Seznam deseti nejkrásnějších snímků, které ve vás probudí opravdového ducha Vánoc.

10Vánoční koleda (1999, 2009)

Výsledek obrázku pro vánoční koledaNadčasová pohádka vypráví o starém lichváři, který je nesmírně chamtivý a ke svému okolí nerudný. Jelikož jsou Vánoce, stane se zázrak a Ebenezer Scrooge (to je lichvářovo jméno) prozře. Za pomoci ducha Vánoc si uvědomí jak zle se k lidem chová a je schopný pro svou nápravu udělat cokoliv.Vánoční koleda byla zfilmována podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Charles Dickens. Existuje několik filmových zpracování. Nejúspěšnější verze pochází z roku 1999 a v roce 2009 se pohádka dočkala své animované podoby.

9Sám doma (1990)

Výsledek obrázku pro sám domaTento film snad není nutné představovat. Dalo by se říci, že už jednoduše k Vánocům patří. Zaujme všechny věkové kategorie.

8Polární expres (2004)

Výsledek obrázku pro polární expresAnimovaná pohádka nejen pro děti. Děj se odehrává na Štědrý večer, kdy hlavní hrdina je ještě dítě a přemýšlí o existenci Santa Clause. Když se pokouší usnout, stane se něco zvláštního. Přijede jim před dům vlak, který jede na Severní pól. Chlapci se dostává jedinečné příležitosti nastoupit a zahájit tak velkolepé dobrodružství.

7Ukradené Vánoce Tima Burtona (1993)

Související obrázekTo že Vánoce mají i svou temnou stránku dokazuje animovaná pohádka Noční můra před Vánocemi. Přestože se nejedná o tradiční veselou pohádku, drží si svou Vánoční atmosféru.

6Vánoční příběh (1983)

Související obrázekPřipomeňte si Vánoce očima malého dítěte. Malý Ralph sice v průběhu filmu ztratí spoustu iluzí, ale přesto na Vánoce nezanevře.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

5Vánoční prázdniny (1989)

Výsledek obrázku pro vánoční prázdniny 1989Vysiluje vás všechen ten stres okolo Vánoc? Zkuste si odpočinout u filmu Vánoční prázdniny. Alespoň na okamžik zapomenete na své strasti a zasmějete se u rodinné komedie.

4Legenda o Vánocích (2007)

Související obrázek

Finská pohádka přišla před několika lety s příběhem o chlapci jménem Nikolas. Jako dítě byl velmi šikovný – vyřezával ze dřeva hračky. Poté, co mu zemřeli rodiče bydlel střídavě u obyvatel vesnice. Každý rok na Boží hod se přestěhoval do jiné rodiny. Všem dětem z rodin, které se o něj kdy staraly, daroval na Vánoce vyřezané dárky. Snímek zachycuje Nikolasův život od dítěte až po jeho stáří.

3Prázdniny (2006)

Výsledek obrázku pro cameron diaz prazdninyCo mají dělat ženy se zlomeným srdcem před Vánocemi? Změna prostředí je ideální volbou! Cameron Diaz chce vypadnout poté, co se rozešla se svým přítelem jenž měl aférku se svou sekretářkou. Kate Winslet, která je stále zamilovaná do svého bývalého přítele, jenž ji podváděl s kolegyní, je psychicky na dně. Dorazí ji, když je veřejně oznámeno jejich zasnoubení. Hlavní hrdinky se spolu seznámí přes inzerát na internetu. Domluví se na vzájemné výměně bydlení se vším všudy. Utéci před muži se jim ale nepodaří…

2Život je krásný (1946)

Související obrázekPoselství celého snímku vystihuje už jeho samotný název. Desítky let starý černobílý film k Vánocům bezpochybně patří.

1Láska nebeská (2003)

Výsledek obrázku pro láska nebeskáRomantická komedie, která se odehrává v předvánočním Londýně vás zaručeně pobaví. Město se ocitá v chaosu, který natropila láska. Odehrává se zde několik příběhů, které vyvrcholí na Štědrý večer.

KOUKNI SE  15 nejlepších akčních filmů všech dob

 

Aneta Pfeiferová

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eight + nineteen =