5 nejtrapnějších romantických scén

theculturetrip.com

I ten nejlepší romantický film se může tak trochu zvrhnout a ztrapnit se nějakou tou dojemnou scénou, ze které si potom všichni dělají srandu. Ze všech dojáků jsem vybrala pro mě ty nejtrapnější scény, při kterých by divák nebo spíše divačka měla ronit tuny slz.

5. Titanic

Samozřejmě Titanic. Ten je vypjatými scénami napěchovaný až k prasknutí. Teď ale nemyslím nejznámější scénu, jak Rose „letí“ s rozpřaženýma rukama. Jde mi o scénu kdy plave vyděšená Rose na improvizovaném voru a Jack se pomalu, ale jistě topí v ledových vlnách. Ale kde vzali scénáristé v Atlantiku ty ledové krápníky na Jackových vlasech? Proč Rose sípavým hlasem zpívá nicneříkající písničku?

Celá scéna v moři má vyvolat spoustu emocí. Jenomže nedává smysl. Jack ani Rose nemohli mít jinovatku na vlasech ani náhodou. To je trošku hloupá smyšlenka, která má vyburcovat dojetí. Nabízí se otázka, proč si Jack také nenašel nějaký kus dřeva, aby společně s Rose přežil? Vzdává se příliš snadno. Písnička o Josefíně do příběhu příliš nezapadá, je přece tolik jiných písní, které by se daly pro takovou scénu použít, a posloužily by lépe.

4. Twilight

Samozřejmě nesmím zapomenout na upíří Twilight ságu. Je to skoro zločin, udělat z krvelačného upíra romantického, lyrického chlapce, co hraje své holce ukolébavku na klavír… Upíři tady dostávají pořádně na frak. Edward zkrátka není lačná šelma, ale vybledlý, něžný slaďoušek. Scéna, kdy v prvním díle jde s Bellou do lesa a tam se jí zjeví jako zářící muž, má působit majestátně, ale ve finále člověk neví, čemu se má vlastně divit, co má vlastně tohle znamenat.

KOUKNI SE  Čína a Klub rváčů. Místo epického výbuchu mrakodrapů nastoupí policajti

Edwardovo zářící břicho mě zkrátka vůbec neohromilo. Stejně i to, že celý příběh mate tím, že Edward Bellu opustí a po dlouhé době se náhle zjeví s prstenem a okouzlujícím: „Marry me, Bella.“ „Vem si mě, Bello“. Celkově myšlenka někoho opustit „pro jeho dobro“ mi zní zvláštně. Člověk ani neví, jestli Edward miluje Bellu nebo spíš její krev, která ho přitahuje.

3. Pretty Woman

Klasika Pretty Woman. Trochu kýčovitý, ale fungující příběh. Scéna, kdy stojí okouzlující Richard Gere pod balkonem a mává kyticí a deštníkem, je nejspíš romantická. Ale ve chvíli, kdy vezme kytici do zubů a začne v kvádru zdolávat žebřík, scéna ztratí kouzlo. Přejme prostitutce Vivian štěstí, ale muž, co šplhá po železném žebříku, zkrátka nevypadá moc sexy.

Díky tomu, že leckdo viděl tento film vícekrát, už tuhle závěrečnou  scénu známe zpaměti. Jenže co s tím? Romeo to není a Julie jen podle jména. „Na křídlech lásky přeletěl jsem zeď“ mi zní romantičtěji, než žebřík a k tomu drahé boty, které by si filmový Edward na takové cestě vzhůru určitě zničil.

2. Moulin Rouge

Nesmrtelný Moulin Rouge. Dojemný příběh, skvělí herci. Ale scéna v Elefantu mi nesedí. Satine jako správná kurtizána Christiana svádí, až příliš okatě se ho snaží vzrušit, zatímco on se pokouší recitovat verše. Jelikož je do ní zamilovaný, je zvláštní, že po ní rovnou neskočí a neužije si, když už je s ní sám. Nejspíš si chce sex nechat až na jindy, až mu ona vyzná svou lásku.

KOUKNI SE  Report z KVIFF – Půlnoční běsi ve Varech #1: Artušovská legenda o zbabělci a monstru

Vzdychající a sténající Satine, co se válí po zemi s kožešinou, je trapná až dost. Nevím, jestli to má být romantické, ale když řve: „Yes, Yeees!“ tak mi to spíš připomíná špatné porno s oblečenou herečkou. Nijak tím nechci poškodit pěkný muzikál, který mám sama velmi ráda. Ale scéna, kdy Satine řve vzrušením a Christian kouká z okna ven, mi prostě nesedí.

1. Prázdniny

K těmto klasickým filmům ještě přidávám dokonalou scénu z filmu Prázdniny. Amanda se zlomeným srdcem odjíždí od Grahama. Viděli se jen týden, ale stihli už spolu několikrát spát, opilí i střízliví, a proto je z toho láska jak trám. Amanda již několik let neplakala, což ji samotnou trápí a jejímu ex přišlo dost divné, že po několikaletém vztahu nedokáže ani při rozchodu uronit slzičku. Amanda se ale tentokrát rozbrečí.

Vzlykající dívka požádá taxikáře, aby jel zpátky a nalezne svého milovaného Grahama také v slzách. Ach ach. Není tam těch slziček nějak moc? Přijde mi zvláštní, aby za pár dní vznikl pevný vztah, zvlášť když to oba ze začátku berou jen na sex. Ale dejme tomu, plačící Jude Law může být i sexy.

Ailiyah

Předchozí článekPojďme se bát s nejlepšími thrillery z Dobrých knih
Následující článekRecenze: Ztracené město Z na DVD – příběh odvahy a odhodlání

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 + nine =