Víkend v Praze: World press photo, Vinobraní nebo Video Disco

Konec prázdnin neznamená konec kulturních akcí, je tu další velmi kulturní Víkend v Praze!

 

World Press Photo 2014

Kdy: 11.9. – 5.10. 2014, denně 10-18 hodin

Kde: Karolinum, Praha

Výstava World Press Photo patří od roku 1990 WPP_2014_ocenen_foto_02neodmyslitelně k pražskému kulturnímu podzimu. Do letošního již 57. ročníku soutěže se přihlásilo 5 754 fotožurnalistů z celého světa a společně předložili porotě 98 671 snímků. V devíti kategoriích ocenění získalo 53 autorů z 25 zemí světa. Absolutním vítězem se stal americký fotograf John Stanmeyer, který pracuje pro agenturu VII snímkem afrických migrantů, kteří se snaží na pobřeží ve městě Džibuti zachytit levnější signál na své mobilní telefony ze sousedního Somálska. I tentokrát uspěl zástupce respektive zástupkyně České republiky. Jana Ašenbrennerová získala zvláštní uznání poroty za snímky z Demokratické republiky Kongo, kde zachytila život homosexuální komunity, která není v tamnější společnosti příliš uznávaná.

I letos je součástí výstavy dvanáct fotografií vítěze Ceny Prahy. Poprvé v historii pražské části výstavy nevybral snímek pražský primátor, ale úkolu se ujal místopředseda Senátu PČR a dlouholetý podporovatel výstavy pan Přemysl Sobotka. Ocenění si na vernisáži výstavy převezme Rena Effendi z Lotyšska za snímek z Transylvánských Alp.

Předsedou poroty byl pro letošní rok Gary Knight, který je spoluzakladatelem fotografické agentury VII. Dlouhá léta působil jako fotograf v časopise Newsweek, přednášel na univerzitách ve Velké Británii a Spojených státech. Je zakladatelem programu pro dokumentární praxi na Tufts University Institute for Global Leadership. S prací v porotě WPP má bohaté zkušenosti – jako člen poroty působil v letech 2004 a 2006, poprvé porotě předsedal v roce 2008.

KOUKNI SE  Jak dnes muži čůrají a proč?

Pro školy je připraven průvodce a manuál pro učitele na www.worldpressphoto.org/schoolvisits.

Po celou dobu výstavy nás sledujete na Facebooku, kde budeme přínášet absolutní novinky z výstavy a společně s našimi mediálními partnery vyhlašovat soutěže o vstupenky a další ceny.

Vstupné:
Plné vstupné – 100,- Kč
Snížené vstupné – 60,- Kč (senioři, držitelé průkazu ZTP)

Další informace:
Web: http://www.wpppraha.cz/
Kontakt:  info@wpppraha

 

Vinohradské vinobraní

Kdy: v pátek a v sobotu 12. a 13. září

Kde: Městská část Praha 3
náměstí Jiřího z Poděbrad

Ojedinělá degustační příležitost čeká v pátek a v sobotu 12. a 13. září na milovníky vinohrady-vinobrani-programdobrého vína a burčáku.
Na již 18. ročníku Vinohradského vinobraní na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 budou moci ochutnat především vína z menších vinařství z Moravy a z Čech a deset druhů oblíbeného burčáku. Tři desítky vinařství především z jižní Moravy, mezi nimiž nebudou chybět ani sklepy, které si odnesly medaile z prestižní soutěže vín v San Franciscu či ocenění Vinařství roku 2013, představí svoji nabídku před vinohradským kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně.

„Vinohradské vinobraní však neznamená jen degustaci vína a burčáku. Na jeho návštěvníky čeká po oba dva dny i bohatý kulturní program, včetně koncertů skupin Spirituál kvintet a Mňága a Žďorp,“ zve na tradiční akci starostka Prahy 3 Vladislava Hujová. Kromě zmíněných skupin budou na vinobraní hrát i tradiční cimbálové kapely (folklórní soubor Marcinovci) a své umění předvedou také taneční soubory, jako např. dětský taneční formace Jagory. Připraven bude i program pro děti na oba dny.

KOUKNI SE  Phở-Bò - Udělej si doma Vietnam a táhni!

První stánky na náměstí se budou po oba dva dny otvírat ve 12 hodin. Kulturní program začíná jak v pátek, tak i v sobotu od 14 hodin. Oba večerní koncerty – páteční skupiny Spirituál kvintet a sobotní kapely Mňága a Žďorp – začínají ve 20 hodin.

Vstupné:
Vstup na Vinohradské vinobraní je zdarma.

Další informace:
Web: http://www.praha3.cz/noviny/akce-mestske-casti/vinohradske-vinobrani-nabidne-produkty.html
Kontakt: podatelna@praha3.cz
Tel. 222116111

 

80s & 90s Video Disco

Kdy: sobota 13.9.2014

Kde: La Loca MUSIC BAR & LOUNGE
Odborů 278/4, Prague 2

La Loca se nachází v přízemí MOSAIC HOUSE Designlaloca-video-disco & Music Hostel Prague.  Nejbližší stanice metra je Karlovo náměstí (trasa B) a nejbližší tramvajová zastávka je Myslíkova (tram 14).
Každou sobotu se můžete v Loca MUSIC BAR & LOUNGE těšit na mejdan s tím nejlepším z 80s a 90s, a to v klipech!

Madonna, A-ha, Depeche Mode, Fine Young Cannibals nebo Bros.

Začátek ve 20.00

Vstupné: Zdarma

Další informace:
Web: http://www.laloca.cz/cz/akce/80s-90s-video-disco-13-9

 

Kubin

Předchozí článekGeniálně jednoduchá, jednoduše geniální Munroová
Následující článekAmazon znovu nabízí výběr pilotů

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty + 19 =