5 nejvýdělečnějších filmů v historii

5. Harry Potter a Relikvie smrti – část 2/Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)

Začínáme číslem pět. Pozici čerstvě obsadil poslední film ze série o čarodějovi jménem Harry Potter. Z nepřeberného množství vysoce výdělečných snímků dokázaly Harryho pokořit jen dva filmy. S finálním ziskem 1 341 511 219 miliard dolarů se stal také nejvýdělečnějším počinem celé série. I letos se musí mít na pozoru. Trhnout by jej mohl Ant-Man od Marvelu nebo sedmé pokračování Star Wars. Nezapomínejme ani na další projekty. Filmy, které mohou inkasovat přes 1 miliardu dolarů a ohrozit slavné fantasy svým výdělkem – Jurský svět, Terminátor Genisys, Fantastická čtyřka a Hunger Games: Síla vzdoru část 2.

4. Rychle a zběsile 7/Fast & Furious 7 (2015)

Čtvrté místo obsadil nejnovější snímek. Rychle a zběsile 7 se doslova utrhlo ze řetězů. Promítá se už 8 týdnů a určitě ještě nějaký čas se promítat bude. K poslednímu datu vydělal celosvětově 1 488 800 000 miliard dolarů. Návštěvnost kin na film zvedl i smutný fakt. Jedná se o poslední nedotočený snímek Paula Walkera. Hlavně filmové rozloučení vzalo za srdce nejednoho fanouška série. Oficiálně byla potvrzena osmička. S jistotou lze říci, že se bude odehrávat v New Yorku.

3. Avengers/The Avengers (2012)

Třetí příčka patří týmu superhrdinů z marvelovského univerza. Avengers patří mezi 2 filmy, které výdělkem předčily již zmíněného Harryho Pottera (druhý snímek je pochopitelně Rychle a zběsile 7). Zpočátku nesourodá skupinka vydělala studiu Marvel momentálně nejvíc. Celkový výdělek činí 1 518 594 910 miliard dolarů. Uvidíme, jak si povede pokračování s podtitulem Age of Ultron. Za první 4 týdny promítání v kinech inkasoval 1,15 miliard dolarů.

2. Titanic (1997)

Titanic je nejstarším snímkem z naší pětice. Ani tato skutečnost nezabránila k ukořistění druhého místa pro sebe. Vyjimečným jej dělá i to, že neoplývá žádnými trikovými orgiemi. Původní verze celosvětově utržila 1 843 201 268 miliard dolarů. Částka stačí na udržení druhé příčky. Režiséru Jamesi Cameronovi nejspíš ne. V novém tisíciletí nechal překonvertovat film do 3D. Po znovuuvedení do kin si přisypal do finální částky cca. 300 milionů dolarů. Dohromady výdělek činí přesně 2 186 772 302 miliard dolarů.

1. Avatar (2009)

Není žádným velkým překvapením, který film se stal nejvýdělečnějším v historii kinematografie. Ano, jedná se o dobrodružné sci-fi Avatar. Trvalo 12 let, než se objevil snímek, jenž vydělal více než Titanic. Na režisérskou židli usedl James Cameron. Tento fakt dokazuje, že žádný jiný režisér nedokázal natočit výdělečnější film než sám Cameron. S částkou 2 788 201 089 miliard dolarů se jako jediný reálně přiblížil 3 miliardové hranici.

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.ranker.com, www.collider.com

Předchozí článekSupergirl: seriálová tragédie roku
Další článekRECENZE: Do Hotýlku za láskou i smrtí

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 + twenty =