5 sexuálně explicitních a šokujícíh hororových filmů

Stejně jako akční filmy mají své výbušné scény a ty dětské zas jedno či dvě morální ponaučení, tak mají horory své lekací scény a sex. A ten se v těchto filmech hodně cení. Fandové žánru jsou samozřejmě zvyklí na to staré pravidlo, že kdo má v hororu sex, ten zemře. Či romantický polibek od upíra, který romanticky saje krev své oběti. Horory a sex to k sobě zkrátka patří. Někdy je to až moc, někdy málo. Podívejme se dnes na pět takových případů, ve kterých má sex opravdu explicitní roli.

5. Žízeň

Tento film korejského původu je rozhodně velice zajímavým počinem. Režisér Chan-wook Park zde vypráví příběh sobeckého katolického kněze, který hledá lék na zákeřný virus. Po aplikování podivné transfuze pak začne zažívat příznaky podobné vampyrii. Jak jeho krvežíznivost roste, začne si milostnou aféru s kamarádkou svého přítele. Ukazuje se zde krásný přechod od zatvrzelého kněze po naprosto hříšnou bytost. Série realistických sexuálních scén je zde hodně dobře provedená. Žízeň je také první mainstreamový korejský film, ve kterém je ztvárněna úplná nahota.

4. Nekromantik

Naproti tomu zde máme jeden bizarní kousek ze Západního Německa z roku 1987. Už ze samotného názvu, který nastiňuje jedno velké sexuální taboo, jde strach. Režisér Jörg Buttgereit vytvořil vlastně první erotický film pro nekrofily. Tento poloamatérský film se stal proslulým a balil na sebe jednu legendu za druhou. Příběh jednoho páru, který má zvrácenou úchylku provozovat švédskou trojku s mrtvými je i na film dost bizár. Ale v Německu holt asi mají takovéto zvrácenosti rádi. Přihlédneme-li k tomu, že film se dočkal i pokračování.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

3. Saló aneb 120 dnů sodomy

Tento film se všude po světě objevuje v žebříčcích těch nejzvrácenějších a nejkontroverznějších filmů. Jeho autorem je světem haněný a odsuzovaný Piere Paolem Pasolini. Ten v Itálii získal pověst věčného provokatéra, který byl známý adaptacemi známých literárních děl. Saló je adaptací známého románu Markýze de Sade. Pasolini to však pojal po svém. Zvrhlosti z knihy Markýze de Sade umocnil přenesením do fašisticky okupované Itálie. Hlavními postavami jsou čtyři zvrácení zpustlíci. Ti unesou skupinu mladých mužů a žen, které sexuálně zneužívají všemi způsoby. Film je i čtyřicet let po uvedení zakázán v mnoha státech. Je ukázkou té nejvyšší explicitnosti v historii kinematografie.

2. Antikrist

Antikrist je umělecký film Larse von Tiera z roku 2009. Dánský režisér k sexuálně explicitním filmů inklinuje často. Tentokrát obsadil do černobílého snímku hvězdu holywoodského plátna Williama Defoa a Charlotte Gainsbourg.  Film začíná explicitním sexem mezi párem. Ten je prolnut scénou, ve které se jejich dítě vrhne vstříc smrti z okna. Horor prolnutý sexuálně explicitními scénami, které občas přivodí až žaludeční nevolnosti, byl poprvé uvedený na filmovém festivalu v Cannes. Jedná se o umělecký počin, ve kterém hraje hlavní roli psychika a sex. Jeden z těch povedenějších filmů, který ukazuje, že sexuální explicitnost nemusí být na škodu.

1. Srbský film

Zakázaný v mnoha státech a masivně cenzurovaný snímek Srdana Spasojeviče z roku 2010. Jedná se o jeden z nejkontroverznějších hororů vůbec. Do důchodu odcházející pornoherec Miloš bere poslední lukrativní práci. Ta se ale zvrhne z klasického porna v sérii násilí, nekrofílie a další nechutnosti. Nebudeme tady psát názorné příklady. Kdo se chce podívat na asi nejexplicitnější a nejzvrácenější hororové scény a bude k tomu mít příležitost, tak ať si poslouží. Zrovna tento film je ukázkou toho, že za umění je někdy považováno i to nejzvrácenější, co člověka dokáže napadnout.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

autor: Tomáš Smutník

zdroj: http://www.whatculture.com

Předchozí článekTrailer na MONSTRózní komediální sci-fi Colossal
Následující článekRecenze: Dokonalý zabiják trpí stockholmským syndromem

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five − 4 =