Zastavte tchyni jednou provždy

5Všechno ví, všechno zná….

Výsledek obrázku pro tchyně

Tchyně ví všechno nejlépe. Kde bychom taky bez nich byli. Tchyně a google. Jenže to druhé prostě vypnete, nebo to zdechne samo, když ztratíte nabíječku. S tchyní musíte jako v rukavičkách. Pokud vás zásobuje moudrými radami, aniž byste se jí o to prosili…a nehodlá s tím přestat…utněte to. Nejvíc rad obvykle směřuje k mateřství. Protože: „Ona by to dělala jinak a tohle by se za jejího mládí prostě nemohlo stát, ach ty dnešní matky, tohle děláš teda dost divně, co z těch tvých dětí vyroste….“

„Maminko, za výsledek vaší výchovy jsem již několik let vdaná a musím říct, že výchova rozhodně není vaše silná parketa.“

4Neuznává soukromí

Výsledek obrázku pro tchyně

Leze vám do bytu, kdykoliv jí napadne, neuznává večerku, zavřené dveře a není ji svaté, ani když máte návštěvu? Jedná se o takzvaný insekticidní exemplář tchyně a je potřeba zakročit všemi legálními i nelegálními prostředky.

Pokud vám po večerech kazí postelové hrátky, dělejte, že jste si ji prostě nevšimli. Pohled na holý zadek jejího syna v rytmu kopulačních pohybů alespoň její návštěvy omezí na denní dobu.

Nehlášeně k vám vtrhla, když jste se zrovna bavili s přáteli a dožaduje se pozornosti? Změňte téma na takové, které ji bude nepříjemné. Nesnáší sport, vytrvejte, že rozeberete nedělní utkání Sparty a nenechte se zvyklat.

3Rozmazluje vnoučata

Výsledek obrázku pro děti, čokoláda

Co si budeme povídat, babičky jsou od toho, aby rozmazlovaly. Jistě, že by to měly dělat s mírou a ohledem na zdraví vnoučat. Pokud jí děti předáváte s jasnou informací, že: “Pepíček má alergii na jahody,“ a ona ho vyšle mezi záhony a ještě přihodí průpovídku o tom, že doma ať si maminka velí, ale ona že na jahodách nevidí nic špatného, je zle. Zpátky dostanete osypané dítě, účet z lékárny a ještě budete za tyrany.

KOUKNI SE  Sexuální deviace: Onanismus

V takovém případě je nejlepší, když odmítavá reakce dětského těla nastoupí okamžitě a to nejlépe v podobě úporného průjmu nebo zvracení, které navždy zapíše tuto epizodku do babiččina peršanu nebo na její hedvábnou halenku. Hlavně dětem v takovém případě nebalte moc náhradního oblečení. Babička si lépe zapamatuje vaše dietetická doporučení, pokud stráví nějaký ten čas praním a sušením jediných kalhot.

2Vydírá

Stává se tchyně vaší noční můrou?

Dokud žil její syn, váš muž, s ní, necítila se tak sama. “Od té doby, co jste spolu, je odkopnutá jako ten  pes, ale nechce si ztěžovat. Kdyby se jí náhodou něco stalo, tak ji stejně dříve či později najdou, byť podle puchu a hejna much, ale hlavně, že je ten její synáček šťastný a víc si nikdy nepřála.” Po takovém rozhovoru máte chuť jí dát pětikorunu nebo jí poslat toho jejího synka zpátky v dárkovém balení a ještě s uzlíčkem buchet ke kávě.

Osamělá se samozřejmě může cítit, ale že se její syn oženil, není nic patologického a je potřeba, aby se s tím vyrovnala. Je dost dobře možné, že se s tím vyrovnala, ale vy jste jí nesedla a je potřeba vám trochu znepříjemnit fakt, že někdo jako vy, urval takový elitní kousek, jako je její syn. A  když už jste si u oltáře slíbili, že v dobrém i ve zlém a v nemoci i ve zdraví, tak určitě ne zadarmo.

KOUKNI SE  Tchyně a uzený....typy tchyní, které neradno podceňovat

„To víte, maminko, vlastně máte pravdu, jsem mrcha. Ale to má Pavlík rád. Říkal, že mu strašně připomínám vás.“

1Pomlouvá vás

Výsledek obrázku pro pomluva

Kam přijde, tam o vás trousí, jaká jste a nejste. Před rodinou i sousedkou odvedle. Občas přihodí nějakou domněnku, polopravdu a jednou za čas pustí i pravdu, ale pořádně nafouknutou. Když se to k vám donese, jste určitě nevěrnice, trestankyně, vražedkyně, teroristka a švestkové knedlíky máte jako podešev.

Mohla byste jako odvetu vypustit něco o tom, že víte o podivných okolnostech, za kterých se dostal její muž loni na ARO. Oplácet stejnou mincí nebude nikdy ono. Jiný by vám řekl, ignorujte to. Ale to dost dobře taky nejde. Zlé řeči jsou jako voda, ty dlaní nezastavíte. Chce, aby o vás příbuzní a přátelé smýšleli zle? Naznačte jí, že pláče na špatném hrobě. Když jste zrovna nedávno slyšela, jak o ní zrovna ta sestřenice mluví. „Maminko, zrovna o vás, představte si to. Vy taková zlatá ženská.” Minimálně znejistí a příště si nepustí pusu na špacír hned před každým.

Darina D.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 + ten =