10 věcí, které chceme vidět v poslední řadě seriálu Hra o trůny

Poslední řada Hry o trůny, která patří mezi jeden z nejpopulárnějších seriálů současnosti, se objeví na televizních obrazovkách již 14. dubna. Osmá série bude mít sice méně dílů, než na kolik jsme byli zvyklí z předchozích let, ale tvůrci nám to vykompenzují délkou jednotlivých epizod. Co se týče děje, jednoznačně se uskuteční „Velká válka“ mezi živými a mrtvými. Dále jak už napovídá název seriálu, jedná se o hru o trůny, tudíž by na konci měl být nějaký vítěz. To však nejsou jediné události, které chtějí fanoušci vidět. Vybrali jsme pro vás 10 dalších věcí, které by se během těchto šesti dílů mohly uskutečnit.

10Vítěz Železného trůnu

Související obrázek

Pojďme si probrat kandidáty na titul krále/královny Západozemí. Podle jednoho z nejhorších scénářů by si Železný trůn mohla ponechat dosavadní královna Cersei Lannister. To by bylo vskutku neočekávané, jelikož většina lidí doufá v její smrt. Spousta fanoušků doufá, že na trůn usedne Jon Sníh, jelikož je legitimním synem prince Rhaegara Targaryena. Tato varianta je však velmi předvídatelná, což na Hru o trůny příliš nesedí. Další kandidátkou je Daenerys, která po trůny přímo šílí. I tato varianta by byla moc očividná. Tvůrci i samotný autor knih G. R. R. Martin fanouškům slíbili hořkosladký konec a herci, kteří vědí, jak celý děj skončí, sdělili, že tento závěr nečekali. Může se však jednat o pouhou strategii jak nás zmást.

9Odhalení legendárního válečníka

Výsledek obrázku pro azor ahai

Přívrženci Pána světla věří proroctví o návratu legendárního bojovníka, který se svou ohnivou zbraní zachrání svět před věčnou temnotou. Jedná se o postavu, kterou titulují Zaslíbeným vladařem (v originále The Prince That Was Promised). Ve druhé sérii Melisandra prohlásila za tohoto spasitele Stannise Baratheona. Jak jsme však mohli vidět, zmýlila se a později došla k přesvědčení, že oním bojovníkem je Jon Sníh. Jenže proroctví jsou nebezpečná a každý je může vykládat jinak. Klíčový moment nastal v sedmé sérii, když jsme se dozvěděli, že oním „vladařem“ nemusí být nezbytně muž, jelikož valyrijština nerozeznává pohlaví. Proto jsou nejpravděpodobnějšími kandidáty na tento titul Jon Sníh (Aegon Targaryen) a Daenerys Targaryen. Také není vyloučené, že Azor Ahai byl ve skutečnosti princ Rhaegar Targaryen a před svou smrtí stvořil zbraň, která zničí bílé chodce. V tomto případě se jedná o jeho přeživšího syna, nikoliv o meč.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

8Smrt Melisandry a Varyse

Související obrázek

Jak nás sami tvůrci ujistili, v poslední sezóně nás čeká nespočet smrtí. Mezi dvě postavy, které mají smrt jistou stoprocentně, patří Melisandra a Varys. V epizodě Spravedlnost pro královnu proběhla konverzace mezi těmito dvěma postavami, přičemž Melisandra ujistila Varyse o svém budoucím návratu z Volantisu. Ona totiž musí v Západozemí zemřít stejně tak jako on. Varysova nenávist vůči fanatikům není žádným tajemstvím. Když ho vykleštili, slyšel v plamenech čísi hlas. Co mu ale onen hlas pověděl, ví pouze on a Kivara. Snad se před koncem seriálu dozvíme Varysovo tajemství i my.

7Jon a Arya se konečně setkají

Související obrázek

V nadcházející sérii nás čeká rovnou několik shledání a ne všechna budou zrovna pozitivní. Nejvíce očekávanou dvojicí, která se zaručeně shledá, je Jon a Arya. Ti se naposledy viděli ve druhém dílu první série. Tehdy dal Jon své malé sestřičce meč, který jí nechal vyrobit na míru. Bude překvapen, co všechno se stihla s Jehlou za tu dobu naučit.

6Cleganebowl

Související obrázek

O splácení dluhů toho namluví nejvíce Lannisterové, ale nejsou jediní, kteří by neradi zůstali dlužni. Když se v šesté sérii na scénu nečekaně vrátil Ohař, kterého všichni považovali za mrtvého, fanoušci opět začali doufat v Cleganebowl. Sedmá série nám dala záminku abychom čekali, že tito dva bratři takřka vyrovnané síly zkříží své meče znovu a tentokrát to bude souboj na život a na smrt.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

5Smrt Cersei Lannister

Související obrázek

V Západozemí snad není více nenáviděné postavy než královny Cersei. Proto není divu, že se očekává její smrt. Momentálně má Cersei více nepřátel než přátel a reálně žije už jen pro své dítě. Co se ovšem stane, když o dítě přijde? Není horšího nepřítele než toho, jenž nemá co ztratit. Bylo by překvapivé, kdyby se tvůrci rozhodli nechat ji naživu. Jako diváci můžeme doufat, že se bude jednat o nadměrně uspokojivý konec jejího příběhu. Podle nejzajímavějších teorií zapříčiní Cerseiin konec Jaime, Tyrion, Arya nebo snad dokonce Euron.

4Dokončení seznamu

Související obrázek

Od popravy svého otce Arya ze všeho nejvíce touží po pomstě. Během cesty na Zeď ji Yoren poradil, aby si před spaním nahlas říkala jména svých nepřátel. Vytvořila si tedy seznam lidí, kteří jí či jejím blízkým ublížili. Jména časem přibývala a některá se již díky splnění odstranila. Nyní jí zbývá seznam dokončit. V čele onoho seznamu není nikdo jiný než královna Sedmi království Cersei Lannister. Dalšími ve frontě jsou bratři Cleganové (Ohař a Hora), rudá kněžka Melisandra, Beric Dondarrion a Ser Ilyn Payne.

3Epická finální bitva

Související obrázek

Ultimátní bitva mezi ohněm a ledem má nejen trumfnout bitvu bastardů, ale dokonce přepsat historii TV. „Velká válka“ bude směsice Dlouhé noci a Tance draků, která bude trvat celou třetí epizodu osmé série. Podle doposud zveřejněných informací by díl měl být dlouhý 80 minut. Kromě draků by se zde mohla objevit smečka zlovlků, které vede Nymeria.

KOUKNI SE  Kteří hollywoodští herci si letos vydělali nejvíce peněz?

2Odhalení Jonova původu

Související obrázek

Poslední díl sedmé série nás informoval, jak to skutečně bylo se vztahem Rhaegara Targaryena a Lyanny Starkové. Fakt, že byli zamilovaní a ke všemu manželé, dává celé situaci jinou perspektivu. Tuto pravdu s jistotou ví tři lidé – Bran, Sam a Howland Reed. Kdo z nich ale řekne pravdu Jonovi? A jak na tuto skutečnost bude reagovat? Celý život s ním lidé zacházeli jako s kusem hadru, ale on se s tím vypořádal a získal moc bez toho, aniž by měl vážené rodové jméno. Navíc je momentálně zamilovaný do Daenerys, jelikož nemá tušení, že jsou příbuzní. Toto zjištění pro něj bude rána. Také bude zajímavá reakce jeho rodiny, poddaných a také nepřátel. Jak víme, Cersei Lyannu Stark nenáviděla, protože i když byla mrtvá, Robert ji miloval více než Cersei, která se stala jeho ženou. Naopak Jaime měl za úkol chránit Rhaegarovy děti, přičemž selhal. Teď se mu naskytne příležitost částečně své poslání splnit.

1Jon Sníh vs. Noční král

Související obrázek

Při masakru v Tvrdodomově se poprvé setkaly pohledy Jona a Nočního krále. Opět na sebe narazili při výpravě za Zdí, kdy se Noční král rozhodl převést na svou stranu jednoho z Daenerysiných draků. Proto se zdá být tento střet dvou králů reprezentující dva elementy oheň a led, život a smrt, téměř nevyhnutelný. Jon je možná jediný, kdo může jednou pro vždy Nočního krále porazit a ukončit tak Dlouhou noc.

 

Aneta Pfeiferová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five + 2 =