10 věcí, které musíte vědět o chystaném Harry Potter filmu

Za sedmero horami a sedmero řekami, žila, byla mimořádná spisovatelka J. K. Rowling, která stvořila jednu z nejvýdělečnějších knižních sérií v historii (velký podíl má samozřejmě i osm filmových adaptací). JKR přiměla děti dobrovolně číst. Stvořila generaci, která věřila, že k 10. narozeninám dostane dopis z Bradavic. Stvořila generaci feťáků. Posledních 14 let jsme měli nekončící mejdan. Každý další díl přinášel obrovskou euforii a čekání na další byl nepopsatelný absťák. A pak přišel osudný den, kterého se všichni báli. Byl konec. Nevěděli jsme co se sebou dělat. Přišla doba temna.

Žádná jiskřička naděje, nic. Rowlingová uzavřela tuto kapitolu života a chtěla se posunout dál. Naštěstí (pro nás) hrála ta mrška divadélko a chtěla mít klid. Klid na psaní. Oznámila, že Warner Brothers zpracuje připravovaný set z dimenze kouzel a kleteb. A fan klub Harryho Pottera, který spal od 2. části Relikvií smrti, se náhle probudil silnější a mocnější než kdy dřív.Přinášíme 10 věcí, které musíte vědět o chystaném Harry Potter filmu.

10. Název: Fantastická zvířata a kde je najítFantastic-Beasts-and-Where-to-Find-Them-Crop

 Víme, že název je podle učebnice napsané Newt Scamanderem, kterou používali bradavičtí žáci ve třetím ročníku v předmětu Obrana proti černé magii. Ve vesmíru Harryho Pottera jde o sbírku důležitých informací, kterých v době natáčení bylo pouhých 52 výtisků. Rowlingová napsala knihu už léta páně 2001 a byla zamýšlena jako průvodce po tajemných tvorech kouzelnického světa. Připravovaný film se však nebude točit okolo publikace encyklopedického typu (jak by taky mohl?), ale primárně okolo autora a jeho bláznivých dobrodružství po ukončení studia v Bradavicích.

 9. Hlavní postava: Newt Scamander

 Mlnewt_scamander__spanadý čaroděj z Mrzimoru, Newt Scamander je nezkušený zoolog, narozen v roce 1897 s třicetinami na krku. Po absolvování Bradavic v roce 1915 pracoval tři roky na Ministerstvu kouzel, nejprve v oddělení pro relokaci domácích skřítků a poté v oddělení kouzelných tvorů. Následně byl pověřen sepsáním Fantastických zvířat a kde je najít, což bylo publikováno v roce 1927 a Scamander se okamžitě stal respektovanou autoritou ve sféře kouzelných tvorů.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

8. Lokace: 1920, New YorkNew-York-City-landscape-1920s-1

 Děj se bude odehrávat ve 20. letech 20. století, tedy 70 let před prvními událostmi Potterovských románů. Bouřlivá doba, především na Manhattanu, zažívala ohromný rozkvět kultury, umění, hudby a designu, takže je vysoká pravděpodobnost, že půjde o velice vizuálně přitažlivý film. Zajímavé je, že si JKR vybrala pro „pokračování“ právě tuto výraznou éru. Kouzelnický svět, jazz a art deco? Ano, prosím!

7. Režisér: David Yates

Ne20101228214345Director_David_Yatespřekvapivě o tom, kdo si vezme na triko cokoliv spolčeného s Potterovskou ságou, byla spousta spekulací. Držitel Oscara – Alfonzo Cuarón projevil velký zájem, ačkoliv se na sérii podílel pouze jedním filmem (a to tím nejúspěšnějším) Vězněm z Azkabanu. Nakonec se rozhodlo pro režiséra, který má více zkušeností s kouzly než Cuarón. Přestože se z počátku Davidu Yatesovi příliš nedůvěřovalo a zkušenosti nabýval především v televizních show, vydělal z posledních čtyř kouzelnických filmů pěkný balík. Nemáme tedy Warner Brothers za zlé, že se s Yatesem za kamerou cítí bezpečněji.

6. Scénárista: JK Rowlingová

Dnes nejpopulárnější romanopisec s vlastním i mužsJK-Rowlingkým pseudonymem. Náklad HP přesáhl 400 miliónů výtisků a je jisté, že jestli někdo bude náhodou mluvit o literatuře na počátku 21. století, jméno Rowlingové tomu neunikne. Jako tvořitelka románů se osvědčila, ale jako scénáristka? Doposud dávala požehnání scénářům k HP (výjimkou byl Harry Potter a Fénixův Řád, kde se vyřádil Michael Goldenberg). Nuže, uvidíme.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

5. Datum odhalení: 18. listopad 2016

Fanfantastic_beasts_got_a_release_date___nov_18_2016_by_hogwartsite-d7ics9btastická zvířata a kde je najít naplní kasy kin 18. listopadu 2016. Nejde o ledajaké datum. Již dříve byly v týdnu Díkuvzdání vypuštěny do světa Stmívání, Hunger Games i Harry Potter a o vánočních svátcích pak trhaly rekordy. Warner Brothers potvrdili, že se bude natáčet hlavně ve studiích Leavesden (Velká Británie), kde se tvořily i předešlé filmy HP. Jelikož k zveřejnění dojde až za 2 roky, o štábu a hercích se nejspíš dozvíme v následujících několika měsících.

4. Co nás čeká: trilogie a zábavní park

Warner Brothers si tře ruce s vidinou bláznivého zisku, který si cHp-Theme-Park-the-wizarding-world-of-harry-potter-13691411-600-450htějí udržet za každou cenu. Oznámili, že Fantastická zvířata a kde je najít odstartují trilogii, ačkoliv ještě není jasné, o čem další dva filmy budou. Je pravděpodobné, že Scamanderovo dobrodružství se natáhne přes dva filmy, ale těšit bychom se mohli na přiblížení více osob ze světa Harryho Pottera. Co se týče zábavního parku, už teď se plánuje synchronizace s již zavedeným Kouzelným ostrovem Harryho Pottera v USA.

3. Žádní Ron, Hermiona ani Harry

Jharry-potter-11e celkem logické, že v ději, který se odehrává v první polovině 20. století nebude žádná HP hvězda, ačkoliv (přiznejme si) trochu jsme v to doufali. Otázky se samozřejmě sesypaly okamžitě na Daniela Radcliffa, který potvrdil, že uzavřenou záležitost (kterou Harry Potter je) už otevírat nebude. Jedině, kdyby se objevil stroj času, což je dost nepravděpodobné, když si Rowlingová vybrala tak specifickou dobu a přenášení v čase by ji akorát pokazilo. Přeci jen, Harry Potter není Pán času.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s křesťanskou tematikou

2. Objeví se Albus Brumbál?

Jediný člověk, který by se z předešlé ságy mohl objevit, je zesnuAlbus-Dumbledore-albus-dumbledore-7749342-1000-668lý Albus Brumbál. Zaručené to není, ale narodil se v roce 1881, což znamená, že ve Fantastických zvířatech by mu bylo čtyřicet let. V době děje filmu by byl ředitelem Bradavic buď Phineas Black nebo Armando Dippet. U Brumbála není zcela jasné, kdy do školy nastoupil jako ředitel. I kdyby se škola ve filmu objela minimálně, není důvod, proč by se nemohl objevit. Producent David Heyman by rád, aby se role ujal Michael Gambon, i přesto, že se jedná o mladší verzi Brumbála, kterou by v případě nezájmu ztvárnil pravděpodobně nějaký náhradník.

1. Kdo by měl mít hlavní roli: Ben Whishaw

ŘíBen-Whishawkáme my, ale kdo se nakonec objeví, je ještě záhadou. Je zjevné, že jde o neskutečnou příležitost zahrát si v něčem, co má reklamu posledních 14 let. Nemluvě o tom, že film je trhákem už teď, a to se nejedná o žádný akčňák. Spousta slavných tváří se nechá určitě zlákat tímto jednoduchým ziskem, i když jindy by se do trilogií příliš nehrnuli.  Ben Whishaw je výborný herec, trošku starší než koho tvůrci hledají (má 34 let), ale na roli se hodí perfektně. Dále by to mohl být Charlie Cox, Sam Riley nebo Nicholas Hoult. Ale žádný tlak! Nejsme vybíraví. Jen tu máme slibnou trilogii zatím visící ve vzduchu.

Angelika Raisová

www.whatculture.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fifteen − 14 =