Zveme vás na tradiční masopustní hody v Praze

Zabijačkové hody

Masopust  byl v minulosti svátkem bohatého hodování, během kterého se bylo třeba nasytit před následujícím čtyřicetidenním půstem. V tomto slavnostním období probíhaly svatby, taneční zábavy, průvody masek a zabijačky. Dnes je to skvělá příležitost, jak tradici oživit a pochutnat si na masopustních specialitách. Pojďme se podívat,  kde o víkendu v Praze můžeme navštívit a ochutnat tradiční českou zabijačku.

Letenský masopust

V sobotu 6. února se v Praze 7 můžete těšit na masopustní průvod. Na Strossmayerově náměstí v deset hodin dopoledne, startuje průvod směrem na Letnou do galerie Scarabeus. Zde budou ukázky a výstava líčených masek. Poté se průvod vydá směrem k Národnímu technickému muzeu.  Od třinácti hodin bude program pro děti i dospělé pokračovat v Národním zemědělském muzeu, kde bude za doprovodu hudby k dispozici ochutnávka tradiční masopustní gastronomie.

Malostranské masopustní veselí

Tradičního masopustu v kulisách Malé strany se můžete zúčastnit také v sobotu 6. února. Vše vypukne ve třináct hodin před hostincem U Černého vola. Při sestupu dolů jsou plánovány aklimatizační přestávky, například  U Dvou slunců nebo v Pivnici U Hrocha. Na Kampě u Karlova mostu by jste se měli zúčastnit programu, který bude nabízet nejen stánky s pivem a medovinou, ale i zabijačkový gulášek, jitrnice až po pečené prase. Masopustní zabijačku na Kampě bude možné navštívit od čtvrtého do sedmého února.

Pivovarská zabijačka na Strahově

Klášterní pivovar Strahov pořádá už několikátým rokem tradiční zabijačkové hody. V sobotu, šestého února od desíti hodin, můžete na vlastní oči vidět výrobu čerstvých jitrnic a jelit. Ochutnat poctivý zabijačkový guláš, prdelačku nebo tlačenku. Milovníci piva mohou při této příležitosti ochutnat sezonní masopustní nakuřovaný speciál – Smoked Porter. Jedná se o šestnáctistupňové tmavé pivo, které stojí za to vyzkoušet. Tu pravou atmosféru bude dodávat hudební doprovod v podobě harmonikáře.

KOUKNI SE  Musíte sprostě nadávat ostatním? Možná jen máte Tourettův syndrom

Karlínský masopust

Již třináctý ročník Karlínského masopustu se bude konat také v sobotu od třinácti hodin. Můžete si zde užít průvod s koňským povozem, bohatý program a nespočet aktivit pro děti. Samozřejmě nebude chybět ani jarmark s masopustními specialitami.

Kbelský masopust

V Centrálním parku Kbely se můžete zúčastnit soutěží o nejlepší  upečenou buchtu nebo nejoriginálnější skupinovou masku. Akce začíná v sobotu ve 13 hodin. Součástí bude také zabijačka Radka Černého a tradiční masopustní jarmark.

Žižkovský masopust

Městská část Praha 3 pořádá od 6. do 9. února tradiční masopustní veselí. V sobotu se bude akce odehrávat na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Užijete si zde trhy s dobrým jídlem, střelnici, houpačky, hudbu a nebude tu chybět ani ta zabijačka.

V neděli si můžete pochutnat na zabijačkových specialitách U vystřelenýho oka a v úterý, devátého února od sedmnácti hodin, se připojit k masopustnímu průvodu z Náměstí Jiřího z Poděbrad.

Pivovar Národní

I zde můžete o víkendu od 5. do 7. února ochutnat zabijačkové dobroty. V pivovaru bude celý víkend nachystaný doprovodný program v podobě živé hudby a můžete si vyzkoušet chuť masopustního pepřového speciálu.

Břevnovský masopust

Masopustní maškarní průvod se bude konat v úterý 9. února od 16 hodin. Průvod povede od Kulturního Centra Kaštan k Hotelu Pyramida. Před hotelem bude připravena bohatá nadílka zabijačkových pokrmů včetně piva a teplých nápojů.

Oslavte postní období a zažijte také jeden z tradičních pražských masopustů.

Předchozí článek8 faktů, které jste nevěděli o filmu REVENANT: Zmrtvýchvstání
Následující článekRECENZE: Rodinná čest

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

11 − 5 =