10 celebrit, které postihla rakovina

Rakovina je jednou z nejzákeřnějších nemocí. Existuje několik způsobů, jak s ní bojovat. Mezi jedny takové možnosti patří například chemoterapie, radioterapie, ale také alternativní metody. Také se díky pokrokové medicíně stále vyvíjí lék. Podívejte se, co o boji s rakovinou říkají slavné celebrity. Herci a rakovina.

10. Suzanne Somers (72)

Výsledek obrázku pro Suzanne Somers cancer

Hvězda ze seriálu Krok za krokem prošla léčbou rakoviny v roce 2000. Úspěšně nad ní zvítězila díky alternativním metodám léčby, které následně začala propagovat.

9. Olivia Newton-John (70)

Výsledek obrázku pro Olivia Newton-John cancer

Herečka a zpěvačka, kterou proslavila role v muzikálu Pomáda porazila rakovinu již dvakrát a bojuje s ní potřetí. Poprvé se jednalo o rakovinu prsu na kterou se přišlo v roce 1992. Následně se jí nemoc vrátila v roce 2013, kdy se herečka rozhodla nechat si to pro sebe. Lékaři zjistili, že se jí metastázy rozšířily i do ramene. V roce 2017 promluvila o tom, že nádor prsu metastázoval i do spodní části páteře. Pevně věří, že se jí podaří nad rakovinou vyhrát i na potřetí. Její manžel jí je velkou oporou.

8. Maggie Smith (84)

Související obrázek

Oblíbená profesorka z Bradavické školy čar a kouzel se o své nemoci dozvěděla během roku 2009, kdy probíhalo natáčení šestého dílu Harryho Pottera. „Cítila jsem se velmi utlumeně, nejsem si jistá, jestli se budu moci vrátit do divadla a i filmové natáčení je někdy velmi únavné. Rakovina mi vzala vítr z plachet, nevím, co mě čeká…,“ prohlásila herečka po odchodu z nejlepších Londýnských divadel. „Po každé chemoterapii jsem si říkala, že už nemůžu dál,“ vzpomínala herečka na zlé časy. Boj s rakovinou ale nevzdala a nyní je zpět na filmových plátnech.

7. Shannen Doherty (47)

Výsledek obrázku pro shannen doherty cancer

Herečka známá například ze seriálu Beverly Hills 90210 se svěřila v roce 2015 časopisu PEOPLE, že bojuje s rakovinou prsu. Veřejnost o tom informovala prostřednictvím Instagramu, kde má zdokumentované všechny momenty z procesu své léčby.

6. Kathy Bates (70)

Výsledek obrázku pro Kathy Bates cancer

Oscarová herečka zvítězila nad zákeřnou nemocí již dvakrát. Poprvé se jednalo o rakovinu vaječníku a v roce 2012 jí diagnostikovali rakovinu levého prsu. „Rakovina se šíří naší rodinou jako řeka, a proto nemělo cenu s něčím otálet,“ sdělila po mastektomii prsou.

5. Christina Applegate (47)

Výsledek obrázku pro Christina Applegate cancer

Proslavila se rolí Kelly Bundy v sitcomu Ženatý se závazky. Dále si zahrála například ve snímcích Máš padáka!, Zprávař: Příběh Rona Burgundyho, Návštěvníci: Cesta do Ameriky či v Prostě sexy. Rakovinu prsu ji diagnostikovali v roce 2008. Na štěstí nemoc zasáhla pouze jedno prso, ale vzhledem k tomu, že i její matka prodělala tu samou nemoc, rozhodla se pro odstranění obou ňader. Nechala založit charitu Right Action for Women, která se snaží pomoci ženám s rakovinou prsu.

4. Cynthia Nixon (52)

Výsledek obrázku pro Cynthia Nixon cancer

Herečka je známá především pro svou roli Mirandy Hobbes ze seriálu Sex ve městě. Rakovina pravého prsu ji byla diagnostikována v roce 2006, ale držela ji v tajnosti. Až po čase si uvědomila, že může podpořit tisíce žen po celém světě. Stejnou nemocí trpěla i její matka, takže společně podstoupily odstranění prsu a následně chemoterapii.

3. Julia Louis-Dreyfus (58)

Výsledek obrázku pro Julia Louis-Dreyfus cancer

Jedna z nejbohatších hereček Hollywoodu a držitelka cen Emmy a Zlatého glóbu. Známá například ze seriálů Show Jerryho Seinfelda, Viceprezident(ka) či Nové trable staré Christine. V roce 2017 ji byla diagnostikována rakovina prsu. Světu to sdělila prostřednictvím Twitteru, kde napsala: „Jedna z osmi žen má rakovinu. Jsem mezi nimi. Dobrá zpráva je, že mám okolo sebe lidi, kteří mě podporují a přátelé, kteří mi dodávají sílu, a tuhle fantastickou pojistku mi nikdo a nic nevezme.“

2. Angelina Jolie (43)

Související obrázek

Herečka a bývalá modelka podstoupila testy, které odhalily zmutovaný gen BRCA1. I když to pro ni nebylo lehké, v roce 2013 podstoupila mastektomii obou prsou a následně i odstranění vaječníků kvůli prevenci. Jelikož má šest dětí, tak nehodlá nic riskovat.

1. Robert De Niro (75)

Související obrázek

Rakovina není pouze záležitost žen. U držitele dvou Oscarů se nemoc zachytila hned v počátečním stádiu. Má za sebou úspěšně vyléčenou rakovinu prostaty, která je nejrozšířenější formou rakoviny u mužů.

 

Aneta Pfeiferová

 

Zdroje:
https://www.denik.cz/film/navrat-zakerne-choroby-olivia-newton-johnova-potreti-onemocnela-rakovinou-20180911.html

Suzanne Somers, 71, Opens-Up About Incredible Post-Cancer Procedure


https://www.usmagazine.com/celebrity-news/news/olivia-newton-john-is-battling-cancer-for-the-third-time/

Dame Maggie Smith Talks Starring in Harry Potter and Acting


https://www.hellomagazine.com/celebrities/2017030637115/shannen-doherty-first-public-appearance-post-cancer-treatment/

Kathy Bates, Two-Time Cancer and Lymphedema Survivor Speaks Out and Stands Up to Cancer


https://www.today.com/health/christina-applegate-reveals-she-had-her-ovaries-fallopian-tubes-removed-t117380
https://www.thedailybeast.com/why-cynthia-nixon-played-a-cancer-patient-after-her-moms-cancer-death
https://www.wmagazine.com/story/julia-louis-dreyfus-post-op-cancer-twitter-post
https://www.bbc.com/news/av/entertainment-arts-22748106/angelina-jolie-i-feel-great

The Angelina Jolie Effect Was Real, Hard Data in US and Australia Confirms


https://www.washingtontimes.com/news/2018/dec/17/robert-de-niro-rips-donald-trump-cnn-interview-hal/

Předchozí článek10 rad, jak na lowcost cestování
Další článekSeznam romantických filmů nejen na Valentýna

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

sixteen − 14 =