Vězni Země duchů: Nicolas Cage ve fantasmagorickém hororu zachraňuje dívku na útěku

První trailer dává najevo, že se můžeme těšit na žánrově unikátní film se šíleným Nicolasem Cagem v hlavní roli. Cage se nchává slyšet, že jde o nejšílenější film jeho kariéry. Snímek natočil japonský žánrový specialista Šion Sono, který si hoví v žánrových a brakových filmech. Dojde také na samuraje, kovboje, hořící města a nadpřirozené entity.

Film je dle traileru mixem a jakousi inspirovanou vykrádačkou legendárních béčkových a žánrových filmů. Stylisticky tu režisér Šion Sono reflektuje své zalíbení v pokleslých žánrech. Vypadá to, že nás čeká jakýsi neo-noirový thriller zkřížený s westernovým hororem, kterému dominuje akční boj o záchranu světa a křiklavá romantická lovestory. Je zde hodně cítit japonská kultura a východoasijská stylizace kombinující americký styl vyprávění.

Trailer je plný barev, neonů a akčně hororových scén. Soudě dle prvního traileru se bude jednat o hodně zběsilou a šílenou jízdu. Tahle novinka prostě stříká chutí pobavit diváky a autorskou zapáleností pro ulítlé filmy. Snad z toho nevzešla ani příliš velká hloupost, jelikož průměrné hodnocení na agregátoru recenzí Rotten Tomatoes je 6,4 z deseti.

Trestanec se vydává zachránit dívku na útěku v rozvalinách dystopického japonska

Film vznikl v japonsko-americké produkci a premiéru měl na festivalu v Sundance. Jeho uvedení bylo o rok odloženo kvůli epidemii koronaviru. Natáčení se také protáhnulo, jelikož režisér dostal infarkt. Za snímkem stojí producenti, kteří už pracovali s Cagem pracovali na šílenostech jako sektářský horor Mandy nebo lovecraftovský brak Barva z Kosmu.

Oficiální synopse zní následovně: Snímek se odehrává v neurčité postapokalyptické budoucnosti na okraji pustiny ve Městě Samurajů, kde Cage hraje notorického kriminálníka jménem Hero, jenž strávil řadu let ve vězení za zpackanou loupež. Bohatý místovládce zvaný Guvernér ho z věznice pustí pod podmínkou, že se vydá najít jeho adoptovanou vnučku Bernice. Pokud uprchlici přivede, získá definitivně svobodu. Sám utéct nemůže, protože má na sobě pověšené výbušniny. Aby byl úkol ještě složitější, za hranicí města začíná území duchů a nočních můr.

Kromě Nicolase Cage ve snímku hrají Nick CassavetesSofia BoutellaEd SkreinBill Boseley či Teresa Ruiz. Režíroval Šion Sono (Les lásky, Antiporno) dle scénáře od debutantů Aaron Hendry a Reza Sixo Safai.

Premiéra na VOD a streamingových platformách bude 17. září.

Viktor H.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × five =