Vše o zombie akci Days Gone včetně hodinu a půl dlouhé ukázky ze hry

Blíží se 26. dubna, kdy vyjde exkluzivně na Playstation nová zombie postapo akční hra s názvem Days Gone. Rodí se tu nová hvězda žánru?

Playstation nechystá jen Days Gone. Všichni víte o plánované zombie akci The Last of us 2. Na tohle pokračování se musí těšit snad každý smertelník, který si zahrál jedničku. Days Gone se očividně The Last of Us hrou inspiruje, jenže která hra si může dovolit si od The Last of Us něco nevzít, že?

Days Gone je narozdíl od The Last of Us akce v otevřeném světě, jak můžete vidět v detailním videu s ukázkami ze hry. Děj se odehrává dva roky po vypuknutí smrtící epidemie, která většinu lidstva proměnila v nemyslící agresivní bytosti, tzv. freakery. Jsou to v podstatě klasičtí zombíci, jen o mnoho rychlejší a s bohatším společenským životem. Světem se totiž většinou pohybují v obrovských tlupách, čítajících stovky až tisíce hlav a právě boj proti takovéto obrovské přesile má být jedním z největších taháků hry.

Hlavním hrdinou je drsný motorkář Deacon St. John, který během apokalypsy přišel o milovanou ženu. Nyní spolu se svým parťákem Boozerem cestuje světem křížem krážem a živí se jako nájemný lovec.

Vše o hře Days Gone.

Co velmi připomíná kultovní The Last of Us je temná a deštivá atmosféra. Ponurost čiší z každého kroku nebo jízdy hlavního hrdiny na motorce. Tvůrci dali patrně po vzoru Uncharted velký prostor pro filmové části hry, to znamená, že řadu situací za vás vyřeší a vy se budete jen dívat.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

Otevřený svět není nikterak omezen. I proto hra obsahuje RPG prvky a vy budete moci vylepšovat tři stromy svých dovedností. Žádná dovednost ovšem nebude měnit zcela pravidla hry, RPG prvky jsou tu osvěžením a zpestřením akce.

Jak je vidět z ukázek, zabít zombíka nebude taková legrace jako například v Dead Island. Musíte se trefit několikrát. Navíc jsou tu takoví malí glumové, kteří na vás skáčou z velké dálky nebo výšky, ani nevíte jak. Velký počet zombíků můžete zkusit postřílet, povyhazovat granáty a molotovy, nebo si můžete vyzkoušet plížení. Nepřátelé jsou hratelní, je to friendly úroveň s lehce retardovanými nepřáteli, kteří když před nimi zdrhnete, za chvíli zapomenou, že jste se někdy objevili. Na výběr bude samozřejmě velká řada zbraní, z praktického hlediska to ale vypadá na tradiční výběr- bejzbolka, brokovnice, samopal.

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

11 − 5 =