10 a 1 zajímavost o seriálu Hra o trůny

Seriál Hra o trůny jistě nemusím dlouze představovat. Koneckonců jde o jeden z nejsledovanějších seriálů současnosti na světě. V tomto článku jsem se zaměřil a vybral pro vás 10 a 1 zajímavost o seriálu Hra o trůny. Tak bez dalšího zdržování a okolků jdeme na věc.

1. Železný trůn

Železný trůn se může honosit přízviskem železný právem. Nejde o žádnou napodobeninu. Výroba trůnu trvala 2 měsíce a pracovala na něm desítka lidí (především kovářů). Je vysoký 2,5 metrů, orámovaný dřevem atrun-hra-o-truny složený ze stovek železných mečů.

Ještě jedna zajímavost. I čeští fanoušci mohli vidět a vyzkoušet si Železný trůn osobně. A nemuseli kvůli tomu cestovat tisíce kilometrů. Přesnou repliku jste mohli vidět a vyzkoušet si posezení v roce 2014 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

2. Postava Jona Snowa

Postavu Jona Snowa, bastarda Neda Starka ze Zimohradu měl původně hrát britský herec a hudebník Iwan Rheon. Roli nakonec dostal Kit Harington. Rheon ale neodešel s prázdnou. V současnosti ztvárňuje postavu Ramsayho Snowa, bastarda Roosea Boltona.

3. Pátá a šestá série

Autor knižní série George R. R. Martin až dosud spolupracoval na scénářích k jednotlivým epizodám seriálu. Výjimkou je ukončená pátá série. Na scénáři k seriálu se nebude podílet ani v nadcházející šesté sérii. Martin se chce soustředit a dopsat šestou knihu série s názvem Vichry zimy/The Winds of Winter.

4. Scénáristé a netradiční dar

Vedoucí scénáristé David Benioff a D. B. Weiss poslali Martinovi velmi netradiční dárek. Georgeovi R. R. Martinovi a jeho ženě poslali repliku dračího vejce z 1. série jako svatební dar.

KOUKNI SE  Nejvíc nenáviděné postavy ze světa Harryho Pottera

5. Iain Glen a Kit Harington

j2-12811ccd34fe5b5d5217f897fa4c9e6aPouze dva herci nevyužili kaskadérů při bojových scénách v celé páté sérii. Iani Glen, k1779292_10152002378227734_564919755_nterý hraje Joraha Mormonta a Kit Harington, který ztvárňoval postavu Jona Snowa.

6. Zvuky draků

V prozatímně poslední sérii nám draci už skoro dospěli. A proto jsou slyšet častěji a hlasitěji. Zajímavým faktem je zvuk, kterým občas tvůrci nahrazují řev draků. Některé zvuky, vydávané draky, jsou ve skutečnosti zvuky vydávané pářícími se želvami.

7. Reálné předlohy zbraní

Většina zbraní, které se používají během seriálu, jsou založené na reálných historických předlohách. Kupříkladu longclawswordofjonsnow_01Dlouhý Dráp Jona Snowa kopíruje evropské jedenapůlruční meče. Tyto meče se docela příhodně (k seriálové postavě) nazývali bastardi. Meče dothrackých jezdců odpovídají pro změnu egyptských mečům, zvaným khopesy.

8. Postava Joffreyho Baratheona

Postavu, kterou velice brzy začali diváci nenávidět, sehrál mladý irský herec Jack Gleeson. Jeho postava vznikla na reálných základech historické postavy. Postava Joffreyho Baratheona byla totiž z části inspirovaná a napsaná na motivy krutého římského císaře Caliguly.

9. Jak to bude dál…

Seriál dějově již předstihl knižní sérii. George R. R. Martin není rázem tak omezován časem, do kdy musí dopsat další díl. Ani sám spisovatel už není nejmladší, jak ostatně sám upozornil. Neponechal ale nic náhodě. Kdyby došlo na zdravotní potíže či dokonce odchod z tohoto světa, prozradil Martin producentům seriálu, jak to celé dopadne. D. B. Weiss a David Benioff tedy znají osudy všech hlavních postav. My ostatní si nad tím budeme muset ještě nějaký rok lámat hlavu.

KOUKNI SE  Nejlepší filmy roku 2020

10. Herec Mark Addy

Herec Mark Addy, který v seriálu ztvárnil Roberta Baratheona, měl s některými činnostOB5a893c_332719_72cf6ami problém kvůli své váze. Kupříkladu nebyl schopný vylézt ani slézt ze svého koně. S tímto problémem Addymu vždy musely pomoct štafle. (Což v seriálu pochopitelně následně vystřihli.)

+1 zajímavost navíc

Neméně úspěšný soundtrack k seriálu Hra o trůny byl nahrávaný v Praze. Pochopitelně za účasti České filharmonie.

 

Ondřej Blahut

 

www.imdb.com, www.whatculture.com, www.collider.com

Předchozí článekRecenze: Pod křídly vran vyrůstá Krák
Následující článekRecenze: Půlnoční koruna – Celaena opět v akci

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

five + seventeen =