5 filmů, na které se podívejte, pokud jste v depresi

Často to, na jaký film se podíváme, určuje naše nálada. Někdy fungují filmy jako emoční zrcadla. Když jsme v dobré náladě, podíváme se na komedii nebo pozitivně naladěný film. Když ve špatné, podíváme se na smutný film. A někdy to funguje právě naopak. Pokud jsme v špatné náladě, chceme se podívat na něco, co nás pozvedne. A pokud v dobré, tak si řekneme, že dovedeme snést nějakou dávku negativních emocí a nesesypat se z toho. Ať už je váš přístup jakýkoli, připravili jsme pro vás žebříček 5 filmů, na které se musíte podívat, pokud jste v depresi.

5Ztraceno v překladu

Snímek Ztraceno v překladu je o dvou lidech, kteří si navzájem pomůžou cítit se méně osaměle. Obě postavy, které hrají Bill Murray a Scarlett Johansson, jsou cizinci v Tokyu, nikoho neznají a cítí se osaměle a prázdně. Cítí se tak navzdory tomu, že okolo sebe mají lidi, které považují za své přátele a na první pohled s nimi mají blízké vztahy. Ve skutečnosti se ale oba cítí od svých přátel nějakým způsobem izolováni.

Sofia Copolla natočila tento film jako zachycení spojení dvou lidí, ať už se jedná o vzájemný pocit osamělosti, nebo touha po porozumění s člověkem, se kterým něco sdílí.

Lost in Translation

4V nitru Llewyna Davise

Film V nitru Llewyna Davise natočili bratři Coenové v roce 2013. Tento film je sondou do nitra člověka, pro kterého odpovědi na zdánlivě jednoduché otázky jsou velmi komplikované. Je velmi nejasné, jestli tragičnost Llewyna Davise spočívá v tom, že je na správném místě, ale ve špatný čas, nebo jestli je strůjcem svého nešťastného osudu. Což je něco, s čím se řada z nás může ztotožnit. Llewyn Davis je zkrátka člověk, se kterým se můžeme ztotožnit v jeho smutném proplouvání životem, který ho nemilosrdně bombarduje.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

Image result for Inside Llewyn Davis

3Absolvent

Filmy jako Absolvent nám pomáhají se vyrovnat s našimi trablemi skrze smích a flegmatický komediální přístup. Absolvent patří v této kategorii filmů mezi absolutní špičku. Hlavní protagonista Benjamin (Dustin Hoffman) neví, co dělat se svým životem dál, a cítí obrovský tlak ze strany společnosti. Taky se ve filmu objevuje téma, že i když je Benjaminovi 21, přesto cítí, jakoby mu život proplouval mezi prsty a uvědomuje si, že čas běží rychlým tempem dopředu.

The Graduate

212 let v řetězech

Film 12 let v řetězech je velmi těžké zhlédnout, protože vás znechutí, smutná houslová hudba vás uvede do depresivní nálady a scénář zkoumá nejtemnější kouty lidské duše a přirozenosti.

Režisér Steve McQueen v minulosti se mnohokrát zabýval tématem utrpení a chtěl ho přenést na velké plátno. Ve filmu 12 let v řetězech ale překonal sám sebe díky nesmírné brutalitě otrokářů a přesnému vykreslení zoufalství a dalších emocí, které hlavní postavy prožívají. Nejšílenější na filmu je konec, během kterého se Solomon po 12 letech dostane z otroctví a shledá se se svou rodinou. Měla by přijít nějaká úleva. Ale ta nepřichází. Zůstává jen bolest, která jen tak nezmizí…

12 Years a Slave

1Čínská čtvrť

Čínská čtvrť je takový dědeček mezi všemi temnými konci. Dokonale zachycuje to, jak dovede být život zvrácený a jak je tento svět v nepořádku. Daleko lépe než jakýkoliv jiný film, který jsem viděl. Závěr filmu, kdy Jakeovi někdo řekne: „Zapoměň na to, to je prostě Čínská čtvrť.“, jinými slovy: „Zapomeň na to, takový je prostě život.“, je bezpochyby jeden z nejtemnějších, ale zároveň i nejrealističtějších konců v kinematografii. A za to si Čínská čtvrť zaslouží obdiv.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

Pro film je taky důležité, že manželka Romana Polanskeho byla brutálně zavražděna kultem Charlese Mansona jen několik let před vznikem Čínské čtvrti. Což vrhá zcela nový pohled na to, jak se Polanski s touto tragickou skutečností vyrovnával…

Chinatown

Pavel Melotík

https://wegotthiscovered.com/movies/10-movies-watch-feeling-depressed/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × one =