Biografický snímek Bohemian Rhapsody je z minulého roku, ale pro svou oblíbenost ho můžete v kinech navštěvovat ještě teď. Je to velkolepý zážitek, který je nutno vidět na velkém plátně. Obsahuje nejen několik dramatických okamžiků, ale také zachycuje emoce jednotlivých členů kapely Queen. Ze 134 minutového filmu jsme vybrali deset nejlepších momentů, a to bez ohledu na jejich historickou přesnost.

10. Vycházející televizní hvězdy & „Killer Queen“

Zrovna když kapela Queen získává slávu, BBC je požádá, aby vystoupili v pořadu Top of the Pops, ale s playbackem. Jsou si jistí, že publikum nepozná rozdíl. Brian May ale poukáže na fakt, že oni to budou vědět. Během toho Freddie přemýšlí, jak to udělat, když mu Mary navrhne, aby držel svá ústa mimo kamery. Rozhodně se mu to podaří díky jeho extra těsným kalhotám a šňůře s mikrofonem. Protesty a legrace kapely ukazují jejich smysl pro bratrství.

9. Freddie jede sólo

Po videoklipu „I Want To Break Free“ se jméno Queenů objevuje v médiích ve špatném světle. Freddie oznámí skupině, že podepsal smlouvu s hudebním vydavatelstvím CBS records a bude tvořit sám. Rami Malek krásně zachycuje Freddieho vnitřní konflikt spolu se spoustou jeho manýrů. Napětí mezi členy kapely je hmatatelné, a to díky výborným hereckým výkonům. Mercury postupně útočí na všechny své kamarády a na Johna Deacona hodí obzvláště nenávistný pohled. Celá hádka je krásně chaotická díky dobře definovaným postavám.

KOUKNI SE  FEBIOFEST: Brutální krváky, upírské artovky a psychopatické duchařiny na pražském festivalu

8. Freddie hraje s kapelou Smile

Místní rocková kapela Smile přináší slušnou podívanou, ale něco jí chybí. Poté, co jejich zpěvák skončí, Mercury v konkurzu oslní Briana i Rogera a písničkou „Keep Yourself Alive“ ovládne pódium. Když se Freddie vrhá do změny textu písně, čímž frustruje Briana, je náhle v jejich vystoupení tolik energie, že to publikum zbožňuje. Kapela při tom působí, jakoby se mohla kdykoliv rozpadnout. „Keep Yourself Alive“ a jeho elektronický debut ukazuje, jak se Queeni v čele s Freddiem můžou proslavit.

7. Miluji Tě, ale & „Love Of My Life“

Při sledování vystoupení kapely s písní „Love Of My Life“ je vidět, jak se reakce publika Mercuryho dotkla. Je to okamžik, kdy si Mary uvědomí, že je něco špatně. Freddie využil píseň k přiznání ke své bisexualitě, ale Mary konstatuje, že je gay. Tato scéna je srdcervoucí.

6. Hádka s Rayem Fosterem

Reakce Raye Fostera na písničku „Bohemian Rhapsody“ není kladná. Šestiminutová stopáž se mu zdá příliš dlouhá, na což Mercury odpoví, že jeho žena musí trpět, pokud se jí šest minut zdá jako věčnost. Mike Myers jako Ray se rozčílí, když trvá na tom, že Bohemian Rhapsody není píseň, na kterou by se mohly děti bavit. Tentokrát Fosterova neschopnost přesvědčit kapelu dokazuje, jakou mají víru ve svou hudbu.

5.  „We Will Rock You“

Brian přiměje Rogera, Johna a dokonce i jejich ženy, aby tleskali do jednoduchého rytmu. Mercury reaguje svým obvyklým humorem, ale May trvá na tom, že tohle je píseň, kterou dav bude hrát s nimi. Chytré prolínání záběrů ze studia a koncertu, kde jsou tisíce do rytmu tleskajících fanoušků dokazuje, že měl pravdu.

KOUKNI SE  Report z KVIFF – Běsi ve Varech #2: Indonéské prokletí na dálnici

4. Dohadování & „Another One Bites The Dust“

Roger je připraven Freddimu jednu vrazit, poté co prohlásí, že Queen je všechno, co on řekne, že je. John přeruší napětí hrou na kytaru a všichni členové se shromáždí okolo něj. Mercury čte začátek známé písně „Another One Bites the Dust“.

3. Freddieho diagnóza

Krize AIDS, která dominuje ve zprávách, přiměje Freddieho k návštěvě doktora pro získání odpovědí. Scéna, při které se Freddie dozvídá svou diagnózu je velice emotivní. Po celou dobu je záběr na Freddieho a v jeho brýlích se zrcadlí lékař, jak mu sděluje špatné zprávy. V průběhu ustupuje doktorův hlas do pozadí, což dělá situaci ještě intenzivnější.

2. Nahrávání písně „Bohemian Rhapsody“

Když se Freddie vrátí ke své staré klavírní melodii, je jeho nadšení z nahrávání písně Bohemian Rhapsody patrné. Zábavnou částí nahrávání je pasáž Galileo, kdy Freddie stále není spokojen s výškou tónu. Členové kapely si ze sebe navzájem utahují, zatímco Freddie jim říká, že je miluje. Queeni jsou tak nadšení, že rozloží celou zvukovou izolaci. Bohemian Rhapsody je jedinečná scéna z filmu díky veškerému chaosu a nadšení z hudby.

1. Live Aid

Queeni procházejí těžkým bojem, aby se vrátili k sobě. Mercuryho první zahraná klavírní nota na Live Aid je cítit přímo triumfálně. Ve filmu jsou dokonale propracované detaily, jako Freddieho vystupování a komunikace s publikem. Fanoušci tleskají, skáčou a je zde zachycena mimořádná atmosféra. Je vidět, že si Freddie vystupování opravdu užívá.

KOUKNI SE  3 nejlepší seriály roku 2021

Aneta Pfeiferová

Zdroje:

https://www.foxmovies.com/movies/bohemian-rhapsody

Předchozí článekRecenze: 3. řada seriálu True Detective se potácí mezi detektivkou a melodramatem
Následující článekHarry Potter: 10 nejhorších změn ve filmech

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × three =