Víkend v Praze: Nákup originálních dárků, electro swing nebo skupina Iné Kafe

Třetí adventní víkend je v Praze nabitý kulturními akcemi. Vybere si opravdu každý, ať už chce na poslední chvíli nakoupit originální vánoční dárky, nebo se naopak odreagovat u dobrého filmu nebo při tanci.

 

famufestV pátek 13. 12. začíná přehlídka vítězných filmů studentského FAMUfestu. Tento ročník je navíc jubilejní třicátý, takže akce nazvaná Ozvěny Ozvěn nabídne i vítězné filmy minulých let a výstavu mapující vývoj festivalu. Kvalitních filmů studenti na FAMU za třicet let natočili opravdu hodně, a tak se bude promítat až do neděle. To se na řadu dostane to nejlepší z letošního ročníku, v čele s vítězným snímkem Malý Cousteau od Jakuba Kouřila nebo dokumentem Pevnost Lukáše Kokeše a Kláry Tasové. Ozvěny FAMUfestu se uskuteční v Kině 35 v prostorách Francouzského institutu a vstup na promítání je zdarma.

Více informací na stránkách Francouzského institutu a na facebooku FAMUfestu. http://www.ifp.cz/Les-echos-des-echos-Famufest-fete

https://www.facebook.com/events/681571421893463/?ref_dashboard_filter=calendar

 

dyzajn-market1V neděli máte skvělou příležitost nakoupit originální dárky pro svoje blízké na Vánočním Dyzajn márketu. Už tradičně se bude konat na piazzetě Národního divadla. Nabízí alternativu pro ty, kteří si chtějí odpočinout od přeplněných nákupních center a zároveň potěšit svoje blízké dárkem, který jen tak někdo nemá. Na Dyzajn márketu se představí více než 170 designerů. Počítá se i s dětmi, od deseti hodin pro ně bude připraveno divadlo Buchty a loutky s pohádkou Andělíček a Toníček. Dospělí se můžou těšit například na módní přehlídku značky Veršatyl a Pour Pour. Pro zahřání se bude podávat svařák z Café Jericho nebo fair trade káva z Mamacoffee.

KOUKNI SE  Sous-vide - zbytečnost, nebo módní trend

Více o akci a kompletní seznam prodejců zde: https://www.facebook.com/events/1447277918832109/?ref_dashboard_filter=calendar

 

mokrá čtvrťDárky je možné sehnat i na Vánočním Bazaru v Mokré Čtvrti, navíc s příjemným pocitem z dobrého skutku. Výtěžek z prodeje jde totiž každoročně na podporu charitativních projektů, které vybírají zakladatelé-Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová a Peter Serge Butko. Bazaru můžete něco i darovat, a to v pátek od deseti do dvaceti hodin. Nakupovat potom můžete v sobotu i neděli v divadle DISK DAMU.

Oficiální stránky http://www.vanocnibazar.cz/

 

 

 

electro-swingPokud vánoční inspiraci nesháníte a naopak se chcete pořádně odreagovat a pobavit, možná vás zaujme páteční swingová tančírna. Radio 1 Electro Swing River na Nové Scéně Národního Divadla vychází z narůstající popularity electro swingu, tedy stylu, který kombinuje klasiku první půlky 20. století s tempem moderní taneční hudby. Nováčci se naučí swingovat nebo tančit tango v minilekcích Zig Zag Dance Studia a zkušení tanečníci se mohou předvést na dvou parketech. Dobový dresscode je vítán a nejlepší a nejelegantnější kostým večera získá cenu 10 000 korun. Tančírna začíná v 21:30 na Nové Scéně. Vstupné v předprodeji je 100 korun a na místě 200. Více informací na Facebooku akce: https://www.facebook.com/events/754733501207402/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular&ft[type]=40&ft[tn]=DH&ft[qid]=5943871135125878767&ft[mf_story_key]=3506138284822477211&ft[has_expanded_ufi]=1&ft[ei]=AQLhUd4J49Jt4BOpxdB6ls1rz5A_TOm59KplwU5jOBr1wko62JT

 

V sobotu se fanoušci punk rocku můžou vydat na koncert slovenské skupiny Iné Kafe do Paláce Akropolis. Skupina se roku 2006 rozpadla a o čtyři roky později vrátila opět na scénu, ale vystupuje pouze příležitostně. Letos poprvé se rozhodla předvánoční koncert uspořádat v Praze, tradičně se konal v Bratislavě. Pro české fanoušky je to možná na delší dobu poslední příležitost vidět kapelu hrát naživo. Vstupné na koncert 250 korun, při zakoupení přímo v den koncertu 300 korun.

KOUKNI SE  (Ne)hovězí tataráky, u kterých ti potečou sliny

Více informací na stránkách Akropole: http://www.palacakropolis.cz/program/2013-12-14

 

Jak je vidět, nabídka kulturních akcí je v Praze i tento víkend pestrá. Pokud se vám nechce nevlídného počasí a zimy, můžete zůstat doma s dobrou knihou nebo se do vánoční nálady dostat s televizními pohádkami.

 

Klára Schejbalová

Předchozí článekRecenze: Klauny nezachrání ani vtípky o konečníku
Následující článekNejlepší herci: Keanu Reeves čelí tragickému osudu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 × four =