Watch Dogs Legion můžete hrát tento víkend zdarma

Hra od Ubisoftu Watch Dogs Legion bude k dispozici na všech platformách od 25.3. do 29.3. zdarma. Přesněji řečeno trial verze hry, což znamená, že budete mít v single playeru k dispozici osm městských částí Londýna a hru budete hrát od začátku do mise se záporačkou Skye Larsen.

Proč si zahrát Watch Dogs Legion?

Četl jsem několik relativně negativních a otrávených recenzí na tento díl městské akce od Ubisoftu. Hrál jsem druhý díl, Watchg Dogs 2, silně návykovou hratelnost jsem ocenil. Určitá repetitivnost se ve hře objevila, parta IT chlapců a dívek v hlavních rolích mi byla nesympatická svým cool hipsterským chováním. Třetí díl byl pod palbou kritiky za to, že nepřinesl mnoho nového, a to co přinesl, hru devalvovalo.

Já naopak oceňuji detaily, které hru dle mého posunuly ve vyzrálý a pravděpodobně poslední produkt tohoto typu v řadě – tvůrci chytře omezili množství funkcí k hackování, už nemáte k vylepšování padesát různých vychytávek, které ve výsledku vedly k tomu, že jste z dálky otrávili, zrušili nebo nechali na nepřátele poslat bandu zabijáků. Hackovat nepřátele můžete omezeným způsobem, budete proto muset celou hru přemýšlet, jak se k cíli dostanete. Na ulicích už nemůžete na každém kroku nechat vybuchovat kanály, před vojáky budete muset alespoň chvíli ujíždět. O co méně funkcí můžete sběrem zkušenostních bodů otevírat, tím více vám zpříjemní pobyt – například skvělý nápad v podobě digitálního zmizení mrtvoly, nebo vylepšování v hackování různých dronů. Arsenál zbraní je velmi jednoduchý, ale plní svou funkci. Drony už nemusíte nosit u sebe, protože je vyhackujete z okolí, protože se volně prohání vzduchem celým Londýnem. Tím se dostávám k nádhernému a věrnému zpracování Londýna – asi graficky nejfotogeničtější prostředí, jaké jsem viděl. Tvůrcům se také tentokrát měnit vnitřní prostředí jednotlivých misí, takže vám nepřijde hra tak jednotvárná, jako jednička. Jediné, co chci kritikům přiznat, je krok vedle s možností rekrutovat do svého týmu každého obyvatele Londýna. Většinou totiž není o co stát, málokdo disponuje schopnostmi, které převyšují operátory, ke kterým se dostanete plněním misí. Navíc tedy i některé misemi nabrané postavy spíše otravují život- rekruti, kteří mají uniformu a nepřátelé je nemají hned identifikovat, se převleku pohybují hrozně těžkopádně a vy si raději vyberete někoho, kdo se dokáže rychle skrýt za zídkou.

KOUKNI SE  Příběhový trailer a 30 minutový gameplay The Last of Us Part II

Watch Dogs Legion je velmi fotogenickou a návykovou městskou akcí, které se podařilo vyladit a zjednodušit hratelnost a poskytuje příjemnou stealth akci. A hlavní navigátor postav je tentokrát velmi vtipný společník, který oplývá suchým anglickým humorem – parta DedSec vám teď přijde jako nová generace agentů Mission Impossible.

Kubin

Předchozí článek12 rad, jak se s někým nejlépe rozejít
Následující článekRozhovor: Lucie Schánělová o chystané knize Temné hlubiny

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × one =