Vztah na dálku – jak na to, aby fungoval

Vztah na dálku není ten typ partnerství, po jakém všichni prahneme. Nicméně osud to občas tak zařídí. Ale nevymlouvejme se na osud. Někdy je to naše zbabělost, že nedokážeme ukončit na férovku něco, o čem víme, že je odsouzeno k záhubě. Jindy je to naše naivita, že něco tak virtuálního bude v reálném životě fungovat. Ale může to být i naše odhodlání a slepá víra. Pojďme se tedy spíš podívat jak na to, aby nám iluze vztahu vydržela co nejdéle. Nebo pro případ, že jde jen o záležitost dočasnou a klasický vztah je ještě v plánu.

Překvapte se

Jste zvyklí si s partnerem čas od času dávat drobné dárky? Dnes jde na dálku zařídit cokoliv. Poslat květiny, bonbonieru… Kurýr udělá skoro stejnou radost, jakobyste tam s dárkem stáli sami. Pokud chcete být hodně osobní, může to být i nějaká intimní fotka na mobil, nebo sladké vyznání do mailu. Nenechte se dálkou svazovat, uvolněte se.

Věřte si

To, že je vaše druhá polovice daleko, neznamená, že vám musí notně zahýbat a vy jí. Věřte si, jakobyste se vídali každý den. Bez důvěry nepřežije žádný vztah, ani ten na dálku.

Odvažte se

Je daleko a jste odkázání na mobilní telefon, nebo mail? Nestávejte se jeho otrokem. I kdybyste byli zamilovaní sebevíc, nečekejte jako věrný pes doma u počítače a nekontrolujte si mobil každou minutu, jestli náhodou nenapsal. Vztah na dálku neutužíte tím, že si zkazíte osobní život. Jděte ven, bavte se, buďte s přáteli. Jestli vás ten druhý miluje, pochopí, když mu odpovíte, až bude vhodná doba.

KOUKNI SE  Šokující seznam států, kde je legální sex s dětmi

Carpe diem

Užívej dne. A nejvíc toho, kdy se vidíte a dálka mezi vámi přestane existovat. Naplánujte si, co budete dělat a nenechte si své plány překazit. Je to jen váš den, tak ať je intenzivní. A když už vám přeci jen do něj něco vleze, nenechte si tím zkazit náladu. Užijte si jej, protože jste spolu. Do vztahu přeci patří i všední starosti a radosti, ne jen scény jako z romantických filmů.

Jak tohle dopadne?

Mějte jasný plán. Pokud je odloučení na dobu určitou, pak je to jednodušší. Víte, že jde o jasně definované časové období, které víte, kdy skončí a můžete se těšit, až budete zase spolu. Pokud jde o dobu neurčitou, je třeba naplánovat, co dál. Bude se stěhovat? Změníte práci? Chcete, aby váš vztah měl budoucnost. Co jste ochotni obětovat?

Je zřejmé, že pokud v těchto plánech nemáte jasno a nehodláte slevit z ničeho, aby se dálka mezi vámi zkrátila, pak nemá cenu v takovém vztahu ani pokračovat. Vztah na dálku je sport pro otrlé a odolné jedince. Ne každý to ustojí. Když ano, máte ješte s vnoučaty na co vzpomínat. V opačném případě si ani nevzpomenete, kdy to začínalo šumět, než to vyšuměla zcela.

Darina D.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

thirteen − 3 =