5 nejpřeceňovanějších filmů všech dob

Často filmy sklidí daleko více slávy a úspěchu než si skutečně zaslouží. To nutně neznamená, že je daný film špatný. Jen je pro něj až příliš mnoho povyku, všude se chválí, a přitom existují daleko lepší filmy, které se opomíjejí. Připravili jsme pro vás žebříček 5 nejpřeceňovanějších filmů podle hlasování samotných diváků.

5. Zápisník jedné lásky

Mezi nejvíce přeceňované filmy patří toto romantické drama Nicka Cassaveta. Nehledě na to, jak je tento film slavný, je zcela předvídatelný a obsahuje celou řadu přeslazených klišé. Zápisník jedné lásky proslavil Rachel McAdams a Ryana Goslinga v rolích Allie a Noaha. Ačkoliv Allie byla vychována v nádherném přepychovém jižanském domě a Noah vyrostl v chudém stavení, na jehož prahu džemovali hudebníci, nic mladé dvojici nezabrání v tom, aby spolu nestrávili jedno nádherné léto předtím než je odloučí nejprve rodiče, a poté druhá světová válka. Když se vojáci po válce vrátí domů, všechno je jinak. Allie je zasnoubena s úspěšným podnikatelem a Noah žije sám se svými vzpomínkami ve 200 let starém domě, který nádherně restauruje. Když však Allie zahlédne v místních novinách článek o Noahově práci, znovu si vzpomene na své staré city a rozhodne se ho navštívit.

Image result for the notebook

4. Zkrocená hora

Zkrocená hora je romantické drama režiséra Anga Leeho s Jakem Gyllenhaalem a Heath Ledgerem v hlavních rolích. Zkrocená hora získala celkem 3 Oskary a byla nominovaná na Oskara za nejlepší film roku. Navzdory kritickému úspěchu je Zkrocená hora poměrně vleklý film, ve kterém se toho moc neděje. A nebýt toho, že hlavní postavy v prvním dějství zjistí, že jsou homosexuálové a zamilují se do sebe, byl by to zcela průměrný a zapomenutelný film.

KOUKNI SE  5 komedií, které si v roce 2020 nesmíte nechat ujít

Image result for the brokeback mountain

3. Transformers

Dnes už šestidílná sci-fi série patří mezi nejvýdělečnější filmové série všech dob. A všechno to odstartoval film s jednoduchým dějem natočeným podle dětských hraček. Když takový film dáte na starost Michaelu Bayovi, můžete si být jistí, že každé dvě minuty uvidíte novou explozi ozdobenou drahými CGI efekty nebo polonahou Megan Fox, aby se film zalíbil teenagerům.

Bezpochyby je minimálně jednička poměrně kvalitní akční sci-fi. Hlavně hudba Steva Jablonskeho je opravdu vynikající a vizuální efekty se taky povedly. Ale je každý další díl Transformerů pořád tak výdělečný a úspěšný jako ty předchozí, je mi prostě záhadou.

Image result for transformers movie

2. Titanik

Slavný romantický katastrofický blockbuster Jamese Camerona s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet si získal srdce mnoha fanoušků. Ale celá řada filmových diváků nemůže tento film vystát. Jednoduše proto, protože v prvních dvou třetinách tříhodinové stopáže se toho neděje tolik, kolik by se mohlo dít. V závěrečné třetině je několik napínavých scén a celkově má film povedenou kameru a pár kultovních momentů. Ale 11 Oskarů? A výdělek přes dvě miliardy dolarů? To je na takový film skutečně až příliš velký úspěch.

Image result for titanic movie

1. Avatar

Žebříčku nejpřeceňovanějších filmů dominuje další obrovský projekt Jamese Camerona. Přitom Avatar rozhodně není špatné sci-fi. Celé vykreslení planety Pandora je velmi originální a působivé. Film má několik napínavých a zajímavých momentů. Ale zhruba od poloviny filmu víte naprosto přesně, kam film směřuje. Je to film dělaný pro masy, který má za úkol hlavně bavit a vizuálně zaujmout. Ale chybí mu nějaká větší hloubka nebo promyšlenost. Akademie dala oproti Avatarovi přednost snímku Smrt čeká všude, který má daleko větší hloubku a je opravdu k zamyšlení. Diváci pochopitelně vyrazili do kin na Avatara, výrazně jednodušší film, který vydělal více než 2,7 miliardy dolarů a stal se celosvětovým fenoménem.

KOUKNI SE  Nejočekávanější sexuální scéna Hry o trůny: Arya Stark

Pavel Melotík

Zdroj: https://www.ranker.com/crowdranked-list/the-most-overrated-movies-of-all-time

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 × four =