Život s dominou

Život s dominou je pro někoho splněný sen, pro jiného procházka domem hrůzy. Dominantní žena je oblíbeným námětem mnoha vtipů, skečů a celkově lidového humoru. To vede k všeobecnému názoru, že muž mající za manželku dominu, je podpantlofák a chudák, kterému je potřeba se smát jen za zády a nepokrytě jej litovat.

Najdou se mezi pány tací, kterým však tento stav vyhovuje. Role, kterou mužům klade na bedra společnost, nemusí být každému příjemná. Pokud je muž ten, který rozhoduje, chrání a vede, nese notně velkou míru zodpovědnosti za své vedení a svá rozhodnutí. To jednomu vrásek neubere.

Naštěstí pro tyto muže existují ženy, které než se nechat vést a za sebe rozhodovat, převezmou otěže samy.

Že má chlap doma tzv. dominu, ještě nemusí znamenat, že běhá doma v latexovém overalu s roubíkem v puse, zatímco věší záclony. Dokonce ho ani dotyčná nemusí častovat nevybíravými slůvky.

Žena ví, že ten kapající kohoutek spravíte, aniž by vám to každého půl roku musela připomínat. Ale proč se doprošovat, když naposledy jste strhnul závit a stejně jako tehdy, jste nakonec museli zavolat instalatéra. Tak proč by si ho nezavolala hned. A když už jí řemeslník slíbí, že přijde, tak laskavě, buďte doma, protože jí to stálo úsilí, vám to ušetřilo práci, tak udělejte alespoň to, že mu odemknete a nebudete překážet.

KOUKNI SE  Vyholená, nebo přírodní?

Pokud nevíte, kam jet na dovolenou a domina za vás rozhodne, asi se nemusíte litovat před kamarády u piva. Litoval byste se stejně, kdybyste jel jinam, protože ta vaše by byla nespokojená a celou dovolenou by nevynechala ani jediný den, kdy by vám nepřipomněla, že ten hotel, kam chtěla ona, byl levnější, lepší, blíž u moře a s lepší obsluhou. Taky cesta by byla kratší, letadlo lepší, aerolinky spolehlivější a vůbec. Z dovolené byste přijel o dvacet let starší a o iluze a pár desítek tisíc chudší. Pokud domině ustoupíte, může nadávat jen sama sobě, že se otrávila v hotelu krevetovým koktejlem, protože má, co chtěla a jen vy víte, že něco takového by se v tom vašem penzionu v Zadaru určitě nestalo.

Zkrátka život s dominou nahrává lidové slovesnosti a nejapným fórkům. Sice se říká, že život je jako žebřík do kurníku: krátkej a podělanej. Ale život v manželství je jako pěkně dlouhá road movie. A občas je fajn, když si můžete schrupnout a volant chvíli drží spolujezdec.

Darina D.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × 2 =