10 filmových lží o sexu

Hledat ve filmech rady je, co se sexu týče, skutečně špatný nápad. Erotické scény jsou navržené tak, aby nás bavily – to ale ještě nutně neznamená, že když se budeme snažit do reality převést všechno, co jsme na obrazovce viděli, tak si to užijeme.

V dnešní době, kdy se v kinematografii dožadujeme realistických obrazů a chceme, aby válka na plátně vypadala jako skutečná válka a mluvící zvířata působila jako opravdová mluvící zvířata, jednu oblast stále zanedbáváme. Sex.

Podle Hollywoodu se milují jen atraktivní ženy (i když s o podstatně méně atraktivními muži, což potvrzuje například Adam Sandler). Jako mávnutím kouzelného proutku všude svítí svíčky, atmosféra jiskří a oba dva aktéři udržují oční kontakt za každých okolností. Ano, to je svět filmu.

10. Sex ve stoje je skvělý 

V první řadě je důležité říci, že sex ve stoje může být příjemný. Ale většinou to funguje jen v případě, že Deadpool-Sex-Sceneje jeden z dvojice otočený zády.

Filmové scény typu „muž zvedne ženu, ona si kolem něj ovine nohy a vlítnou na to bez jakékoliv známky únavy” v reálném světě nefungují.

Tato poloha navíc vyžaduje, aby byl partner vyšší než partnerka a měl odpovídající váhu, což Hollywood naprosto přehlíží.

9. Ženský orgasmus během sexu

Odhaduje se, že při sexu vyvrcholí jen jedna třetina všech žen, a jelikož jsou lidé zvyklí v dotaznících Q0rpVEjTpřehánět, je pravděpodobné, že čísla jsou ještě menší.

V kině ovšem uvidíte něco jiného. Navzdory tomu, že ve skutečnosti to trvá mnohem, ale mnohem déle, erotická scéna většinou zabere jen několik sekund.

A důvod, proč je ženský orgasmus na obrazovce tak jemný a elegantní? Proč se každá žena začne decentně třást, vzdechne si a je po všem? Režiséři zřejmě nikdy nebyli svědky ženského potěšení.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy s mimozemšťany

8. Manželé to nedělají

Podle posledních statistik mají manželské páry v Americe a Anglii více sexu jak svobodní lidé. Pokud si cON9sHwWpod pojmem „svobodný” představíte někoho, kdo je nezadaný, dává to docela smysl. Ale nesmí se zapomínat, že do průzkumu jsou zahrnuty i nemanželské páry.

Manželské páry očividně žijí zdravým sexuálním životem. Proč nám tedy filmy namlouvají, že sex končí ve chvíli, kdy si nevěsta s ženichem vymění novomanželské prstýnky?

Důvodem je zřejmě staromódnost. Většina manželských dvojic na obrazovce je heterosexuální. Otravná a žárlivá manželka a neschopný manžel. Není divu, že filmy postrádají jakoukoliv erotickou dynamiku.

7. Nikdo nepoužívá kondomy

Představte si takovouto scénu: muž a žena, kteří celé měsíce bojovali za to, aby mohli být spolu. TlumenáCondom světla, podprsenka nenápadně padá na zem, on ji jemně zvedá, nese si ji do postele (pamatujte, že ve filmu je každý muž dost silný na to, aby svou partnerku unesl), pokládá ji, pomalu se sune nad ni a najednou sáhne do nočního stolku a vytáhne kondom. Ne, to se nikdy nestane.

V případě, kdy by lidé brali ohled na bezpečnost při sexu ve stejné míře jako ve filmech, za chvíli by skoro všechny ženy chodily s velkými břichy a muži s přenosnými pohlavními chorobami. Málokdy najdete ženskou postavu, která ráno po probuzení řekne: „Ach ne, včera večer jsem měla nechráněný sex. Měla bych si zajít do lékárny pro pilulky.”

6. Zkušenost se stejným pohlavím z vás dělá gaye/lesbičku

Studie ukazují, že identifikovat se jako úplný heterosexuál nebo homosexuál dokáže méně a méně mladýchlesbian lidí. Bisexualita je v dnešní době běžná a uznávaná.

KOUKNI SE  Nesmrtelné hlášky z českých filmů

To neplatí ve filmech. Tradiční kino má na sexualitu extrémně úzký pohled. Zatímco je většina hlavních postav heterosexuálních, pomalu začínají růst i homosexuální znaky (ačkoli je to obvykle jen v menších rolích).

A když spí někdo ve filmu se stejným pohlavím, přestože měl v minulosti i pohlaví opačné a těší se z obou zkušeností? Rozhodně homosexuál.

5. Muži to chtějí více

V momentě, kdy jde o ženy, jsou to buď nymfomanky, bláznivé holky nebo starší ženy, které si potrpí Sexna zajíčky. Ale stejně, po většinu času ve filmu se muži zoufale snaží o sex se ženou, která o to nemá zájem.

Od skutečnosti je to tak vzdálené, že to až hraničí s parodií. Ano, v minulosti se možná ženy vyhýbaly sexu až do svatby, ale od té doby uplynulo mnoho let.

Ženy chuť na sex rozhodně neztratily. Jak je možné, že ve většině filmů jsou hlavními iniciátory muži? To se režiséři setkávají opravdu jen se ženami, které to nechtějí?

4. Říct během sexu špatné jméno se stává běžně

Už jste někdy při sexu partnera či partnerku nazvali špatným jménem?Ron-Burgundy-What-Did-You-Say-Anchorman

Ve filmech jde o typickou scénu, kdy jeden z dvojice v půlce milování omylem vykřikne jméno někoho jiného a následuje trapná dohra. Zvláštní je, že řeknou vždy jen to jméno. Nejde o žádnou konverzaci, kde by se člověk mohl splést a mezi řečí prohodit něco nechtěného. Je to pouze jedno slovo. A zrovna špatné.

Pokud lidé v zápalu vášně skutečně takové věci říkají, dlužíme Hollywoodu omluvu. A jestli ne, režiséři by měli začít přemýšlet nad originálnějšími nápady, jak páry na obrazovce rozhádat.

3. Ženy si nesundavají podprsenku

Ve filmu Sex ve městě se dá najít hned několik nesrovnalostí.  Drahý životní styl, který by si většina z UlCwtzQshlavních postav nemohla ze svých platů dovolit. Popíjení alkoholu v průběhu dne bez jakéhokoliv náznaku kocoviny. A jedna z nejvíce nereálných věcí – Carrie Bradshaw nosí na spaní podprsenku.

KOUKNI SE  10 nejlepších hororů o posedlosti démony

A netýká se to jen spaní. Filmy spolu s mnoha seriály nejspíš věří tomu, že ženy si podprsenku vůbec nesvlékají. Většinou si ji totiž nechávají i při sexu. Důvodem jsou pravděpodobně položky ve smlouvách, které zmiňují nahotu, ale i takové dohody se dají obejít.

Ano, mnohem přirozenější je svléknout se, pomilovat se a usnout bez prádla Victoria’s Secret za 300 liber, které by vás po celý spánek tlačilo a škrtilo.

2. Lubrikant neexistuje

V dnešní době se lubrikační gel běžně používá. Během klasického milování. Při análním sexu. Když se peNDwtEQvrhnete na sex ve vodě. Nebo zkoušíte erotické hračky. Jednoduše řečeno, lubrikant se hodí pro jakoukoliv příležitost.

To bohužel nemění nic na tom, že ve filmech je lubrikační gel spojený maximálně tak se zásuvkou erotických pomůcek sexuálního maniaka.

1. Vaše poprvé je buď ten nejlepší nebo naopak nejhorší zážitek

Buďme upřímní – první sex většinou nebývá nic úžasného. A netýká se to jen ztráty věnečku. Jde o prvníwRZzKXtA sex s novým partnerem nebo o zkoušení nových věcí, které jste doposud nedělali. Nezáleží na tom, jak moc jste jeden do druhého zamilovaní. Vždy to bude trochu trapné.

Ať chcete nebo ne, je to normální. Podle filmů bude ovšem váš prvně strávený čas s jinou osobou ten nejhezčí zážitek plný mnohonásobného orgasmu a zamilovaných písniček nebo ten nejhorší sex překypující trapnými chvílemi, zakončený absolutním selháním. Nic mezi tím na obrazovce neexistuje.

Tereza Brunerová

www.whatculture.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

ten − 5 =