10 nejchytřejších Disney padouchů

V každé pohádce se střetne dobro se zlem a právě díky padouchům se hlavní postavy stávají hrdiny. Překonávají lstivé nástrahy a musí se popasovat i s nepříjemnými situacemi. Podívejte se na seznam deseti nejchytřejších padouchů, jenž vzešli ze studia Disney. Následující text obsahuje spoilery.

10. Clayton, Tarzan (1999)

Výsledek obrázku pro clayton tarzan

Zpočátku se Clayton jeví jako okouzlující muž, i když se rychle rozčílí. Jako tělesná stráž Jane a jejího otce hraje tento manipulativní maniak důvěryhodnou hru. Hraje na Tarzanovy city, když mu poví, že Jane s ním zůstane pouze tehdy, když je zavede ke gorilám. Clayton pak čeká až dorazí loď s posádkou, aby odhalil svůj plán prodávat opice do zoo. Claytonova inteligence spočívá v jeho trpělivosti. Čeká na to až se jednotlivé kousky poskládají dohromady.

9. Yokai/Robert Callaghan, Velká šestka (2014)

Související obrázek

Skrývající se za maskou kabuki, tento záhadný přízrak využívá špičkovou technologii k dosažení svým cílů. Génius, který je zdrcený kvůli ztrátě své dcery, se chce pomstít muži, který může za její zmizení. Yokai využívá sílu mikrobotů, které ukradl Hirovi, aby se přeměnil na tvarově měnícího se a telekinetického mistra. Je nepopiratelně kreativním géniem, jelikož s vyspělými technologiemi dokáže věci, které si Hiro nedokázal představit. Využívá mikroboty jako štít a také k rychlému pohybu v náročném terénu.

8. Shan Yu, Mulan (1998)

Výsledek obrázku pro shan yu

Nejen že je tento hunský válečník zastrašující a zdánlivě nezastavitelný, ale také dokazuje, že je docela prohnaný. Poté, co je pohřben lavinou, využije příležitosti a nechá své nepřátelé v domnění, že je poražen, jen aby získal moment překvapení. Shan Yu toho dosáhne za pomoci nasazených vojáků v kostýmu během oslavy a jeho vycvičený sokol mu získá zpět jeho zbraň. Zaútočí tak na Čínské impérium a zajme císaře. Přemůže ho až válečnice Mulan, která ho tehdy v převlečení za vojáka pohřbila i s jeho vojáky pod lavinou.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších seriálových záporáků

7. Hopper, Život brouka (1998)

Související obrázek

Tento šestinohý diktátor je nemilosrdný a nad broučím královstvím vládne železnou pěstí. Nemá žádné výčitky při zabíjení ostatních jen aby dokázal že má pravdu. Využívá mravence k zásobování kobylek potravinami, aby přežily zimu, přestože mají více než dostatek jídla i bez pomoci mravenců, trvá na tom, že musí pokračovat v práci, aby udržel mravence pod kontrolou. I přes všechna zpochybňování jeho metod, nemůže se mu popřít, že mít někoho na těžkou práci je geniální plán.

6. Uršula, Malá mořská víla (1989)

Výsledek obrázku pro uršula disney

Tato krutá a ošklivá mořská čarodějnice se stará o všechny nevinné a zoufalé duše, které ji žádají o pomoc. Uršula slibuje splnění jejich snů, pokud splní jednoduchý úkol, ale pokud se jim to nepodaří, budou uvězněni navždy. Když za ní přijde Ariel, tak ji slibuje lásku pokud do tří dnů políbí prince Erika, ale když se Ariel přibližuje k dosažení svého cíle, objeví se Uršula v přestrojení a okouzlí prince Arieliným vlastním hlasem, když začne zpívat. Uršula pak uzavře dohodu s králem Tritonem, který vymění Arielinu svobodu za tu vlastní. To z Uršuly učiní královnu moře.

5. Doktor Facilier, Princezna a žabák (2009)

Výsledek obrázku pro doctor facilier

Tento strašidelný Šarlatán nechce nic víc než být bohatý a mocný, čehož se snaží dosáhnout pomocí svých přátel z druhé strany a jeho důvěryhodného stínu. Začíná tím, že podvede prince Naveena a jeho asistenta Lawrence. Facilier přemění prince v žábu a jeho asistenta v princova dvojníka aby mohl zaujmout jeho roli v nadcházející svatbě. Facilierův cíl je zdědit bohatství po nevěstině otci. Tento darebák je opravdovým loutkářem. Překonává ostatní záporáky tím, že manipuluje s mnoha charaktery a je překonán jeho chamtivostí a nesplacenými dluhy.

KOUKNI SE  Čína a Klub rváčů. Místo epického výbuchu mrakodrapů nastoupí policajti

4. Hádes, Hercules (1997)

Související obrázek

Tento ohnivý a vznětlivý král podsvětí nechce nic jiného než vládnout Olympu. Nicméně to může dokázat pouze když se zbaví Hercula. Hádes využije dva své pomocníky k tomu, aby učinili Hercula člověkem za pomoci lektvaru. Poté je Hercules obelstěn, když se zamiluje do Hádovy asistentky Megary. Hádes přiměje Hercula aby se vzdal na jeden den své síly a poté uvolní Titány, aby dobyly Olympus. Kdyby neporušil slib, že se Meg nic nestane, tak by jeho trik dozajista uspěl. Jeho schopnost přesvědčit Hercula, aby se vzdal moci, nám ukazuje, že je Hádes vychytralý a zběhlý podvodník.

3. Scar, Lví král (1994)

Související obrázek

Zajde tak daleko, že zabije svého vlastního bratra aby získal trůn pro sebe. Také přesvědčí hyeny aby mu pomohly a na oplátku slibuje, že už nikdy nebudou hladovět. Ve vícestupňovém plánu používá hyeny k vyděšení stáda buvolů, aby ušlapali Mufasu. Scar vyčnívá nad ostatními Disney padouchy tím, že ve svém plánu skutečně uspěl. Ale samozřejmě, že se později setká se svým koncem, jelikož porušil slib, který dal hyenám.

2. Zora Skopová, Zootropolis (2016)

Výsledek obrázku pro zootropolis

Tato metaforická vlčice v ovčí kůži se snaží oživit revoluci. Zora Skopová se snaží odebrat sílu dravcům za pomoci speciálního séra, které odhaluje jejich agresivní pudy. Nicméně skrývá svou zrádnou povahu tím, že pracuje jako místostarostka. Díky jejímu spiknutí ztrácejí obyvatelé Zootropolis důvěru vůči dravcům, což jí umožňuje získat moc. Spiknutí ovlivňuje celou politickou strukturu města. Rozsah a složitost Zořiných manipulací dokazuje, že je více než pouhá sekretářka.

KOUKNI SE  5 nejsympatičtějších filmových a komiksových záporáků

1. Buddy Pine/Syndrom, Úžasňákovi (2004)

Výsledek obrázku pro incredibles syndrome

Tento sklíčený rádoby pomocník využívá své schopnosti k vytvoření ničivého výzkumu, který má zabíjet superhrdiny. Jako testovací oblast mu slouží jeho ostrov, kam láká hrdiny pod záminkou práce a poté je zneškodní za pomoci Omnidroida. Záporákova inteligence je zřejmá v jeho schopnosti vybudování celé organizace jen, aby dokázal, že je schopný a také proto aby porazil svého bývalého idola – Pana Úžasňáka. Nemluvě o jeho dovednosti pracovat s pokročilou technologií, která zahrnuje například raketové boty. Zatímco byl zjevně inteligentní dítě, léta oddanosti a nenávisti mu pomohly zformulovat Syndroma do skutečného zlého génia.

Aneta Pfeiferová

Zdroje:

http://chroniclesofthefkwan.blogspot.com/p/blog-page_49.html
https://comicvine.gamespot.com/forums/battles-7/yokai-big-hero-6-vs-t-3000-1719175/

We need more Shan-Yu here

Hopper, character from “A bug’s life”.


https://thegrapevine.theroot.com/ursula-should-be-played-by-a-black-woman-or-a-drag-quee-1829720882
https://baileygo22descendants.fandom.com/wiki/File:Doctor_Facilier.jpg
https://mejorimagen.eu/cinco-villanos-de-disney-que-todos-odiaban-y-ahora-son-nuestros.html
https://hellogiggles.com/reviews-coverage/movies/lion-king-scar-disney/
https://bajlandie.files.wordpress.com/2011/11/2011-krol-lew-film20_980x580.jpg
http://www.akce.cz/akce/479307/zootropolis-mesto-zvirat
https://cz.pinterest.com/pin/497929302522794907/

Předchozí článekZ oskarové noci odchází jako vítěz Zelená kniha
Následující článekRecenze: Musím to vědět

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seven + two =