10 filmů, které jste nenáviděli už před zhlédnutím

Většinou zajdete na film, dáte si popcorn a během toho si v klídku ujasníte, jestli se vám film líbí nebo ne. Prosté, že? Ale i tak banální proces může proběhnout úplně jinak – vytvoříte si názor, aniž by na tom měl podíl samotný film.

V mnoha případech se setkáváme s jistou silnou emocí, konkrétně iracionální nenávistí, a to vůči filmu, který jsme ještě ani neviděli. A zde vyvstává otázka, zda-li je ta nespravedlivá nenávist vůbec na místě.

10Žena v černém

Proč nenávist: jedná se o film, kde se Daniel Radcliffe objevil poprvé po harrypotterovské sérii. Snímek je natočen podle duchařského románu Žena v černém od Susan Hill, který vypráví příběh právníka, jenž se pokouší vyřešit záležitosti zesnulého klienta a zaplete se při tom do temné rodinné historie. Na vtípky o Harry Potterovi, který bojuje s duchy, se nečekalo dlouho. Jak můžeme vůbec přijmout malého Harryho v roli ovdovělého otce, když necelý rok předtím pobíhal po škole kouzel s kamarády?

Závěr: K překvapení všech se Radcliffe zhostil role výtečně. Ztvárnil roli zralého muže, díky níž si vydláždil cestičku k záviděníhodné herecké kariéře (a zvládl to i bez kouzelné hůlky!).

9 Osamělý jezdec

Proč nenávist: Některé filmy jsou tu prostě od toho, aby se staly propadákem a mělo se alespoň o čem psát. Osamělý jezdec je jeden z nich. Moderní verze televizní zábavy ze 60. let o kovbojovi a indiánovi neoslovila téměř nikoho a nevýdělečnost filmu skutečnost ještě umocňuje.

Závěr: Spoléhat se na úspěch díky Johnnu Deppovi v roli indiána Tonta nebyl zas až tak dobrý nápad. Publikum procitá z apatie při závěrečné honičce, kdy se jim do žil vlije trochu krve dávkou rytmické hudby.

KOUKNI SE  FEBIOFEST: Brutální krváky, upírské artovky a psychopatické duchařiny na pražském festivalu

8Titanic


Proč nenávist:
Titanic byl přirovnáván k Vodnímu světu v režii Kevina Reynoldse, což znamenalo další film s obřím rozpočtem odehrávajícím se uprostřed oceánu s nevalným hodnocením. Potencionální diváky příliš nelákalo sledovat potápějící se kolos v rozpětí 3 hodin.

Závěr: Jak už je známo, Titanic je velkolepým dílem, na které čekaly miliardové tržby. Věnování času vývoji postav se vyplatilo. Proto tento doják přirostl k srdci nejednomu z diváků.

7Divergence

Proč nenávist: Ani ne rok po tom, co vyšla série Hunger games se objevuje trilogie od Veroniky Roth. Sci-fi, ve které je společnost separovaná do jasně definovaných složek v čele s odvážnou hrdinkou. Co na to říct. Jde prostě o špatnou napodobeninu, ve které našly zalíbení především teenagerky.

Závěr: Ačkoliv film neunikne svým zpracováním náctiletým divačkám, najde se v něm pár dobrých věcí, nebo spíš jedna. Shailene Woodley v hlavní roli. Vdechla snímku trochu ženského šarmu, tudíž se může najít někdo, kdo si pokračování nenechá ujít.

6Muži, kteří nenávidí ženy

Proč nenávist: Švédi se chtěli blýsknout s filmařinou, ale přišel Hollywood s angličtinou a žezlo převzal. Švédský snímek podle knižní předlohy Stiega Larssona byl úspěšný, takže nejednoho (Seveřana) nadzdvihlo, že tu bude další remake.

Závěr: Režisérství se ujal David Fincher a pod jeho rukama vzniklo něco, co se nejen rovná originálu, ale co je i o něco lepší. V jeho práci pocítíte dotek ponurých severských krajin, kde se děsivé scény zdají být ještě děsivější.

KOUKNI SE  The Gray Man: Natáčení v Praze. Nejdražší film Netflixu hlásí dotočeno!

5Batman a Robin

Proč nenávist: Není překvapením, že lidé tenhle film nenáviděli dříve, než ho zhlédli v kinech. Snímek byl natočen ve stejnou dobu, kdy společnost začala objevovat internet, a tak toho chtěl využít. Snaha vybojovat si výsluní znechutila téměř všechny. Zesměšnění neunikly ani kostýmy, které byly v některých případech až zneklidňující.

Závěr: Batman a Robin jsou dnem žánru superhrdinů. Korunu všemu nasazují znepokojivé Batmanovy bradavky, které nelze přehlédnout.

4Nic nás nerozdělí

Proč nenávist: Zfilmování nejhorší přírodní katastrofy z roku 2004 nepobouřilo tolik, jako to, že si tvůrci z milionu zasažených obyvatel vybrali za hlavní postavy anglickou bílou rodinu na dovolené. Tsunami z Indického oceánu zabila tisíce lidí a dalšímu milionu nenávratně zničila život.

Závěr: Z Nic nás nerozdělí se vyklubal velice dobrý film, takže jakákoliv nenávist je neopodstatněná. A přestože byl snímek natočen pro diváky západní civilizace, rozhodně je nešetřil ukázkou zpustošené země po katastrofě.

3 Auta

Proč nenávist: Kdy by auta byly živé bytosti, kde by asi měly oči? Přední světla, samozřejmě. To by vám odpovědělo nejedno dítě. Ale inovativní Pixar přišel s nápadem umístit jejich oči na místo předního skla, což se publiku vůbec nezamlouvalo. Šlo víceméně o marketingový tah, jak vydělat peníze na personifikovaných kreslených postavičkách.

Závěr: Ať už se vám to líbí nebo ne, Auta jsou jedním z těch filmů, který byste měli pustit dětem. Jednoduchý svět se dospělým může zdát hloupý, ale je svým způsobem kreativně přiveden k životu, což je důležité pro ty menší.

KOUKNI SE  Report z KVIFF – Půlnoční běsi ve Varech #1: Artušovská legenda o zbabělci a monstru

2Amazing Spider-man

Proč nenávist: Do filmů o superhrdinech se vráží velké peníze, a proto si každý zúčastněný hlídá svoji sumičku, o které doufá, že se mu mnohonásobně vrátí. Zatímco u Marvela probíhá perfektní finanční vyrovnanost, Sony klopýtá někde daleko za ním a má potřebu do natáčení neustále zasahovat. Nemálo filmový kritiků stihlo napsat recenzi dříve, než přišli vůbec do kina.

Závěr: Amazing-spiderman na původní trilogii prostě nemá. Jelikož nepřišel s ničím novým, drží se klasických padouchů a finálního velkého zúčtování, dosáhl akorát znuděného obecenstva.

1Noe

Proč nenávist: Biblické příběhy zažívají comeback a jednoho takového se ujal Darren Aronofsky. S vášní se pustil do zobrazení Potopy světa, ale odpovědí mu bylo jen opovržení. Společnost vnímala téma velice kontroverzně. Část publika tvořena nevěřícími čekala typ podbízivého náboženského filmu. Druhá část, ti věřící, očekávali film vykrádající bibli. Nikdo nevěstil nic dobrého.

Závěr: Aronofsky svým způsobem vyhrál, když se film dostal konečně do kin – splnil si sen.Příběh, který působil jako by se odehrál jen pár let zpátky, byl podán s citem, ale o nic převratného nešlo. Alespoň se držel původního příběhu, ve kterém je nejdůležitější poselství lidem.

 

Angelika Raisová

whatculture.com

Předchozí článekVýchozí bod přichází do kin
Následující článekNejhorší pornoparodie všech dob

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 × two =