Závodní hra Dakar 18 nás nechá projít nejnáročnějším závodem planety

Závodní hry patří k velice oblíbenému žánru, takže je trestuhodné, že už tak dlouho nikdo nezpracoval jeden z nejznámějších závodů světa – ten dakarský. Ale tomu je konec a Dakar 18, hra inspirovaná právě tímto závodem, vyjde ještě letos. A trailer vypadá úžasně.

Zpracovat nezvyklé téma se rozhodli vývojáři z Bigmoon Entertainment. Ne že by šlo o úplně první hru na téma dakarského závodu, měli jsme už například Paris-Dakar Rally (2001) či Dakar 2: The World’s Ultimate Rally (2003), ale ani jedna z nich žádným hitem zrovna nebyla. V prvním případě šlo dokonce vcelku o propadák, který si vysloužil spíš záporná hodnocení.

Podle Bigmoon Entertainment bude ale letos všechno jinak. Svou hru uvedli epickým trailerem, který vzbuzuje přesně ten pocit, který povedený trailer vzbudit má – tohle chci. Hned! Dakar 18 se nicméně nebude odehrávat na nejslavnější trase Paříž-Dakar. Závod se už několik let jezdí v jižní Americe a respektovat to bude i nová hra. Budeme se tedy prohánět neméně divokými americkými pouštěmi, skalami, roklemi, bahnitým terénem a snad i džunglí.

Dakarský závod je závod neobyčejný v tom, že neexistuje žádná jasně vymezená trasa a jde o závod vytrvalostní. Rychlost je tu samozřejmě užitečná, ale nemusí být rozhodující. Navigátorské a opravářské schopnosti jsou tu stejně důležité, jako ty řidičské. I to hra bude náležitě reflektovat a proto nabídne dle svých slov zatím ten největší otevřený závodní svět, jaký jsme kdy mohli vidět. Usednout budeme moci do kamionu, terénního auta, čtyřkolky, motorky a buginy a v řadách závodníků na nás čeká i spousta známých jmen skutečných závodníků. Stroje známých značek budou samozřejmostí, takže se můžeme těšit i na Tatry. Kromě toho bude možné z našeho vozidla i vystoupit a pokochat se propracovanou krajinou.

KOUKNI SE  V lednu vyjde The Last of Us Part II Remastered, na co se mohou hráči těšit?

Dakar 18 vyjde někdy v průběhu tohoto roku na PC, PS4 a Xbox One.

Předchozí článekNejočekávanější filmy podle knižních předloh
Další článekV únoru se těšte na Padesát odstínů svobody

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fourteen + 17 =