3 hvězdy, které vyžadovaly nesmyslné změny ve scénáři

Někdy se stane, že obrovská hromada prachů není dost k tomu, aby člověk držel krok a dělal svoji práci. Na takový problém nejčastěji narážejí herci, kteří se snaží dělat někdy až nesmyslné změny  ve scénáři. Samozřejmě abych někomu nekřivdil, často to jsou malinké úpravy, které jim pomůžou dotáhnout dílo a svůj herecký výkon k dokonalosti. Můžeme se tomu smát, ale jsou to právě tyto změny a herecká neschopnost přistoupit na jakýkoliv kompromis, které mohou z ne příliš nadějného filmu udělat opravdové umění. V jiných případech jsou však herci nafoukanci, až příliš přeceňující svojí hodnotu pro film. Změnili dobře vypadající film nebo show v trosku. To vše pomocí hloupých požadavků, jako jsou třeba…

 

Edward Norton – Omar ze „The Wire – Špína v Baltimoru“ se ukáže v Hulkovi

Divili jste se někdy, proč Hulka nehraje ten samý herec, jako v jeho vlastních filmech? Oficiální verze Nortona je ta, že neměl ve svém nabitém deníčku dost času na natáčení. Mnohem pravděpodobnější ale je, že ho v Marvelu vyhodili, protože si kladl nesmyslné požadavky už ve filmu o Hulkovi. Například měnil scénář tak často, že jeho kolega Tim Roth se ani neobtěžoval koukat do scénáře, dokud nebyl na scéně. Největší drzostí ale bylo, když se Norton nechal slyšet, že bude hrát pouze, pokud se ve filmu objeví Omar ze seriálu „The Wire – Špína v Baltimoru“. Důvod? Edward si postavu zamiloval a celý seriál zbožňoval, protože údajně vyrůstal v Baltimoru. To je mimochodem lež, vyrůstal na předměstí, kde se třídily snad i dopisy a špatný humor. Nikdo neví, jaké další postavy z oblíbených seriálů by se musely přidat do scénáře, kdyby Edward zůstal ve své roli.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

 

 

Bill Muray hrál v Krotitelích duchů pod podmínkou, že se pro něj natočí celý nový film

Když si vzpomenete na první Krotitele duchů, určitě se vám vybaví Bill. Dokázal rozesmát masy lidí a z filmu se zatuchlým tématem udělal legendu. Avšak jediný důvod, proč se ukázal na place, byl ten, že strašně moc chtěl celý další film. Film Na ostří nože měl Billovi pomoci vymanit se z ulity šaška. Příběh je o vojákovi z první světové války, který odjíždí hledat své pravé já, kam jinam, než do Tibetských výšin. Muray se film snažil udat, ale žádné studio nechtělo mít klauna v rádoby hlubokém filmu za milióny. V té době zrovna Dan Aykroyd a Harld Ramis měli problém s hvězdným obsazením ve zvláštním filmu o šílených technicích a učitelích, co se snaží lovit duchy. A tato podmínka byl jediný způsob, jak Billa přesvědčit. Zajímavostí je, že film Na ostří nože se natáčel první. A bez smlouvy. Takže Bill mohl do USA jen poslat polibek a zůstat si v Nepále.

 

Jim Caviezel odmítá dělat scény se sexem, ve kterých není oblečený

Jimiho nejvíce erotická scéna byla asi ta, ve které jako Ježíš ve filmu Umučení Krista polonahý tiše umíral za naše hříchy na kříži. Pokud jste se za posledních 2000 let pohybovali někde v blízkosti civilizace, určitě víte, že Ježíš neumíral v tričku od Pumy. Ve filmu Policajtka se rozhodl, že si nechá své spodní prádlo. Navíc nutil Jennifer Lopez (!!!) aby si nerozepínala podprsenku. To by se dalo označit jako zločin proti mužnosti. Jeho důvod? Je to zatvrzený katolík. To by se dalo pochopit, ale u filmu Těžký zločin si vynutil to, že bude oblečený úplně. Takže když si v postelové scéně sundaval tričko… Měl pod ním ještě jedno. Ve filmu Hrabě Monte Christo dotáhl absurditu na úplně novou úroveň. Vynutil si, aby při natáčení sexu byl mezi herci polštář, takže se prsa herečky nedotýkaly jeho hrudi. Jeho víru asi může závidět kde kdo.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

 

Jiří Makovský

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four × three =