13 nejpřitažlivějších rolí herečky Scarlett Johansson

Od hospodyňky až po super-hrdinku, nepřijde vám, že Scarlett Johansson je sexy, ať už hraje cokoliv?

Po zhlédnutí traileru k novému filmu Ave, Caesar! vás napadne jen jedno jméno, které vás v dvou a půl minutovém videu chytlo a nepustilo. Ačkoliv herecké obsazení přetéká hvězdami jako George Clooney, Josh Brolin, Tilda Swinton, Channing Tatum nebo Johan Hill, Scarlett mezi nimi doslova vyčnívá. S jasně červenou rtěnkou a zelenými šaty, které obepínají její křivky, tato třicetiletá herečka ukazuje, že je stále ve formě. Scarlett s režiséry a zároveň bratry Coenovými nespolupracuje poprvé a velkých filmařů se rozhodně nebojí. V minulosti si ji třikrát vybral i známý a uznávaný režisér Woody Allen a pokud někdo dokáže vycítit potencionální sex symbol, je to právě on.

Není divu, že se její jméno často objevuje na zveřejněných seznamech nejvíce sexy žen světa časopisů Esquire nebo Playboy. Filmy Dívka s perlou a Ztraceno v překladu jí zajistily pověst talentované herečky s chraplavým hlasem a velkým sex-appealem. Od té doby jde její kariéra od úspěchu k úspěchu a Scarlett s přibývajícím věkem zraje jako víno…

13. Šéf (2014)

Carl Casper (John Fraveau) se živí jako kuchař jedné prestižní restaurace v Los Angeles. Jediné, co se p1cnVAMO-600x399mu nelíbí, je majitelův výběr menu, které mu přijde nudné a kazí mu dobré jméno. Carl se rozhodne práci opustit a vydat se na výlet napříč zemí ve starém kamionu.

Myšlenkami se vrací do starých časů a začíná si užívat života. Seznamuje se s Molly a svého kulinářského umění využívá k vytvoření sexuálního napětí. Jelikož jde o indickou kuchyni, funguje to perfektně.

Spolu-herec John Leguizamo mluvil o Scarlett a její roli takto: „Scarlett může hrát jakoukoliv erotickou roli. Jen se na ni podívejte, bože, stačí jen ten hlas.”

12. Králova přízeň (2008)

Historický velkofilm Králova přízeň vypráví o anglickém králi Jindřichu VIII., který hledá vhodnou ženu IaR5nzuM-600x399k odnošení jeho dítěte. Největší zájem projevuje o sestry Annu (Natalie Portman) a Mary (Scarlett Johansson). Jejich otec této situace využívá a přemluví Annu, aby krále svedla. Ten se ovšem zamiluje do Mary, takže Annin plán nemůže být uskutečněn. Když Mary otěhotní a stane se vázaná na lůžko, Anna využije její neschopnosti o krále bojovat a postupně si získává jeho náklonnost.

Snímek od režiséra Justina Chadwicka rozhodně není pro ty, kteří se urazí za jakékoliv překroucení historických událostí, ale díky herečkám hrajícím sestry Boleynovy spousta diváků  chybné detaily ráda přehlédne.

KOUKNI SE  Nejlepší hororové anime všech dob

11. Ostrov (2005)

Režisér Michael Bay je dalším filmařem, který si vybral Scarlett Johansson k tomu, aby bylo sci-fi více The-Island-Scarlett-Johanssonsexy. Akční snímek Ostrov se odehrává v budoucnosti. Skupina lidí žije pod neustálým dohledem v takzvaném Institutu a jsou součástí děsivého experimentu s klonováním. Když Lincoln (Ewan McGregor) a Jordan (Scarlett Johansson) zjistí, že i oni jsou klony skutečných lidí a byli stvořeni pro transplantaci orgánů, rozhodnou se ze střediska uprchnout.

Přestože film v amerických kinech velké tržby neudělal, Scarlett Johansson v roli klona supermodelky Sarah Jordan stojí za zhlédnutí. Do thrilleru, který se jinak podobá typickým sci-fi z 60. a 70. let, přináší skutečnou smyslnost.

10. Dívka s perlou (2003)

Věrná adaptace románu Dívka s perlou od režiséra Petera Webera vypráví příběh jednoho z AYl5IuTC-600x399nejobdivovanějších a nejtajemnějších obrazů světa. Holandský malíř Johannes Vermeer (Colin Firth) do své domácnosti přijme novou služebnou, mladou dívku Griet (Scarlett Johansson). Griet se stará o šest dětí, Vermeerovu těhotnou manželku a jeho nemocnou tchýni. Zároveň mezi ní a Vermeerem vzniká jakési souznění, kterého si ovšem všímá i jeho manželka a mezi oběma ženami vzniká nenávist.

Herecký výkon v roli Griet je jedním z nejvíce oceňovaných Scarlettiných výkonů vůbec. Co se dialogů týče, nemohla se v této roli nijak zvlášť projevit, ale skromný obraz půvabné Griet vás okouzlí tak jako tak.

9. Lucy (2014)

Ačkoliv je dokázáno, že lidé jsou schopni používat jen deset procent kapacity svého mozku, sci-fi Lucy seYtXPVx9z-600x399 tomuto nehynoucímu mýtu obloukem vyhýbá. Mladá Američanka Lucy (Scarlett Johansson) se kvůli svému novému příteli zaplétá do obchodu s drogami a než se stačí rozkoukat, její břicho nese balíček látky, kterou musí propašovat přes hranice.

Zatím na tom nic přitažlivého není, ale jakmile se sáček v břiše roztrhne a obsah jí začne kolovat krevním oběhem, získává Lucy psychokinetické schopnosti, které obrátí proti podsvětí. V tomto okamžiku začíná být film se Scarlett jako chladnou vražedkyní toužící po pomstě zatraceně sexy. Snímek je dokonce třetím nejlepším akčním filmem se ženou v hlavní roli všech dob. Předběhla ji jen Angelina Jolie s filmy Wanted a Lara Croft – Tomb Rider.

8. Dokonalý trik (2006)

Při obsazení Scarlett Johansson do role kouzelnické asistentky Olivie režisér Christopher Nolan přiznal, BDgO84hv-600x399že herečkou byli okouzleni oba její spolu-herci, Hugh Jackman a Christian Bale.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

Olivia je chycena mezi dvěma kouzelníky, kteří spolu soupeří na život i na smrt a snaží se vytvářet iluze, které svět ještě neviděl. Nezbývá jí nic jiného než se zapojit do jejich lstivé hry, při které využívá především svého pěkného vzhledu…

 

7. Match Point – Hra osudu

Instruktor tenisu Chris Wilton (Jonathan Rhys Meyers) se spřátelí s Tomem Hewettem (Matthew Match-PointGoode) a když zjišťuje, že Tom má sestru, vidí v tom šanci, jak se dostat k jejich milionářské společnosti, a tak neváhá se s ní oženit. Nicméně, ve chvíli, kdy Tom přivede svou novou přítelkyni Nolu (Scarlett Johansson), začíná být ohrožené Chrisovo manželství i jeho postavení.

Scarlett nemá za úkol nic jiného, než v roli Noly začít Chrise svádět. Tento film je její první spolupráce s režisérem Woody Allenem, který ji popsal jako „ženu se sexuálně zdrcujícími hereckými schopnostmi.”

6. Ona (2013)

Film ona se nedá popsat jinak než jako romantické drama s prvky sci-fi a komedie. Příběh se odehrává vhey-withcomp-600x338-e1410484768912 Los Angeles a sleduje život Theodora (Joaquin Phoenix), který se živí psaním milostných dopisů pro druhé. Sám Theodor je po bolestném rozchodu a jediným lékem na jeho depresi je Samantha (Scarlett Johansson), hlas inteligentního operačního systému v jeho počítači.

Ti z vás, kteří snímek viděli, mohou potvrdit, že ačkoliv se Scarlett ve filmu neukáže, její hlas je dostatečně sexy na to, aby byla tato role zmíněna v našem seznamu.

5. Pod kůží (2013)

Sci-fi horor Pod kůží od režiséra Jonathana Glazera vysílá Scarlett na lov mužů ve skotských ulicích. under-the-skin-600x400Většina rolí byla ztvárněna ne-herci a velká část filmu byla natočena skrytými kamerami na ulicích, které zachycovaly skutečné reakce mužů na sexy tajemnou cizinku Scarlett.

Navzdory tomu, že se filmu výdělky nepodařilo vykompenzovat původní rozpočet, byl dobře přijat kritikou a je na dobré cestě stát se kultovní klasikou.

 

4. Ztraceno v překladu (2003)

Scénáristka a režisérka Sofia Coppola sleduje krizi středního věku americké filmové hvězdy Boba Harriselost-in-translation (Bill Murray) a nešťastné manželství mladé absolventky filosofie Charlotte. Oba dva jsou ubytováni ve stejném hotelu, kde se následně seznamují a vytvoří si mezi sebou pevné pouto. Jejich milostný příběh jim přinesl dokonce i ocenění BAFTA.

Scarlett si kousek po kousku získala Billovo srdce, ostatně jako srdce většiny jiných mužů koukajících se na obrazovku. Postava mladé nevěsty Charlotte do filmu vnáší špetku humoru, ale také něco smutného, naléhavého, se špetkou napětí.

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

3. Don Jon (2013)

Příběh barmana Jona Martella (Joseph Gordon-Levit) je obrazem spousty mužů moderní doby. V životě scarlett-johansson-don-jon-promo-600x400mu nic nechybí – má rodiče, přátele, auto, sex. Skutečnou lásku poznává až ve chvíli, kdy potkává Barbaru (Scarlett Johansson), ale jeho posedlost sexem celou věc ztěžuje a Jon zjišťuje, že s Barbarou to nebude tak lehké jako s ostatními ženami, kterým se doposud dostal pod kalhotky.

Pokud se nějaký muž stane závislý na sexu, bude to právě kvůli Scarlett. Role Barbary je ideální předlohou pro spisovatele i režiséry. Sexy a s přízvukem z New Jersey, Scarlett dokázala, že je ve formě.

2. Marvel filmy (2010 – současnost)

Pokud bude pokračovat Marvel tímto svižným tempem, postava sovětské špionky Natashi Romanoff neboli scarlett-johansson-iron-man-2-black-widow-600x390Černé vdovy se stane Scarlettinou stěžejní rolí, pro kterou si ji lidé budou připomínat. Scarlett se objevila již ve čtyřech „marvelovkách” a momentálně se chystá na připravovaný snímek Captain America: Občanská válka.

Jelikož scénář vyžaduje po Scarlett kožený obleček, role Černé vdovy bude už navždy jednou z nejvíce sexy rolí, které kdy Scarlett hrála. Černá vdova je tajemná a kdykoliv může, využije svůj vzhled ve svůj prospěch. Pravdou je, že ve filmovém světě měla něco s Iron Manem, Hulkem i Kapitánem Amerikou, ale nepředpokládá se, že by tahle informace jakéhokoliv jiného muže odradila.

1. Vicky Cristina Barcelona (2008)

Bylo to, jako by Woody Allen předvídal existenci tohoto seznamu, a tak Scarlett obsadil do role Cristiny, 6XWJIMzwkterá se zasloužila o jeden z největších úspěchů její dosavadní kariéry. Dvě americké dívky v létě navštíví Barcelonu, kde upoutají pozornost španělského malíře Juana Antonia (Javier Bardem). Zásadová Vicky (Rebecca Hall) má před svatbou, zatímco její kamarádka Cristina (Scarlett Johansson) je v životě nejistá a neví, co má od lásky čekat.

Ve chvíli, kdy se Juanova ex-manželka pokusí o sebevraždu, přivádí ji k sobě domů a věci začínají být pěkně žhavé. Jelikož u Juana bydlí i obě dvě děvčata, začínají vznikat nesčetné problémy, které se ovšem přehoupnou ve vzájemné vazby a nakonec mezi sebou všichni vytváří vztah. Woody Allen sklidil ta nejlepší hodnocení a z velké části za úspěch mohlo právě obsazení Scarlett Johansson.

Tereza Brunerová

www.whatculture.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

15 + ten =