15 nejprovokativnějších erotických scén za poslední desetiletí

Mohlo by se zdát, že sex v mainstreamových filmech se nikam dál, než už momentálně je, nepohne. Ale koneckonců, od kontroverzního filmu Larse von Triera s názvem Idioti, kde nejde jen o simulované erotické scény, ale skutečný proces, při kterém herci nehrají, ale provádí akt doopravdy, se takovéto záběry začaly objevovat v řadě významných alternativních filmů, které dokazují, že snímek není jen čistá pornografie, která je toho ochotná ukázat stejně tolik, co říct.

Většina neerotických filmů se zabývá dráždivými scénami, které sice tlačí na hranice a tabu, ale nakonec může vzrušené publikum maximálně doufat v pohled na svléknutou celebritu, ať už je to nahá Jessica Chastain ve filmu Země bez zákona nebo koupající se Michelle Williams v Blue Valentine: Milostný příběh.

Stále ovšem existují filmy, které jsou ochotné být více odvážné a nebojí se divákům ukázat tu sexuální stránku, která se na velkých plátnech až tak moc často nevidí. Snímky s erotickými scénami podbarvenými temnými psychologickými nutkáními nebo odlišnou orientací, to vše zpochybňuje povahu vzrušení a představuje sexualitu v novém kontextu.

Níže se můžete podívat na patnáct provokativních scén, které dokazují, že kino má ještě hodně co nabídnout, a to i pokud jde o náročné publikum.

14Themistokles a Artemesia (300: Vzestup říše)

Ne úplně každému divákovi splnil film 300: Vzestup říše očekávání. Oproti původní verzi byly, až na akční scény, záběry příliš sympatické a příjemné. Přesto člověk ale musí uznat skvělý výkon Evy Green v roli Artemesije.

Vrchol filmu přichází ve chvíli, kdy se Themistokles (Sullivan Stapleton) setkává s Artemesijí, která se ho snaží přesvědčit, aby se připojil k jejím řadám tím, že s ní bude mít pohlavní styk. Co tuto sexuální scénu odděluje od hlavního proudu mainstreamových filmů je to, jak moc je jejich setkání naplněné násilím. Je o sexu, stejnou měrou je zároveň ale i o tom, jak na sebe vzájemně působí osoby s vůdčí autoritou. Je to jeden z mála momentů ve filmu, kdy se postavy přibližují skutečným lidem.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků
Předchozí článekIracionální muž: Hledání smyslu existence po allenovsku
Následující článek10 hvězd, které se rozhodně objeví v American Horror Story: Hotel

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

fifteen − three =