Youtubeři, kam se podíváš

Youtubeři jsou doslova fenoménem dnešní doby. Jejich videa dennodenně sledují stovky tisíc lidí. Tedy především mladších lidí. Pro nás starší zůstávají často nepochopenou módní vlnou. Youtubeři zkrátka frčí, a kromě natáčení videí, prosakují i do jiných odvětví zábavního průmyslu. Samozřejmě tomu knižnímu nevyjímaje. A jelikož se blíží konec školního roku a vysvědčení. Kniha je dobrou volbou, jak své ratolesti odměnit. A co takhle rovnou kniha jeho oblíbeného youtubera? Pokud se v této oblasti nevyznáte, my vám pomůžeme s výběrem.

5Já, JůTuber – kolektiv autorů

Já, JůTuber

Knižní série Já, JůTuber byla první vlaštovkou tzv. youtuberských knížek. Ve čtyřech dílech se prostřídaly hvězdičky české scény. Pokud jste mladší ročník, určitě vám nebudou cizí jména jako Shopaholic Nicol, Pedro, Vidrail nebo Martin Rota. Ti v knize vzpomínají na své začátky, vypráví o zážitcích z natáčení a sem tam přihodí i něco ze svého soukromí. Nad to všechno se snaží čtenáři předat i něco ze svých zkušeností. To vše zní výtečně. Kniha má však pár vad na kráse. Tou asi největší vadou je to, že pokud od knihy očekáváte, že se dozvíte o vašem youtuberovi něco nového, budete velmi zklamaní. V knihách se v podstatě píše jen to, co už na sebe jednotliví aktéři prozradili ve svých videích. Další vadou, byť menší, je fakt, že knihu nepsali sami youtubeři. Jejich vyprávění, je v podstatě jen přepsáno autorem knih. Což na jednu stranu zní logicky, ale hlavně mladším fanouškům to může být líto. Nicméně série Já,JůTuber by neměla chybět v žádné knihovničce kluka nebo holky školou povinných.

KOUKNI SE  Novoroční předsevzetí jako cesta k lepšímu já

4Ovšem – Karel Kovy Kovář

Kovy - Ovšem

Ovšem – Karel Kovář, na internetu známý především jako Kovy, patří mezi naše nejúspěšnější tvůrce. Jeho tvorba je velmi různorodá a zahrnuje parodie, skeče, ale i cestovatelská a vzdělávací videa. I Kovy se rozhodl jít z kůží na trh a vydal knihu. A nutno říct, že patří k tomu lepšímu z daného okruhu. Ovšem je v podstatě autobiografie Karlova života. Kniha popisuje příběh naprosto obyčejného kluka z malého městečka, ze kterého se ze dne na den stala hvězda internetu. Mládí, dospívání, vztahy, rodina. Tomu všemu se Kovy v knize věnuje. A dokonce jde ještě dál. Jak už název napovídá, Kovy se rozhodl fanouškům rozepsat docela o všem ze svého života. A tak došlo i na celkem ožehavé téma. Na Karlovu sexuální orientaci. Neděste se. V knize není nic závadného. Navíc je psaná příjemnou formou. Navíc obsahuje i fotografie z Karlova soukromí a mládí, které nikde jinde neuvidíte.

3Ovládni svět Minecraftu – Roman Bureš, Petr Florián

Ovládni svět Minecraftu

Ovládni svět Minecraftu – Určitě všichni znáte Minecraft. Kostičkový fenomén, kde můžete vytvořit v podstatě cokoliv zčehokoliv. Takové virtuální lego. Právě díky Minecraftu se podařilo proslavit spoustě tvůrcům. Jedním z nich byl i Petr Florián. Internetovému světu známější jako Pedro. Ten se věnuje Minecraftu od začátku své dlouhé kariéry až do dnešní doby. Proto se rozhodl své bohaté zkušenosti předat dál a společně novinářem Romanem Burešem se rozhodl napsat knihu Ovládni svět Minecraftu. V knize najdete různé tipy, jak v kostičkovém světě fungovat co nejlépe. Návody na všemožné stavby a mechanismy, které hráči pomohou být efektivnější a hru jsi užít na maximum. Kniha obsahuje samozřejmě i něco málo z Perdrova soukromí a střípky ze zákulisí natáčení.  Jste-li vy nebo vaše dítka fanoušci této kreativní hry, neváhejte.

KOUKNI SE  Na křídlech fantazie s dobrými knihami

2GOGO: Kluk z internetu – Daniel Štrauch

GOGO - Kluk z internetu

Gogo, vlastním jménem Daniel Štrauch, patří k naprosté špičce na česko-slovenské scéně. Jeho videa patří k těm nejsledovanějším na internetu. I Daniel se tedy rozhodl napsat knihu, popisující jeho cestu za snem. Kniha GOGO: Kluk z internetu je poutavým příběhem o tom, jak mladý klučina z bratislavské Petržalky za pomocí veškerého úsilí, se zařadí po bok největších celebrit. Samozřejmě popisuje i úskalí a překážky, které na své cestě musel překonávat. Daniel se nebál ve své knize prozradit i něco ze svého soukromého života a zákulisí své práce na Youtube. Pokud je tedy vaše dítě fanoušek Goga, je tato kniha dokonalý dárek za vysvědčení. A vlastně i pro všechny, kteří si chtějí přečíst poutavý příběh vzestupu obyčejného kluka až na mediální vrchol.

1 Bára Votíková: Trochu jinak – Barbora Votíková

Bára Votíková: Trochu jinak

Bára Votíková je fotbalová brankářka působící v pražské Slavii, a dokonce i v národní reprezentaci. Zároveň je Bára i youtuberka. Na svém kanále natáčí různá zábavná videa, parodie a skeče. Bára ve své knize popisuje, jaké to je, když se rozhodnete žít život podle sebe. Dále vypráví o ženském fotbale, který je dodnes brán jako ryze mužský sport a jak k tomu přistupuje okolí. Samozřejmě se dostane i na její tvorbu, kdy ji pár humorných videí obrátilo život vzhůru nohama. Bára se tak přes noc stala hvězdou Youtube scény se statisíci odběrateli a fanoušky. Kniha je tedy ideální nejen pro mladé fotbalistky, ale i pro všechny holky, které mají své sny a pevně si chtějí za nimi jít. A vlastně i kluci jsi v knize najdou to své. Je v ní přece fotbal.

KOUKNI SE  Jaký bude rok 2020? Takový, jaký si ho uděláme

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − three =