5 nejlepších vánočních filmů

Známe to všichni. V televizi se celý mrazivý prosinec objevují ty samé filmy. Všechny známe nazpaměť, některé bychom možná mohli říct i s dialogama jako básničku, kterou jsme se učili ve třetí třídě základní školy. Pokud se již cítíte přesycení neustále se opakujícími snímky, mám pro vás dobrou zprávu. Já také. A proto jsem pro vás připravil seznam ti filmů s Vánoční tématikou, na které se vyplatí podívat. 

1, Ukradené Vánoce

1Tim Burton režíruje úžasné pohádky pro dospělé. A jednou z nich je animovaný a dnes již legendární film Ukradené Vánoce. Jack Skellington, nekoronuvaný král městečka, kde celý rok trvá Halloween, je znuděný. Jednou se však ocitne ve vedlejším městě. A zůstává stát v němém úžasu. V tomto městě se všechny děti neustále radují a dospělí si dávají malé zabalené krabičky ukrývající překvapení. I Jack by rád dal obyvatelům dárek. Proto se rozhoduje uspořádat akci, při které Vánoce zbarví do temných odstínů Halloweenu. Podívejte se, jestli se to jemu a jeho pomocníkům z řad nemrtvých sobů a zombie podaří! 

 

2, Láska nebeská

Lásku nebeskou snad viděl úplně každý! Sada na sobě téměř nezávislých příběhů sestříhané do jedné romantické dokonalosti. Pokud jste2 tento film neviděli, určitě se podívejte. Těžko se bude hledat více kultovní britský film, který dokáže dokonale chytnout za srdce i toho největšího tvrďáka. Budete sledovat příběh premiéra Velké Británie, přiliš talentem obdivovaného spisovatele, zoufale zamilovaného muže, malého chlapce, jež se těší na divadelní představení, kde bude hrát se svojí vysněnou dívkou. Zkrátka, Láska nebeská je film pro každého.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

 

3, Santa je úchyl

3Určitě jsou lidi, na které kouzlo Vánoc nepůsobí. Willie a Marcus jsou jedni z nich. Vidí ve Vánocích něco úplně jiného. Možnost, jak si nahrabat obrovský balík peněz do svých děravých peněženek. Dávají se tedy do akce, při které narážejí krom mnoho problémů také na dítě, jenž se jim snaží ze všech sil vysvětlit, o čem Svátky opravdu jsou. Naše dva antihrdiny tedy doprovází krom zákeřného nekorektního humoru také malé usmrkané dítě, které jim oběma leze krkem. Ještě se sluší zmínit, že Santa je úchyl se ještě letos dočká pokračování, které určitě bude stát za to! 

 

4, Pařba o Vánocích

Tento film zatím vidět nemůžete. Ale není se čeho bát, již brzy se v našich kinech rozjede taková pařba, že na ní budou se závistí koukat i Alan a jeho parta ve Vegas. Když je oddělení společnosti na coverpokraji krachu, nezbývá, než získat nové movité klienty. A co více přitáhne boháče, než ta největší Vánoční párty na širokém světě? Režie Joshe Gordona slibuje, že půjde o královskou podívanou. Ale i ten nejlepší večírek musí jednou skončit, proto po ránu na všechny čeká kromě kocoviny také velice bolestivý pohovor s jejich šéfkou, která není z jejich počinu zrovna nadšená. Jak se s tím vypořádají?

 

5, Anděl páně 

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

5Nakonec se vrátíme do naší malé české kotlinky. Anděl páně je neskutečný počin Jiřího Stracha, který předělává námět z knihy Boženy Němcové do zajímavého obalu humoru a dantovského pojetí nebe a pekla. Nikde se neslaví Vánoce tak hodně, jako právě v nebi. Všichni pečou cukroví, zdobí stromečky a užívají si Vánoční pohody, která se rozprostírá všude kolem nich. Jen jeden andělský nešika neustále šlape do smůly. Anděl Petronel. Jediný, kdo s ním soucítí, je samotný Bůh. Ale i tomu jednou přeteče pomyslný pohár trpělivosti a posílá našeho andílka na zem, aby za trest napravil nějakého hříšníka. Jak si s tím poradí se můžete opět podívat. A pokud by se vám tato velice zdařilá česká komedie líbila, tak letos vyšel i druhý díl, který od jinak velice kritických recenzentů dostává samé kladné ohlasy! 

 

 

Jiří Makovský

csfd.cz, imdb.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nine − 7 =