10 nejlepších filmů Bruce Willise

Během osmdesátých a devadesátých let se stal Bruce Willis charakterním hrdinou nejednoho akčního filmu. Popularitu mu přinesla role ukecaného soukromého očka v seriálu televize ABC s názvem Moonlighting v polovině 80. let. V té době se začal Willis  objevovat i v celovečerních filmech. Od roku 1988 se Willis stává jednou z nejpřesvědčivějších amerických filmových hvězd. Filmy s ním vydělaly více než 2,5 miliardy dolarů a jeho jméno se v historii filmu stalo symbolem akčního žánru. Přesto to neznamená, že Willis není schopen dramatického nebo dokonce komediálního herectví  – koneckonců, televizní seriál, v kterém začínal, měl prvky obou.

1Smrtonosná past

Klíčový akční film osmdesátých let – film, který má pověst trháku i desetiletí po jeho vydání. Můžeme v něm vidět Willise v jeho absolutně nejlepší kondici. Je na začátku své kariéry, na vrcholu své show, a hraje takový typ hrdiny, který často nevidíme: Je spokojený sám se sebou, trochu pohodlný, bez problémů, vyjadřuje své pocity a odhaluje svou zranitelnost-Willis během filmu pláče minimálně třikrát, což je vzhledem k okolnostem zcela pochopitelné.

2Až vyjde měsíc

Jeden z nejlepších filmů režiséra Wesa Andersona nabídl i jednu z nejzajímavějších rolí Bruce Willise. Hraje městského policistu v roce 1965, který má za úkol nalézt dvě dvanáctileté děti, osiřelého skauta a jeho kamarádku, kteří spolu utekli do lesa. Až vyjde měsíc ukazuje jemnějšího a uvěřitelnějšího Willise, jde o roli, která se v jeho filmografii vymyká, je jiná než ostatní.

3Pulp Fiction

V nejúspěšnějším filmu režiséra Quentina Tarantina si Bruce Willis zahrál roli boxera Butche Coolidgeho. Historky z podsvětí propojuje i jeho příběh přestárlého boxera, který se vzepře mafiánským praktikám. Role se zhostil s okouzlující lehkou sebeironií, bez něho si tenhle kultovní film dneska můžeme jen těžko představit. 

KOUKNI SE  Nejlepší filmy roku 2020

4Šestý smysl

Zde si Bruce zahrál netypicky vážnou roli dětského psychologa. A také se zde projevil jako empatický a naslouchající člověk. Zajímavá poloha, navíc měl opět štěstí na výběr role, z tajemného až strašidelného příběhu M. Night Shyamalana se stal obrovský hit.

512 opic

12 Opic je šílené sci-fi tvůrce Terryho Gilliama, volně inspirované slavným francouzským filmem La Jetée. Bruce Willis v roli nervního a zmateného cestovatele v čase spolu s Bradem Pittem, který hraje zcela vyšinutého pacienta psychiatrické léčebny filmu vévodí. Kombinace humoru, představivosti a postapokalyptických vizí Brucovi sluší.

6Pátý element

Možná díky Armageddonu nebo právě filmu 12 opic bylo v polovině devadesátých let rozhodnuto, že Bruce do sci-fi filmů prostě patří. Pátý element přišel po obou jmenovaných filmech, a Willis se v ní opět cítí jako ryba ve vodě. Propůjčuje filmu svou lidskost, hloubku a neustálé vzrušení – film by bez něj pravděpodobně nebyl tak mimořádný. Je to divoká jízda, a tu Willis miluje.

7Poslední skaut

Shane Black do filmu vrazil svoje drsné fóry a hlášky, režisér Tony Scott zase cit pro akční scény. Je to rychlé a zábavné, protože Bruce Willis se cynického detektiva zhostil po svém.

8Smrt jí sluší

Černá komedie, v níž se z hrdiny akčních filmů stal starý podpantoflák a ňouma. Po boku Meryl Streepové se hraje jedna báseň. A Bruce opět ukázal, že mu přijdou vhod i komediální role. 

9Vyvolený

Jeho druhá spolupráce se Shyamalanem a jedna z mnoha spoluprací se Samuelem L. Jacksonem. Vyvolený je skvělým superhrdinským filmem. Willis hraje Davida Dunna, muže, který se stane neporazitelným, potom co přežije bez šrámu hroznou nehodu, v níž zemře 131 lidí.

KOUKNI SE  10 nejlepších filmů o smrti

10Looper

Napsal a zrežíroval Rian Johnson. Opět sci-fi, v němž hrají Joseph Gordon Levitt a Bruce Willis stejnou postavu, Joeho, po třiceti letech, ale spojenou cestováním časem. Je to úžasný sci-fi neo-noir film, který spojuje ty nejlepší prvky obou žánrů a dává velký prostor oběma hercům.

 

Charlie Brown

 

 

Předchozí článekCelebrity odhalily, které filmy je pokaždé rozbrečí
Následující článekČervený trpaslík se vrací na televizní obrazovky. Připomeňte si 10 nejlepších hlášek z kultovního seriálu.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

18 − eleven =