10 zajímavostí o seriálu a hercích Teorie Velkého třesku

1. Penny a Leonard

Všichni jistě vědí, jak se vyvíjí seriálový vztah této dvojice. Ti, kteří ho sledují. Někteří vědí, jak se to mezi hlavními postavami má ve skutečnosti. Pro ostatní to bude novinka. Kaley Cuoco-Sweeting (Penny) a Johnny Galecki (Leonard) spolu téměř 2 roky randili. O pár let později existenci vztahu potvrdilapenny-and-leonard-get-engaged samotná představitelka Penny. Důvod/y jejich rozchodu znají pouze oni dva. My ostatní můžeme jen hádat. Rozhodli se ale zůstat dobrými přáteli.

2. Stáří herců

Ať už to víte nebo ne, seriálový věk herců se od toho reálného liší. A někdy dost. Za celých osm sérií jsme slyšeli nejrůznější věková umístění. V seriálu se operuje v rozmezí od 26 do 31 let. Zvlášť u hlavní mužské čtveřice. Jim Parsons (Sheldon) oslavil v březnu 42 a Johnny Galecki v dubnu 40 narozeniny.  Oproti tomu Simon Helberg (Howard) a Kunal Nayyar (Rajesh) jsou podstatně mladší. Oba mají 34 let. Přesto je nejstarší mužskou postavou je Kevin Sussman (Stuart), který oslaví v prosinci své 45 narozeniny. Nejmladší z celé hlavní plejády herců je samozřejmě Kaley Cuoco-Sweeting(Penny, 29 let). Nejstarší ženou je Mayim Bialik (39 let).

3. Jim Parsons (Sheldon Cooper)

Pro ty, kteří to ještě neví, herec dává přednost osobám stejného pohlaví. Vše potvrdil aktem v roce 2012, kdy se oženil se svým dlouholetým přítelem. Tvůrci do seriálu lehce zakomponovali jeho nemoc zvanou kinetózu – což je nevolnost z pohybu. Tudíž ani herec ani jeho postava ve skutečnosti neřídí. Může pouze sedět na sedadle spolujezdce, jinak se mu dělá špatně. Jeho seriálové jméno sestává spojením dvou jmen dle skutečných vědců. Jim má anglické, skotské, francouzské a německé předky. Veškeré výstřední vlastnosti a schopnosti, kterými Sheldon v seriálu disponuje, jsou převzaty od nikdy nezveřejněné žijící osoby.

KOUKNI SE  10 nejlepších filmů o smrti

4. Johnny Galecki (Leonard Hofstadter)

Johnnyho příjmení naznačuje, že není rozeným Američanem. Je to skutečně pravda. Johnny Galecki se narodil v Belgii, kde i část dětství žil, než se s rodiči přestěhoval do USA. Navíc má polské, irské a italské předky. Herec i postava mají jednu věc společnou. A tou je alergie na laktózu. Je vegetarián a skutečně umí hrát na čelo. I jméno jeho seriálové postavy je spojení dvou jmen podle žijících vědců.

5. Kaley Cuoco-Sweeting (Penny)

U jejího jména nemusíme zasahovat hluboko do rodokmenu, abychom zjistili, že není čistokrevná Američanka. Její otec pochází z Itálie. Odtud pochází její zvláštní jméno. Navíc z matčiny strany má tarajesh_90422502ké evropské předky (anglické a německé). Mimo herectví se prezentuje i jako modelka. S modelingem začala už v šesti letech a v dětství natočila 6 reklam na panenku Barbie. Jako Johnny i Kaley je vegetarián. Fandí seriálu Hra o trůny a americkému tenistovi Ryanu Sweetingovi, za kterého se 1. ledna 2014 vdala.

6. Kunal Nayyar (Rajesh Koothrappali)

U tohoto herce je to právě naopak. Nehledě na jeho jméno, nepochází z Indie. Narodil se v hlavním městě Velké Británie, v Londýně. Do Nového Dillí se přestěhoval až pár let poté. Seriálovou počáteční neschopnost mluvit se ženami, pokud není namol, přinesl jeden z tvůrců seriálu, který měl spolupracovníka s touto vlastností. Kunal i jeho postava chodili na balet. Od roku 2011 je ženatý, vzal si Nehu Kapur – Miss Indie 2006. Schválně, kdo z vás si všiml v průměru čtyř vrstev oblečení, které nosí po celou dobu vysílání seriálu Teorie Velkého třesku. Klidně si to na obrázku spočítejte!

KOUKNI SE  Last of Us: Natáčení herního hitu je v plném proudu!

7. Mayim Bialik (Amy Farrah Fowler)

Její prarodiče se narodili v Polsku a Československu, odkud uprchli před holocaustem. Jako jediná z herců má skutečně vysokoškolský titul z oboru neurovědy. Je veganka, tudíž ji nikdy neuvidíte v seriálu jíst maso. Od roku 2003 je vdanou paní a od roku 2008 i dvojnásobnou maminkou. Hraje na trumpetu, piano, basovou kytaru a během natáčení seriálu se naučila hrát na harfu.

8. Schodiště a výtah

Co je na nich zvláštního? V domě, kde postavy bydlí a natáčí se, ve skutečnosti žádné schodiště ani výtah nejsou. Jak je to možné? Jednoduše díky rekvizitám a střihům. Vždy, když naši hrdinové jdou po schodech nahoru nebo dolů, kráčejí po rekvizitách. Pravdou je, že jakmile postavy zajdou za roh (tedy na okraj improvizovaného schodiště), přijde střih. Další neexistující patro tvůrci naaranžují, herci se připraví za rohem, zvolá se akce a natáčení pokračuje. V celkovém záběru vše vypadbig-bang-hallway-wide-view-w724á tak, jako by skutečně herci šli po jednotlivých patrech nahoru a dolů. V jednom z dílů, kdy Leonard vzpomíná na první den setkání se Sheldnem, jede nahoru výtahem. I výtah je přesvědčivou replikou díky, kterému si diváci myslí, že postavy měly k dispozici výtah. Tudíž k jeho opravě nemůže dojít a ani nedojde. 🙂

9. Ostatní postavy

O kom jsem se ještě nezmínil? Například herec Simon Helberg (Howard Wolowitz) stejně jako jeho postava má alergii na arašídy. Otázkou zůstává, jestli onu arašídovou tyčinku, kterou snědl, aby dostal Leonarda z bytu kvůli uspořádání narozeninové oslavy, skutečně snědl a opuchl, jak jsme měli možnost vidět. Také postava Leslie Winkle (Sara Gilbert) operuje s jednou malou zajímavostí. Totiž v momentě, kdy leží s Howardem v posteli a ptá se ji, jestli je židovka, odpovídá „ne“. Ve skutečnosti Sara je židovka. Kevin Sussman a jeho postava Stuarta. Oba si vyzkoušeli, jaké to je provozovat obchod s komiksy.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy 2021 podle exprezidenta Baracka Obamy

10. 2 fakta na závěr

I když nám to tvůrci slíbili, doteď se tak nestalo. Po osmi sériích stále neznámé Pennyino přijmení (Kaley Cuoco-Sweeting). Že by tvůrci neměli nápady? Na druhý fakt už nedojde. Plánovalo se jednou v budoucnu ukázat Howardovu matku. Nakonec si to kvůli nejrůznějším představám diváků aby některé nezklamali, rozmysleli. A bohužel její představitelka v listopadu loňského roku po dlouhém boji s rakovinou zemřela.

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.collider.com

Předchozí článekRECENZE: MemoRandom je thriller plný akce a zvratů
Následující článekMFF KV 2015: Zemětřesení v hotelu Thermal

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × 2 =