Zpátky do lavic – zábava i poznání pro prázdninové dny

Ať se nám to líbí nebo ne, půlka prázdnin je nenávratně pryč. Mnozí ještě nemají na školu ani pomyšlení, ale rodiče vědí, jak je důležité včas oprášit mozkové závity. Ne každý prázdninový den láká ven do přírody, na koupaliště, na výlet. To je pak každá přeháňka nekonečná. Pro děti i pro rodiče. A aby to nebylo tak nudné, máme pro vás tipy na knižní novinky, které děti něco naučí a hlavně je pobaví.

5Záhady – Victor Escandell

ZÁHADY - Zapoj mozkové závity a vyřeš 25 tajuplných případů

Záhady – Zapoj mozkové závity a vyřeš 25 tajuplných případů: Neexistuje kniha, která by tě bavila víc, detektive. Vítej v knize záhad! Přijdeš na kloub 25 tajuplným případům? Některé mají logické řešení, u jiných využiješ své představivosti. A hlavně – hledej v zábavných obrázcích, a stopu máš nadosah. Záhady můžeš řešit sám, s kamarády nebo s celou rodinou. Staň se opravdovým detektivem! Hledej stopy, používej mozek a vyřeš všechny záhady. Věnováno dětem od 8 let a jejich rodičům, kteří mají chuť přicházet na kloub záhadám.

4Změř si svět – Clive Gifford

Zpátky do lavic

Změř si svět! Porovnej rozdíly kolem sebe: Co mají společného gepard a porsche? Věděli jste, že… gepard dokáže stejně jako porsche zrychlit na rychlost úžasných 112 km/h během pouhých 3 sekund? Že Měsíc je v průměru jen o maličko užší než Austrálie? Že nejvyšší strom na světě, mamutí sekvoje vždyzelená, má zhruba stejnou výšku jako budova o 26 patrech? A že velryba je dlouhá asi jako 19 plavců, kdybychom je seřadili za sebou? Velká kniha rozdílů je plná úžasných srovnání a informací, které tobě i tvých kamarádům vyrazí dech, a hlavně si s ní užiješ spoustu zábavy. Kniha je určena pro zvědavce od 7 let.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce června

3Zkroť nudu

Zpátky do lavic

Zkroť nudu: Pozor, pozor! Tato kniha je naprosto nabitá bezkonkurenční zábavou a aktivitami! Odteď už se nemusíš doma nudit, když venku prší. Odemkni dveře své představivosti a kreativitě a vyrob si například opravdu nechutný barevný sliz nebo zorganizuj vlastní televizní show. Zaměstnej své neposedné ruce, vyráběj a vytvářej vlastní projekty, skládej origami anebo si vybuduj vlastní bláznivé golfové hřiště. Můžeš hrát spoustu her s kamarády. A když budeš chtít, můžeš potrápit svou paměť i svůj mozek zábavnými fakty nebo si zkusit jednu z deskových her, kterou najdeš v kapse na konci knihy.

2Odvážné sny 30 Čechů na cestě za úspěchem

Odvážné sny - 30 Čechů na cestě za úspěchem

Odvážné sny: Na počátku každé velké věci stojí nějaký odvážný sen. Tato neobyčejná knížka přináší 30 inspirativních medailonků, v nichž se představují výjimečné české osobnosti, které vynikly v nejrůznějších oblastech a dokázaly své sny proměnit ve skutečnost. A koho tam najdete? Jaromíra Jágra, Ester Ledeckou, Miloše Formana, Zdeňka Milera, Jaroslava Foglara a mnoho dalších.

1Lidské tělo – Zábavná anatomie pro děti

Zpátky do lavic

Lidské tělo: Proč jsme podobní rodičům? Na co máme pupík? Je pravda, že ve stáří roste člověk do země? Odkud se berou ospalky v očích a motýlky v břiše? Proč se nám po jízdě na kolotoči točí hlava? K čemu potřebujeme sliny a slzy? Jak vzniká stroupek? Proč nám kručí v břichu a proč hovínka tak strááášně smrdí? Na všechny otázky najdeš odpovědi v této úžasně chytré a zábavné anatomii. Kniha je určena pro všechny malé badatele a zvědavce od 6 let.

KOUKNI SE  Knižní nej: Nejlepší detektivní série s neotřelými vyšetřovateli

Kristina Doubravová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

19 − 5 =