10 nejlepších zombie filmů

Zombie filmy patří mezi velice populární hororový žánr. Slovo „zombie“ se poprvé objevilo v roce 1819 v knize Historie Brazílie, jejímž autorem je Robert Southey. Slovo zombie je afrického původu a skládá se ze slov nzambi (bůh) a zumbi (fetiš). Prvním filmem o zombie je White Zombie (1932) a i když se jedná o prostý a neambiciózní film, dal základ zombie žánru, tak jak jej známe v dnešní době. Od té doby uplynulo mnoho let a na plátna se dostalo mnoho dobrých i špatných zombie filmů. V tomto článku Vám představím deset nejlepších, samozřejmě se jedná pouze o filmy, proto sbohem The Walking Dead.

9Dead Snow (2009)

Když se nad tím člověk zamyslí, lidé, převážně Američané, mají potřebu zobrazovat nacisty v jakékoliv podobě. V roli zombie jsme je ovšem ještě nikdy neviděli a rozhodně to stálo za to. Film se na začátku tváří jako nesmyslná komedie, po chvilce ovšem zjistíme, že jsme byli napáleni a že se jedná o něco nevšedního a naprosto originálního. Příběh je vlastně neskutečně triviální. Když se nacisté dozvěděli o pádu Hitlera, rozhodli se ukrýt v norských horách, aby zde ukryli své nakradené zlato. Do té doby, než jedna studentka jejich poklad ukradne, jsou považovány pouze za pověst. Pověst se stane pravdou, jakmile se horda krvežíznivých mrtvých nacistů rozhodne poklad získat zpět. Režisér a scénárista Tommy Wirkola (Hansel & Gretel: Witch Hunters) se na filmu vyřádil jak nejlépe mohl a i když váš názor na konci bude velice rozdílný, jedná se o zajímavou zkušenost.

KOUKNI SE  KOMENTÁŘ: Snyderverse – Co plánuje režisér Muže z oceli? Steroidové "Star Wars" a zombie vesmír na Netflixu

Hrají: Vegar Hoel, Stig Frode Henriksen, Charlotte Frogner, Lasse Valdal, Ørjan Gamst, Jeppe Beck Laursen a Jenny Skalvan

 

Předchozí článekRECENZE: Syn Londýna chystá válku
Následující článekDušičkové vzpomínání: Mimořádné slevy na vybrané knihy v Portálu

1 komentář

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two + eight =