3 nejlepší seriály roku 2021

Nejsem chodící filmová encyklopedie, vybírám tedy ze seriálů, které jsem mohl tento rok vidět. Vybral jsem seriály velmi rozdílných žánrů, v daném žánru jsou pro mě tento rok bezkonkurenční.

3Squid Game

O seriálu Squid Game jsme psali recenzi i komentář, v žánru exploatation hororu je to velmi zdařilý kousek s obrovským dosahem. Přitažlivá zvrácenost jihokorejských filmů, jejich obskurní smysl pro humor, smysl pro násilné detaily i pokus o sociální přesah. To vše zabaleno do fosforeskujících dětských her a převleků. Vizuálně i obsahově působivé.

2Mare z Eastownu

Kate Winslet se vrátila jako vyžilá policistka, která hledá nejen únosce a vraha dívek, ale také sebe sama a svou rodinu. Detektivní linka je patřičně temná a napínavá, připomíná svou bezútěšností první sérii seriálu Temný případ. Na pozadí detektivky tu ale probíhá ještě rodinné a komunitní drama na americké periferii. Vše do sebe zapadne v ten správný čas a Kate se podařilo vytvořit nezapomenutelnou antihrdinku.

1Bílý lotus

Tahle satirická jednohubka je po všech směrech dokonalá. Příběhová linka sevřená a kompaktní, společenská satira vyšší střední třídy přesná a ostrá, humor se tu střídá plynule se smutnou až tragickou osudovostí. Nadhled, nesmlouvavě přesné postřehy mezilidských vztahů, skvělý herecký casting, režisér Mike White vytvořil dle jeho slov za šibeniční čas perlu, která má ještě k tomu špičkový závěr.

Kubin

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three + 6 =