5 filmů, které zesměšní vaše oblíbené superhrdiny

Ne, nebudu vytahovat dnes již legendárního Batmana, jak používá stůj netopýří repelent na žraloky. Ten byl téměř neprávem středem smíchu všech geeků příliš dlouhou dobu. Takových starých devadesátkových a osmdesátkových filmů je mnohem víc! Každý superhrdina měl svojí opravdu divnou fázi. Byla by věčná škoda, kdyby takové klenoty akční kinematografie upadly ve věčné zapomnění. Nebál bych se označit za zlaté pravidlo, že s odstupem času se z každého devadesátkového filmu stane komedie a nekonečná studnice hipster hlášek. Možná si na nějaký film vzpomenete. Já přináším můj osobní výběr pěti filmů.

Doctor Strange

Myslíte si, že Doctor Strange měl svoji první pořádnou premiéru před rokem? Ano i ne. Film, který je šitý přímo na míru komiksu už vznikl. Ale na poslední chvíli přišel o práva. A proto vznikl Doctor Mordrid! Oba filmy vypráví příběh kouzelníka žijícího uprostřed New Yorku. Zatímco Strange roku výroby 2016 bojuje proti vesmírným entitám a své vlastní aroganci, ten z devadesátek bojuje proti učiteli karate, ke kterému chodí vaše dítě po škole. Ve finální bitvě se nesetkáme s vládcem prostoru. Místo toho v muzeu oživnou dinosauří kostry a začnou proti sobě bojovat! Noc v muzeu se může jít vycpat. Jen mi je líto toho hlídače, který to od oživlých koster dost schytá.

 

První Spider-Man

Pokud to už nemáte daleko k přeměnění na ropu, určitě si pamatujete to šílenství kolem prvního Spider-Man filmu. Pozor! Ne toho z roku 2002. Tenhle kousek je z roku 1969. Je to fanoušky vytvořený akční film, který ukazuje i mnohé další superschopnosti mladého Petera Parkera. Třeba to, že se umí při houpání z domu na dům magicky přeměnit na plastovou sexuální pomůcku s maskou Spider-Mana. Podobně své schopnosti ukáže i u závěrečné bitvy. Obtloustlý bandita ho díky pavoučímu instinktu nedokáže trefit z třiceti centimetrů do hlavy a zuřivě mu mává před nosem. Co ale dělá z debutu Spider-Mana opravdovou lahůdku? Poslední věta:

Tvůj otec je mrtvý, ale ty jsi v bezpečí. Stejně tak i svět.

No slečny řekněte, není Spidey najednou král utěšitelů a princů na bílém koni? Celá akce na YouTube!

 

Kapitán Amerika

Lidé vždycky milovali Kapitána Ameriku. Tedy, kromě časů, !!!SPOILER!!! kdy vyšlo najevo, že je nacista pracující pro ďábelskou organizaci Hydra. !!!KONEC SPOILERU!!! Kapitán nebyl vždycky frajer ohánějící se štítem z mimozemského kovu uprostřed zuřivé bitvy ve druhé světové válce. Jenže v roce 1944, když byl svět ve válce, nevypadal Amerika tak, že podporoval vojáky na frontě. Amerika byl právník, který si spravedlnost vynucoval sám pomocí uplného obleku, hvězdy a hezkého úsměvu. S čím bojoval? Ne, nebyl to štít. Amerika ze čtyřicátých let vsadil na klasiku, která se osvědčovala všude ve světě. Do kanceláří prohnilých advokátů tak skákal výhradně s plně nabitou pistolí. A jeho práce? To samé, co by dělal jako advokát. Vyšetřování zločinu. Jen by přitom neměl upnuté tričko.

Wonder Woman

Další žhavá novinka, která je nová asi jako Kameňák 87. První Wonder Woman je ze sedmdesátek. A v té době nikdo nevěděl, jak má film se ženou v hlavní roli vypadat. Ve filmech obvykle pro muže pracovaly i Amazonky. A tak se není čemu divit, scénárista zpanikařil. Výsledek? Hlavní zápletka je Wonder Woman, která následuje osla. OSLA! Asi v polovině všech záběrů jen koukáme na pitomého osla! Celý příběh se navíc motá okolo všech trablů, na které můžete při pouti světem za ocasem osla narazit. Možná byste čekali, že hluboká myšlenka filmu bude, jak si žena může vydobýt i v těžké době uznání pomocí toho, že zachrání planetu. Ne. Odmění se jí pouze více papírováním, protože to je přece jediná věc, kterou může žena dělat.

Harley Quinn

Která mladá holka objevující svojí sexualitu pomocí Harley kostýmů by neznala každý detail z nejnovější reklamy na Spotify, Sebevražedný oddíl? Harley stejně jako ty, milá čtenářko, prošla velice zvláštní fází. Kdysi dávno byl v USA o Harley seriál. Ačkoliv v seriálu vypadala víc stabilně, pořád měla svojí temnou stránku. Třeba ji hrozně bavilo drtit varlata svým nohsledům. Ale nedivím se, že je naštvaná. Kdybych měl nosit ten kostým na yógu její matky, jako nosí ona, taky bych byl věčně na svět naštvanej.

Makovský

Předchozí článekNejúžasnější herecké výkony všech dob, které vás dostanou do kolen
Další článekJsou v sexu lepší blondýny nebo brunety?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 + seventeen =