=10

Předchozí článekŽhavé romány pro horké letní noci
Následující článekNejlepší utajená camea ve filmech Marvelu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

19 − 10 =